Lietuvoje įvestas karantinas smarkiai paveikė nusikaltimų pobūdį – Kas vyksta Kaune

Lietuvoje įvestas karantinas smarkiai paveikė nusikaltimų pobūdį

Asociatyvi / E. Šostakaitės nuotr.

Lietuvos policija, reaguodama į pandemiją Lietuvoje ir visame pasaulyje, ne tik didesnį dėmesį ėmė skirti gyventojų sveikatos apsaugai, viruso plitimo mažinimui bei izoliacijoje esančių asmenų kontrolei. Pareigūnai taip pat atlieka nusikalstamumo analizę, prognozuoja grėsmes ir imasi prevencinių priemonių, kurios užkirstų kelią nusikaltimų padarymui – Policijos departamentas penktadienį dalijasi naujausia nusikalstamumo statistika paskelbus karantiną.

Kaip nurodoma Policijos departamento pranešime, nuo kovo 16 d., kuomet šalyje įvestas karantinas, registruojama apie 7 proc. mažiau nusikalstamų veikų.

Sumažėjo sukčiavimų (56 proc.), seksualinių prievartavimų (82 proc.), išžaginimų (68 proc.), sunkių sveikatos sutrikdymų (50 proc.), viešosios tvarkos pažeidimų (41 proc.), plėšimų (40 proc.), nesunkių sveikatos sutrikdymų (35 proc.), vagysčių (16 proc.), stambių vagysčių (32 proc.), narkotikų platinimo (18 proc.) ir turto sunaikinimo atvejų (10 proc.).

Nerimą kelia didėjantis nužudymų skaičius (padidėjo nuo 15 iki 26 nužudymų, arba 73 proc.), vairavimas neblaiviam, kai nustatomas didesnis nei 1,5 prom. girtumas (35 proc. daugiau), nežymių sveikatos sutrikdymų (11 proc. daugiau), žmogaus terorizavimo ir turto pasisavinimo atvejų (10 proc. daugiau).

Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, akivaizdu tai, kad viešose vietose sumažėjus žmonių srautui, registruojama mažiau nusikalstamų veikų, tačiau nerimą kelia namuose esančių asmenų elgesys ir daromos nusikalstamos veikos.

„Labai svarbus kaimynų ir aplinkinių žmonių pastabumas, todėl raginu visus, matančius ar žinančius, kas vyksta už sienos ar kaimyno durų, nedelsiant skambinti 112 ir informuoti policiją, kuri turi pasirengusi aiškų algoritmą, kaip reaguoti į tokius pranešimus“, – pranešime cituojamas policijos vadovas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT