Kaune apsilankęs G. Nausėda sukritikavo naktinį ministro sprendimą: taip būti negali – Kas vyksta Kaune

Kaune apsilankęs G. Nausėda sukritikavo naktinį ministro sprendimą: taip būti negali

BNS 2020/04/04 12:38
LRPK / R. Dačkaus nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda kritikuoja sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl naktį paskelbto sprendimo laikinai apriboti mobiliųjų koronaviruso patikros punktų darbo laiką.

„Pats sprendimas nėra mažinti testavimo skaičių, bet kokiu metu jis pasirodė, praktiškai vos ne naktį, taip komunikuoti negalim, nes tai kelia įtampą visiškai lygioje vietoje“, – šeštadienį žurnalistams Kaune apsilankęs karštosios koronaviruso linijos centre sakė G. Nausėda.

„Dar kartą tenka apgailestauti, kad komunikavimas tobulintinas ir sukelia aistras, kur visiškai neturėtų. Mes einame geru keliu, didiname testavimų skaičių, įvedame naujus laboratorijų pajėgumus, bet kol kas tai yra procesas ir sakyti, kad mes pasiekėm didžiausi pajėgumą šiuo metu, deja, negalime“, – kalbėjo prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad „testavimo skaičius Lietuvoje nemažėja“, tik laboratorijos nėra pajėgios visų ėminių iškart ištirti, todėl reikia pristabdyti jų ėmimą, kad būtų „suderinti testavimo pajėgumai ir laboratorijų pajėgumai, ir viena, ir kita judėtų koja kojon“.

„Labai neteisinga sakyti, kad mūsų testavimo pajėgumai nukarpyti, tikrai ne, mes šiuo metu didiname testavimo skaičių, bet tuo pat metu laboratorijų pajėgumai nedidėja tokiu greičiu, kokiu mes norėtume ir atsiranda tam tikri kamščiai, kuriuos reikia įveikti“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda teigė, kad nuo dabartinių beveik 3 tūkst. tyrimų per parą laboratorijų pajėgumai turėtų pasiekti 5 tūkst. tyrimų per parą. „Tai dar ne šiandienos realybė, tai bus galima padaryti artimiausioje ateityje“, – pridūrė šalies vadovas.

Sveikatos apsaugos ministeriją jis ragino „skirti labai rimtą dėmesį komunikavimui, nes komunikavimas šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbus“.

Kaip skelbia LR Prezidento kanceliarija, šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad šiandien Lietuvoje atliekami ne tik koronaviruso testai – mūsų pilietiškumas taip pat laiko svarbų testą. Šiandien sutikti savanoriai demonstruoja, kad jie pilietiškumo testą išlaiko aukščiausiu įmanomu lygiu.

„Matydamas savanorių pasiaukojimą ir ryžtą, aš dar tvirčiau tikiu, kad mes sėkmingai įveiksime mums tekusį iššūkį. Tokiais momentais aš didžiuojuosi Lietuva ir lietuviais, kurie sudėtingomis aplinkybėmis geba susivienyti, stoti kaip mūras, vienas šalia kito, pamiršti nesutarimus ir beprasmiškus ginčus, ir daryti tai, kas šiuo metu yra reikalingiausia“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad šiuo metu savanoriai sudaro net 90 proc. koronaviruso karštosios linijos veikloje dalyvaujančių asmenų. Jie darbuojasi keliomis pamainomis visą parą, pasirengę bet kada suteikti informacijos gyventojams, nukreipti sergančius asmenis į mobiliuosius tyrimo punktus ar profesionalių medikų konsultacijoms.

Pasak šalies vadovo, karštosios koronaviruso linijos savanoriai reikšmingai sumažina Bendrojo pagalbos centro ir Greitosios medicinos pagalbos dispečeriams tenkantį krūvį, taip pat leidžia budintiems gydytojams daugiau dėmesio skirti svarbiausiems klausimams ir sunkiausiems atvejams.

Lankydamasis karštosios linijos patalpose, Prezidentas atsiliepė į vieną skambutį ir atsakė į Šiaulių gyventojai kilusį klausimą dėl ketvirtą dieną negauto testo atsakymo. Šalies vadovas pabrėžia, jog būtina toliau didinti laboratorijų pajėgumus ir išvengti tokių situacijų, kai sergantys žmonės negali sulaukti tyrimų rezultatų.

Prezidentas atsisveikindamas padėkojo visiems karštosios linijos darbuotojams ir simboliškai įteikė jiems istorinę vėliavą.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija vėlų penktadienio vakarą paskelbė ribojanti mobiliųjų patikros punktų darbą. Toks sprendimas priimtas siekiant sumažinti laboratorijose neištirtų koronaviruso mėginių skaičių.

Pagal A. Verygos įsakymą, nuo sekmadienio Lietuvos savivaldybių administracijos turi užtikrinti, jog mieste veiktų „ne daugiau nei vienas mobilus punktas“ ir ėminius dėl koronaviruso jis rinktų „ne ilgiau nei 6 valandas per dieną“. Vilniuje ir Kaune veiklą iki šiol vykdė po tris patikros punktus.

Penktadienį spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sakė, kad savivaldybių mobilūs punktai jų laikinai ims mažiau, tačiau neminėjo, kad dalį punktų teks laikinai uždaryti.

Neištirtų ėminių skaičius per parą sumažėjo daugiau nei tūkstančiu – šeštadienio rytą laboratorijose likę neišitrti 2072 ėminiai, penktadienį šis skaičius siekė 3288, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT