Lietuvai dar trūksta apie 400 plaučių ventiliavimo aparatų ir kokybiškai apmokytų medikų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiuo metu Lietuvai reikia įsigyti dar apie 400 plaučių ventiliavimo aparatų bei apmokyti su jais turėsiančius dirbti medikus, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

„Mes iš esmės turėtume turėti apie 1,2 tūkst. tokių prietaisų (…) Kalbame apie pandeminei bangai (suvaldyti skirtus prietaisus – BNS), kadangi tų visų prietaisų dar nėra, mes turime apie devynis šimtus ar aštuonis šimtus su trupučiu“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, svarbiausia šiuo metu tinkamai paruošti su šiais aparatais turėsiančius dirbti medikus. Anot jo, tai galėtų būti rezidentai ir gydytojai, dirbantys mažiau krūvio patiriančiose ligoninėse.

„Pagrindinis dalykas yra apmokyti ir kokybiškai apmokyti žmones, kurie galėtų atlikti tą funkciją su plaučių ventiliavimo aparatais (…) Jau yra priimti sprendimai dėl rezidentų pasitelkimo ir kitų sveikatos priežiūros įstaigų, kurios, kaip minėjau, dirba pakankamai mažu intensyvumu, kad tie žmonės galėtų būti paruošti kaip rezervas papildantis pirmines gretas, jeigu to reikės. Sveikatos apsaugos ministerija tuos mokymus organizuoja“, – teigė premjeras.

Plaučių ventiliavimo aparatai pirmiausia būtų skirti koronaviruso pandemijai suvaldyti, o jai praėjus – dalis atitektų ligoninėms, dalį tektų sandėliuoti.

„Šiandien trūkumo kasdieniam darbui tikrai nėra, tai tie prietaisai būtų skirti iš esmės pandemijos valdymui, o po to, kai suvaldysime situaciją, dalis bus sandėliuojama, dalis pasieks tas gydymo įstaigas, kurioms reikia didinti pajėgumus“, – sakė S. Skvernelis.

Ketvirtadienio rytą Lietuvoje patvirtinti 649 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai.

22 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams