Pasieniečiai: uždarius Lietuvos sieną neišleista 107, neįleista – 341 asmenų

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienį dėl karantino uždarius Lietuvos sieną, iš šalies iki antradienio ryto neišleisti 107 asmenys, neįleisti – 341.

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis, neįleistų į Lietuvą daugiausiai buvo pasienyje su Baltarusija esančiame Medininkų punkte, per kurį į Lietuvą bandė patekti 108 baltarusiai, 24 ukrainiečiai, bei pasienyje su Latvija Saločiuose, kur į Lietuvą neįleisti 73 asmenys, iš jų 69 – Latvijos piliečiai.

Saločių punkte 49 lietuviai taip pat nebuvo išleisti keliauti į Latviją.

Pasak pasieniečių atstovo, nors žmonės įsitempę ir nepatenkinti, rimtesnių konfliktų kol kas nekilo.

„Nepasitenkinimo yra, aišku, natūralu, kai kelionė nutrūksta, įsitempę. Bet iki konfliktų, fizinės jėgos prireikimo – nebuvo per parą“, – sakė G. Mišutis.

Įvesta sienų kontrolė keičia ir pasieniečių darbo krūvį, o atlikti patikras pasienyje kviečiami ir kituose padaliniuose dirbantys pareigūnai.

„Sudėtinga, iš tikrųjų sudėtinga. Pritraukiami pareigūnai ir iš kitų padalinių, kur nevykdydavo tokių funkcijų: sienos kontrolės skyrių, iš specialios paskirties komandų, iš kriminalinės žvalgybos“, – kalbėjo pasieniečių atstovas.

Pirmadienį siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą visoje Lietuvoje dviem savaitėms įvestas karantinas, jo metu į šalį draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus asmenis, užtikrinančius būtinų prekių pristatymą į Lietuvą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO karinių misijų atstovus.

Taip pat draudžiama Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, nebent jie gyvena ar dirba užsienyje. Išskirtiniais atvejais leidimą išvykti galima gauti ir iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo ar jo įgalioto asmens. Šalies teritorijoje judėjimas neribojamas.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Gedimai Registrų centre palietė ir bedarbius: vėluojančių išmokų teks palaukti

Prezidentūra nusiteikusi kategoriškai – laukia A. Verygos paaiškinimo

Įspėjimas gyventojams: link Kauno atkeliauja smarki liūtis

Kauniečius Vilnius pasitinka milžiniškomis spūstimis

„Sodra“ paskelbė išmokų kalendorių: kai kuriems gali tekti laukti iki mėnesio galo

Šalies didžiosios upės arti hidrologinės sausros ribos

Pirmadienį vos vienas pilietis nepakluso prievolei dėvėti kaukę: atsisakė ir mokėti baudą

Koronavirusas Kaune: infekcija užsikrėtė dar vienos ligoninės darbuotojas

Koronavirusas toliau plinta Lietuvoje: per parą užfiksuota 17 naujų susirgimų

„Hegelmann Transporte“ vairuotojo istorija: netekęs darbo Kaune tapo benamiu nelegalu