Į pagalbą Pakaunės gyventojams greitosios medikai skubės naujais automobiliais

Kauno rajono bendruomenės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties kolektyvas džiaugiasi įsigijęs automobilių, kokių dar niekas Lietuvoje neturi. Už įstaigos lėšas nupirktos dvi naujos, kokybiškos ir patogios transporto priemonės.

„Per visą eksploatacijos laiką automobilis nuvažiuoja apie 600 tūkst. km, o tai yra beveik 15 kartų aplink Žemės rutulį. Toks intensyvus automobilių naudojimas verčia investuoti į jų remontą ir technikos parko atnaujinimą“, – kalbėjo VšĮ Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytoja Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė.

Kaip rašoma Kauno rajono bendruomenės „Facebook“ paskyroje, įstaigos automobilių parką sudaro 11 specialiosios paskirties GMP automobilių. 7 automobiliai, kurių eksploatacijos laikas yra iki 4 metų ir 4 automobiliai, jau naudojami 5-8 metus. Vienas iš naujų automobilių tarnaus Vilkijos krašto žmonėms aptarnauti, o kitas riedės Karmėlavos, Girionių, Ringaudų, Zapyškio ir aplinkinių kaimų keliais.

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis teikia pagalbą daugiau kaip 101 tūkst. Pakaunės gyventojų. Gausėjant naujakurių, didėja ir pacientų skaičius. Nors teritorija didelė, nepriklausomai nuo to, kur atsitiko nelaimė, pacientą GMP brigada yra pasiryžusi pasiekti greičiau nei per 25 minutes ir tai pavyksta daugiau nei 91 proc. atvejų.

„Dėkoju, kad nuoširdžiai ir profesionaliai tarnaujate mūsų krašto žmonėms. Tikiu, kad nauji automobiliai padės dar greičiau pasiekti tuos, kuriems prireiks skubios medicinos pagalbos“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Naujų automobilių švyturėliai integruoti į stogą ir apsaugoti nuo medžių šakų, pro kurias dažnai tenka važiuoti soduose, siauruose miško keliukuose. Automobiliuose sumontuota moderni gaivinimo aparatūra. Salonas pagamintas vientiso liejimo formos, dėl to jį bus paprasčiau dezinfekuoti. Neštuvai – aukštos kokybės, patogūs, tokių kitos Lietuvos GMP stotys kol kas neturi.

„Mums, „Volkswagen“ atstovams, smagu matyti šiuos automobilius, skubančius padėti žmonėms. Tai vienas didžiausių įvertinimų“, – džiaugėsi „Autojuta“ komercinio transporto pardavimų vadovas Airidas Zapolskis.

Jo teigimu, Kauno rajonas nuo šiol bus pavyzdžiu net tik Lietuvai, bet ir kaimyninėms šalims. Tokios komplektacijos automobilių Baltijos valstybėse turi tik Estijos medikai.

35 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaunietė kyla į kovą: nori susigrąžinti į Vokietiją ketinamą išvežti vilko ir šuns mišrūną Luną

Sukčiai sugalvojo „verslo planą“ - pakeisdami brūkšninį kodą įsigydavo prekes pigiau

Toliau smunka V. Matijošaičio reitingai, pasitikėjimas policija pasiekė rekordines aukštumas

Ne vieną prietaisą patikrinę pareigūnai: radarų detektoriai prieš „trikojus“ neveikia

Pasaulinė muzikos sensacija iš Lietuvos Dynoro pristato naują dainą ir vaizdo klipą

Gražiausio lietuviško įmonės pavadinimo titulas atiteko kauniečiams

„Senukai“ už 3 mln. eurų modernizuos Kaune esantį prekybos centrą

Kauno valdantieji ignoruoja siūlymus atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse

Nauja tvarka daugiabučių kiemuose: automobilio galite ir neberasti

Kauno rajone buvusios žmonos šaldytuvą siaubęs miškinis atsidūrė pareigūnų rankose