Graži miškininkų tradicija tęsiasi: kauniečiams dalinamos nemokamos eglės šakos ir kankorėžiai – Kas vyksta Kaune

Graži miškininkų tradicija tęsiasi: kauniečiams dalinamos nemokamos eglės šakos ir kankorėžiai

R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį miškininkai Kaune pradėjo nemokamai dalyti eglių šakas ir kankorėžius namams prieš šventes papuošti. Dovanojamų eglišakių laukė Rotušės aikštėje susirinkęs gausus būrys kauniečių. Beje, nemokamas eglės šakas ir kankorėžius iki 19 val. galima pasiimti ir Panemunės turgaus aikštėje bei Baltų prospekte prie Šilainių seniūnijos.

„Džiaugiamės, kad miškininkams pavyko sukurti tokią ilgai gyvuojančią ir jaukią tradiciją – gyventojai kasmet labai laukia akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Dovanodami eglutės šakas miškininkai prisideda prie šventinės nuotaikos ir džiugaus švenčių laukimo: eglutės šaką galima puošti kartu su vaikais, gaminti iš jų Kalėdų puokštes ar vainikus.

Kalėdų žaisliukais bei kankorėžiais papuošta eglutės šaka taip pat džiugins ir suteiks namams šventinio jaukumo, Kalėdoms būdingo eglutės kvapo. Saugodami gamtą, ragindami rinktis ne kirstą eglutę, o šaką, puoselėjame Kalėdų tradicijas ir tuo pačiu ugdome sąmoningą vartojimą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė.

Ši tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengta 2006 metais. Ji sumanyta skatinant žmones prieš šventes nekirsti jaunų eglaičių, nelaužyti jų šakų.

Kasmet per akciją miškininkai išdalija daugiau nei 100 tūkst. eglišakių. Jie atvežami iš paruoštų miško kirtimų valksmų, nė vienas medelis akcijai nėra nukertamas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA