Kauno pareigūnų rankose – stambaus masto dokumentų klastotojų ir vagių grupuotės – Kas vyksta Kaune

Kauno pareigūnų rankose – stambaus masto dokumentų klastotojų ir vagių grupuotės

R. Tenio nuotr.

Kauno apskrities vyriausioji policijos komisariato (VPK) pareigūnai naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį atliko operacijas, kurių metu sučiuptos kelios nusikalstamos grupuotės. Demaskuoti vagystėmis ir dokumentų klastojimu besivertę asmenys.

Padirbinėjo įvairių valstybių dokumentus

Kaip žurnalistams penktadienį pasakojo Kauno apskrities VPK vadovaujantis Elanas Jablonskas, prieš porą dienų vykdytoje dalyvavo daug pareigūnų, po išsamaus tyrimo nustatytas neteisėtų dokumentų klastojimu užsiimančių asmenų tinklas. Paimti įvairūs dokumentai: vairuotojo pažymėjimai, asmens tapatybės kortelės, Lietuvos, Švedijos ir Danijos pasai.

„Atlikti tam tikri neviešo pobūdžio ikiteisminio tyrimo veiksmai, pirkome dokumentus susitikę su tarpininkais. Šiuo metu sulaikyti du 1974 m. ir 1972 m. gimę įtariamieji, kreipsimės dėl kardomosios priemonės skyrimo“, – kalbėjo E. Jablonskas. Sulaikyti asmenys teisėsaugai žinomi dėl tų pačių veikų.

Anot komisariato vadovo, juodojoje rinkoje dokumentai kainuodavo iki tūkstančio eurų, kalbant apie lietuvišką pasą. Dokumentai gaminti Kaune, jų rasta apie 50, slėpti po grindimis – teko jas ardyti, kad pareigūnai surastų įkalčius. Tapatybės kortelės, policijos žiniomis, buvo gaminamos, o pasai perdirbami iš pavogtų. Dokumentų kokybė labai aukšta, ne kiekvienas klastotes atskirtų nuo tikrų.

„Sunku pasakyti, kiek jų galėjo būti realizuota. (…) Galimas daiktas, įtariamųjų ratas plėsis. Nustatinėsime ir asmenis, vogusius asmens dokumentus“, – teigė E. Jabonskas.

Analizuos didelį kiekį medžiagos

Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius šmaikštavo, kad Kalėdos kažkam bus be suklastotų dokumentų. Jis pasakojo, kad kratų metu paimti kompiuteriai, USB laikmenos, reikalaujančios ilgesnio tyrimo, kuriose, manoma, yra tyrimui reikšminga informacija.

„Viliuosi, kad išanalizavę tą medžiagą, matysime visumą klastotų dokumentų, ko gero, daugės ir įtariamųjų. (…) Džiaugiuosi, kad pareigūnų suteikta informacija pasitvirtino ir teismas prokuroro prašymu leido atlikti kratas. Kai kurios darytos neatidėliotinu būdu, vienoje iš bylų atlikti neviešo pobūdžio veiksmai“, – sėkmingu teisėsaugininkų bendradarbiavimu patenkintas buvo D. Valkavičius.

Jis pažymėjo, kad klastoti ne tik lietuviški dokumentai, kas sudaro didelę grėsmę saugumui, mat atsiranda galimybė naudoti dokumentus ir užsienyje. Taikyta didelė konspiracija, daiktai laikyti slėptuvėse. Paimtas dar ir šaunamasis ginklas, rasta šovinių. Bus aiškinamasi, kokiu būdu šie daiktai įsigyti. Įtariamieji, vyriausiojo prokuroro teigimu, veikė gana profesionaliai.

„Labai geras santykis buvo su Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Kauno apskrities VPK, Kauno apygardos prokuratūra, Kauno apylinkės teismu. Informacija tikrinta, teikta ikiteisminio tyrimo bylai ir vėliau realizuota“, – dėstė D. Valkavičius.

Jis pridūrė, kad VSAT atliekamas tyrimas bus sujungtas su Kauno komisariato tyrimu, mat VSAT pareigūnams surinkus tam tikrą informaciją, pastebėta, kad figūruoja tie patys asmenys. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d., už dokumentų suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Į patalpas įsilauždavo pro langą

Taip pat, nurodė E. Jablonskas, sulaikyti Kauno apskrityje gyvenamąsias patalpas apvoginėję asmenys. Pareigūnams įkliuvo 1987 m. ir 1983 m. gimę asmenys. Į būstus jie patekdavo išdaužę langą – jeigu yra įsilaužimo požymių, nors nieko ir nepasigesta, komisariato vadovas ragino žmones apie tai pranešti pareigūnams.

„Asmenys įtariami dviem nusikalstamomis veikomis. Imdavo, ką rasdavo vertingiausio ir galėdavo paimti. Aptikta didelė pinigų suma – virš 30 tūkst. eurų – ir kiti daiktai, taip pat šaunamojo ginklo dalis. Vienu atveju išnešta 70 tūkst. eurų grynaisiais pinigais“, – žurnalistams sakė E. Jablonskas.

Kauno policijos pranešime patikslinta, kad dar lapkričio 21 d. bandyta apvogti namą, tačiau jokių daiktų tuomet iš jo nepaimta. Kitą dieną, lapkričio 22 d., apvogtas kauniečių namas, iš kurio ne tik išnešti grynieji pinigai, juvelyriniai dirbiniai, bet ir kiti daiktai, taip iš viso padarant apie 80 tūkstančių eurų žalą.

„Su prokuratūra bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių skyrimo. Vyrai žinomi teisėsaugai, teisti už vagystes Didžiojoje Britanijoje“, – juodi darbeliai sulaikytiesiems, pasak E. Jablonsko – ne naujiena.

Tikisi, kad įtariamųjų bus daugiau

Kalbėdamas apie vagystes, D. Valkavičius pridėjo, kad paimti galimai nusikalstamu būdu įgyti daiktai, bus nustatinėjama jų priklausomybė tikriesiems savininkams.

„Laukia dar daug ikiteisminio tyrimo veiksmų, manau, įtariamųjų ratas gali plėstis, nes žiūrint į paimtus daiktus, matosi, kad bus atliekamas didelio masto tyrimas“, – komentavo vyriausiasis prokuroras.

D. Valkavičius pažymėjo, kad reikės visuomenės pagalbos atpažįstant savo daiktus. Tiksli jų vertė ir padarytas nuostolis kol kas neaiškus, juvelyrinius dirbinius dar reikės vertinti. Už asmenims inkriminuojamas nusikalstamas veikas pagal Baudžiamąjį kodeksą gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.