Smurtu prieš sūnų kaltinamai kaunietei prokurorai pasiūlė bausmę

Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismas baigia nagrinėti 7 vaikų motinos Evelinos Geležiūnienės bylą. Jai pareikšti kaltinimai nežymiu mažamečio vaiko sveikatos sutrikdymu, piktnaudžiavimu tėvų teisėmis ir pareigomis. Teisiama moteris savo kaltę kategoriškai neigia ir siekia išteisinimo.

Smurtavo daugiavaikė motina prieš 5 metukų sūnų, ar mėlynės ant jo kūno atsirado vaikui pačiam užsigavus? Į šį klausimą turės atsakyti painią bylą, kurioje kaltinimai pareikšti E. Geležiūnienei uždaruose posėdžiuose nagrinėti baigiantis Kauno apylinkės teismas.

Siūloma skirti lygtinę laisvės atėmimo bausmę

Trečiadienį byloje vyko baigiamosios kalbos, pasiūlyta bausmė teisiamajai, pasisakė kaltės nepripažįstančios bei išteisinimo siekiančios moters advokatai. Valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė siūlė E. Geležiūnienei skirti 1 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams.

Gynyba, palaikanti klientės poziciją, siekė išteisinimo. Užsitęsus procesui pati E. Geležiūnienė paskutiniojo žodžio tarti trečiadienį nespėjo. Jis bus sakomas kitame posėdyje.

Tyrimas pradėtas po darželio auklėtojos pranešimo

Ikiteisminis tyrimas dėl smurto prieš mažametį pradėtas praėjusių metų spalį, iš darželio, kurį lankė mažametis, gavus pranešimą apie sumuštą vaiką.

Policijai darželio auklėtoja minėjo pastebėjusi daugybę mėlynių, esą jomis buvo nusėtas visas 5 metų berniuko kūnas: nugara, kojos bei rankos, praskeltas antakis. Pirminių apklausų metu berniukas buvo užsiminęs, kad prieš jį smurtavo motinos sugyventinis, tačiau po kurio laiko ikiteisminis tyrimas šio asmens atžvilgiu buvo nutrauktas.

Vėliau įtarimai pareikšti vaiko mamai E. Geležiūnienei. Bylos duomenimis, ši pradžioje pripažino smurtavusi prieš vaiką, tačiau netrukus visus kaltinimus ėmė neigti.

Pasitelkė ir tyrimą poligrafu

Tyrimo metu, kol buvo atliekama beveik metus trukusi psichiatrinė ekspertizė, vaikas buvo paimtas iš šeimos, gyveno pas laikinąją globėją. Ieškant atsakymo, meluoja motina, ar ne, buvo pasitelktas ir tyrimas poligrafu – melo detektoriumi.

Tai gana reta priemonė ypač tokio tipo bylose. Tačiau šio tyrimo rezultatai teisiamai daugiavaikei motinai nebuvo palankūs. Paaiškėjo, jog duodama parodymus moteris galimai melavo.

„Taip pat buvo atlikta teismo psichologų, psichiatrų ekspertizė nukentėjusiam mažamečiui. Negaliu slėpti tos informacijos, kad poligrafo duomenys nepalankūs poniai E. Geležiūnienei“, – anksčiau teigė prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Kaltinimus kategoriškai neigia, siekia išteisinimo

Kaltinamoji tvirtino, jog nebuvo sudavusi vaikui ir tikino, jog byloje nėra jokių objektyvių duomenų, galinčių patvirtinti jai pareikštus kaltinimus.

„Pats vaikas apie jokį smurtą nekalbėjo nei per apklausas, nei per ekspertizes, kuriu metu jam buvo bandoma įteikti, neva jis buvo mušamas. Vaikas viską neigė. Prokurorė reikalavo poligrafo, aš prašiau, kad atidėtų. Bet jis buvo atliktas likus keturiom dienom iki gimdymo, tikiuosi teisėjas tai įvertins. Sieksiu, kad būčiau išteisinta. Sūnus dabar gyvena kartu su manimi, jo globėjos vardas tapo siaubu, jis labai bijo. Bet šiaip viskas stojasi į savo vėžes“, – kiek anksčiau yra minėjusi moteris.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Žadama baigti patikrinimą dėl nušalinto Kauno policijos viršininko D. Žukausko

Baigtas Zapyškio bažnyčios tyrimas: išbetonuotai pievai turi sprendimą

„Rytą“ visa galva pranokę žalgiriečiai kelia pirmą sezono trofėjų

Šventinė savaitė Kauno klinikinėje ligoninėje: dvynukų kaip iš gausybės rago

Skaudi netektis: mirė poetas K. Navakas

„Eurovizijos“ finale užfiksuoti nesklandumai: ar laimėtojas galėjo būti kitas?

G. Nausėda sveikinimo kalboje Lietuvai pabrėžė švietimo svarbą

Kauniečiai nuotaikingai mini Vasario 16-ąją: iškilminga ceremonija, koncertai ir kitos veiklos

Baimė atsidūrus ant operacinio stalo: pacientai pasiūlė kaip to išvengti

Dėl vykstančių šventinių renginių – eismo ribojimai mieste