Smurtu prieš sūnų kaltinamai kaunietei prokurorai pasiūlė bausmę

Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismas baigia nagrinėti 7 vaikų motinos Evelinos Geležiūnienės bylą. Jai pareikšti kaltinimai nežymiu mažamečio vaiko sveikatos sutrikdymu, piktnaudžiavimu tėvų teisėmis ir pareigomis. Teisiama moteris savo kaltę kategoriškai neigia ir siekia išteisinimo.

Smurtavo daugiavaikė motina prieš 5 metukų sūnų, ar mėlynės ant jo kūno atsirado vaikui pačiam užsigavus? Į šį klausimą turės atsakyti painią bylą, kurioje kaltinimai pareikšti E. Geležiūnienei uždaruose posėdžiuose nagrinėti baigiantis Kauno apylinkės teismas.

Siūloma skirti lygtinę laisvės atėmimo bausmę

Trečiadienį byloje vyko baigiamosios kalbos, pasiūlyta bausmė teisiamajai, pasisakė kaltės nepripažįstančios bei išteisinimo siekiančios moters advokatai. Valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė siūlė E. Geležiūnienei skirti 1 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams.

Gynyba, palaikanti klientės poziciją, siekė išteisinimo. Užsitęsus procesui pati E. Geležiūnienė paskutiniojo žodžio tarti trečiadienį nespėjo. Jis bus sakomas kitame posėdyje.

Tyrimas pradėtas po darželio auklėtojos pranešimo

Ikiteisminis tyrimas dėl smurto prieš mažametį pradėtas praėjusių metų spalį, iš darželio, kurį lankė mažametis, gavus pranešimą apie sumuštą vaiką.

Policijai darželio auklėtoja minėjo pastebėjusi daugybę mėlynių, esą jomis buvo nusėtas visas 5 metų berniuko kūnas: nugara, kojos bei rankos, praskeltas antakis. Pirminių apklausų metu berniukas buvo užsiminęs, kad prieš jį smurtavo motinos sugyventinis, tačiau po kurio laiko ikiteisminis tyrimas šio asmens atžvilgiu buvo nutrauktas.

Vėliau įtarimai pareikšti vaiko mamai E. Geležiūnienei. Bylos duomenimis, ši pradžioje pripažino smurtavusi prieš vaiką, tačiau netrukus visus kaltinimus ėmė neigti.

Pasitelkė ir tyrimą poligrafu

Tyrimo metu, kol buvo atliekama beveik metus trukusi psichiatrinė ekspertizė, vaikas buvo paimtas iš šeimos, gyveno pas laikinąją globėją. Ieškant atsakymo, meluoja motina, ar ne, buvo pasitelktas ir tyrimas poligrafu – melo detektoriumi.

Tai gana reta priemonė ypač tokio tipo bylose. Tačiau šio tyrimo rezultatai teisiamai daugiavaikei motinai nebuvo palankūs. Paaiškėjo, jog duodama parodymus moteris galimai melavo.

„Taip pat buvo atlikta teismo psichologų, psichiatrų ekspertizė nukentėjusiam mažamečiui. Negaliu slėpti tos informacijos, kad poligrafo duomenys nepalankūs poniai E. Geležiūnienei“, – anksčiau teigė prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Kaltinimus kategoriškai neigia, siekia išteisinimo

Kaltinamoji tvirtino, jog nebuvo sudavusi vaikui ir tikino, jog byloje nėra jokių objektyvių duomenų, galinčių patvirtinti jai pareikštus kaltinimus.

„Pats vaikas apie jokį smurtą nekalbėjo nei per apklausas, nei per ekspertizes, kuriu metu jam buvo bandoma įteikti, neva jis buvo mušamas. Vaikas viską neigė. Prokurorė reikalavo poligrafo, aš prašiau, kad atidėtų. Bet jis buvo atliktas likus keturiom dienom iki gimdymo, tikiuosi teisėjas tai įvertins. Sieksiu, kad būčiau išteisinta. Sūnus dabar gyvena kartu su manimi, jo globėjos vardas tapo siaubu, jis labai bijo. Bet šiaip viskas stojasi į savo vėžes“, – kiek anksčiau yra minėjusi moteris.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauno savivaldybė džiaugiasi: gatvėse vienu darbu mažiau

Po naujo protrūkio S. Skvernelis šaukia skubų koronaviruso komiteto posėdį

„Maximos“ pyrago paragavusi kaunietė įspėja - žiūrėkite, ką dedate į burną

Sinoptikai perspėja: atslenka pirmosios šalnos

Nemuno pakrantę įdomiomis veiklomis vėl užlies tradicinės Šančinės

Naujausia apklausa: per karantiną sužibėjusio A. Verygos populiarumas smuko žemyn

Paskutiniai reitingai prieš Seimo rinkimus: lemiamą dieną laukia intriga

Lietuvoje per parą - rekordinis naujų susirgimų koronavirusu skaičius

Žinia vairuotojams: uždaroma viena pagrindinių Vilijampolės gatvių

„Urme“ prasidėjo tradicinis senturgis: prekybininkai pasitinka įvairiomis gėrybėmis