Klinikinę mirtį patyrusiam elektrikui iš darbdavio Kaune priteista stambi suma

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nuosprendžiu, su elektros darbais susijusios įmonės darbdavys pripažintas kaltu nesilaikant darbų saugos reikalavimų, lėmusių nelaimingą atsitikimą darbe. Nukentėjusiajam buvo sunkiai sutrikdyta sveikata ir ištiko klinikinė mirtis. Teismas darbdaviui priteisė 12 000 eurų bausmę ir įpareigojo atlyginti nukentėjusiajam patirtas proceso išlaidas.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, byloje nustatyta, kad 2017 m. rugsėjo 4 d., apie 13.00 val., nukentėjusysis – elektrikas A. M, atlikdamas gatvės apšvietimo sistemos elektros remonto darbus elektros stulpe kabelių gijas jungė kabelių gijų sujungimo kaladėlių pagalba.

Naudodamas neizoliuotą metalinį raktą ir darbų atlikimo metu prisilietė prie 220-230 V įtampą turinčių gatvės apšvietimo stulpo srovinių dalių ir patyrė elektros traumą, lydimą aritmijos ir klinikinės mirties.

Teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus pripažino, kad kaltinamasis E. P. nevykdė savo, kaip darbdavio įgaliotojo atstovo, pareigų.

Neužtikrino, kad elektros remonto darbai veikiančiame elektros įrenginyje nebūtų vykdomi neturint galiojančio nurodymo dėl darbo apimties, darbo vietos, pradžios ir pabaigos laiko ir saugaus atlikimo sąlygų. Darbai buvo vykdomi tinkamai neparuoštoje darbo vietoje.

Kaltinamasis nekontroliavo, kad nukentėjusysis naudojo savadarbį neizoliuotą metalinį raktą, neturėjo tinkamų įrankių ir darbo priemonių. Nesilaikyta įrenginio atjungimo iš elektros tinklo reikalavimų.

Be to, nebuvo gauti įrengimų eksploatacijai būtini dokumentai, nebuvo įvykdytos organizacinės techninės sąlygos, kurios turi būti įvykdytos atliekant tokio pobūdžio darbus.

Teismas, įvertinęs sveikatos sutrikdymo mastą ir nukentėjusiojo patirtus dvasinius išgyvenimus bei liekamuosius reiškinius A. M. civilinį ieškinį tenkino iš dalies ir jo naudai iš civilinio atsakovo UAB „duomenys neskelbtini“ priteisė 12 000 eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Proceso dalyviai nuosprendį, per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į raudoną zoną patenka ir Kaunas: Vyriausybei apsisprendus karantinas gali įsigalioti dar šią savaitę

Lietuvoje įsigalioja nauji ribojimai: 12-oje savivaldybių – karantinas

Kauno mieste ir rajone tarp daugumos laimėtojų – TS-LKD atstovai

Apklausa: ar jūs patenkinti rinkimų rezultatais?

Paėmusi didmiesčius TS-LKD laimėjo 2020 metų Seimo rinkimus

G.Landsbergis laimėjo Žaliakalnyje: TS-LKD pergalingai žengė 6-iose Kauno apygardose (atnaujinta)

Konservatorė J. Šiugždinienė Šilainiuose laimėjo prieš su valstiečiais kandidatavusią „Vieningo Kauno“ atstovę (atnaujinta)

Aleksoto-Vilijampolės apygardoje II turą laimėjo V. Juozapaitis (atnaujinta)

Konservatorių atstovė G. Skaistė užtikrintai laimėjo prieš A. Verygą (atnaujinta)

Petrašiūnų-Gričiupio apygardoje laimėjo konservatorius K. Starkevičius (atnaujinta)