Kauno „Žalgiris“ namuose nutraukė Prienų ekipos pergalių seriją – Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ namuose nutraukė Prienų ekipos pergalių seriją

„BC Žalgiris“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namuose be didesnio vargo 87:55 (17:11, 34:16, 21:18, 15:10) nutraukė pergalingą Prienų „CBet“ žygį „Betsafe–LKL“ pirmenybėse ir iškovojo septintąją pergalę.

Per pirmąsias penkias minutes šeimininkų gretose pasižymėjo tik Martinas Gebenas, tad tuo naudodamiesi prieniškiai atsiplėšė iki 2:8. Budinti Lietuvos čempionus ėmėsi Thomaso Walkupo juvelyrinį perdavimą dėjimu pavertęs Jockas Landale‘as bei tritaškį iš krašto paleidęs Karolis Lukošiūnas – 7:8. Varžovą už nugaros paliko Nigelas Hayesas, o kėlinio pabaigoje žalgiriečius į priekį tempė iš toli pataikę aukštaūgiai J.Landale’as ir Paulius Jankūnas – 17:11.

Antrajame kėlinyje patikimai „Žalgirio“ atakoms dirigavo T.Walkupas, kuris ne tik pats pasižymėjo, bet ir nuostabiu perdavimu per visą aikštelę apdovanojo priekyje buvusį Zachą LeDay – 22:13. Greitajame puolime iš toli nepabijojo mesti K.Lukošiūnas, atstumą iki 29:13 augino Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis.

Į dar gilesnę duobę svečius stūmė galingai žaidęs E.Ulanovas, Mariaus Grigonio pastebėtas M.Gebenas bei dar vieną tolimą bombą smeigęs K.Lukošiūnas – 42:17. Intensyvios gynybos nesulaukęs M.Grigonis neklydo iš toli, bet atsigavimo ženklus demonstravo prieniškiai (45:26). Prieš didžiąją pertrauką vieną didžiausių persvarų grąžino po krepšiu karaliavęs E.Ulanovas – 51:27.

Antra rungtynių pusė startavo sėkmingu J.Landale‘o žaidimu, kuris vienas pats rinko 9 taškus ir didino atstumą iki 60:31. Netaiklų komandos draugo metimą kartojo N.Hayesas, baudų stojo mesti P.Jankūnas – 64:33.

Kiek geresnę atkarpą sužaidus svečiams, pasitarimui žalgiriečius kvietė priekaištų atradęs Šarūnas Jasikevičius (64:38). Po pasitarimo mažylio Luko Lekavičiaus užtvara naudojosi krepšį dėjimu drebinęs M.Gebenas, meistriškumą baudos aikštelėje demonstravo dar vieną kėlinį laimėti leidęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 72:45.

Formalumų tvarkymą tolimu šūviu pradėjo A.Milaknis, naują rekordinės persvaros ribą brėžė pražangos nesulaikytas Z.LeDay – 78:45. Iš toli iššovė ir N.Hayesas, ketvirčiui įpusėjus jėgą rodė atstumą iki 85:51 didinęs J.Landale‘as. Rungtynių pabaigoje kauniečiai atleido vadeles, tačiau pasiekė lengvą pergalę rezultatu 87:55.