Kaune prasidėjusiame tarptautiniame tatuiruočių festivalyje netrūko pikantiškų vaizdų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunas trims dienoms tapo tatuiruočių sostine – rugsėjo 6-ąją prasidėjęs ir visą savaitgalį truksiantis „Baltic Tattoo Convention“ po vienu stogu subūrė geriausius meistrus iš viso pasaulio. Organizatoriai džiaugiasi – kaip teigiama pranešime spaudai, susidomėjimas viršijo visus lūkesčius.

Stereotipus griaunantis renginys, organizatorių Aurimo Mockaus ir Danieliaus Djačkovo tvirtinimu, skirtas pristatyti tatuiruočių meną, supažindinti su vyraujančiomis tendencijomis ir madomis.

Kaip pastebi A. Mockus, skirtingi laikmečiai palieka savo pėdsaką: „Anksčiau populiariausiomis laikytos „tribal“ stiliaus tatuiruotės užleido vietą realizmui, tačiau kas žino, galbūt netrukus puošimės geometrinių formų piešiniais?“

A. Mockus sako, kad „Baltic Tattoo Convention“ skirtas visiems, besidomintiems tatuiruočių menu. „O ypač tiems, kurie tatuiruočių nemėgsta. Neabejoju, kad apsilankę čia, pakeisite savo nuomonę“, – pridūrė D. Djačkovas.

Anot organizatorių, nuo pat 2014 metų, kai Klaipėdoje pirmą kartą įvyko „Memel Tattoo Convention“, susidomėjimas tatuiruočių menu išaugo, todėl teko ieškoti didesnių erdvių ir persikelti į Kauną.

„Pastebime, kad per tą laiką pasikeitė ir visuomenės požiūris. Nors stereotipų dar yra, tačiau situacija ženkliai gerėja. Būtent to mes ir siekiame. Norime parodyti, kad tatuiruotėmis domisi patys įvairiausi žmonės, nepriklausomai nuo profesijos ar socialinės padėties“, – paaiškina A. Mockus.

Pirmą kartą Kaune vykstančiame renginyje pasirodys net 100 meistrų iš 20 pasaulio šalių. Beje, geriausių tatuiruočių kūrėjų darbais galima pasipuošti čia pat veikiančiose studijose.

Festivalio erdvėse įsikūrę senovės Baltų karių ir amatininkų kaimai, ypatingą nuotaiką kuria fone skambanti etnomuzika. Paklaustas, kodėl šįkart pasirinkta baltų kultūros tema, A. Mockus paaiškina: „Lankantis kitų šalių tatuiruočių konvencijose pastebėjome, kad jose dažnai pristatomos vietinės tradicijos ir kultūra. Lietuva nė kiek nenusileidžia, pavyzdžiui, Taivanui ar Tailandui. Turime ką parodyti pasauliui!“

67 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno „Žalgiris“ pergalingai baigė pasirodymą Turkijoje

Istorinis pasaulio lietuvių kongresas: sutelkti tėvynės labui

Kauno centre įsibėgėjo savadarbių muilinių lenktynės

Skaitytojai: Laisvės alėjos pėsčiųjų zona tapo didele parkavimo aikštele

Pravieniškėse – pavojingos linksmybės, kuriose dalyvauja net 90 proc. kalinių

Fiksuoja skaitytojai: Eiguliuose „zuikiu“ važiuodami vaikai rizikuoja savo gyvybėmis

„Nestlé“ stoja į kovą su klimato kaita: populiarins net subalansuotą mitybą

Kauno karas su rajonu: palygino su Lotynų Amerikos miestų raida

Sulaikytas namie smurtavęs jaunuolis užpuolė ir pareigūną

Šeštadienį Kauno padangę sudrebino šviesų ir garso festivalis