Kaune prasidėjusiame tarptautiniame tatuiruočių festivalyje netrūko pikantiškų vaizdų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunas trims dienoms tapo tatuiruočių sostine – rugsėjo 6-ąją prasidėjęs ir visą savaitgalį truksiantis „Baltic Tattoo Convention“ po vienu stogu subūrė geriausius meistrus iš viso pasaulio. Organizatoriai džiaugiasi – kaip teigiama pranešime spaudai, susidomėjimas viršijo visus lūkesčius.

Stereotipus griaunantis renginys, organizatorių Aurimo Mockaus ir Danieliaus Djačkovo tvirtinimu, skirtas pristatyti tatuiruočių meną, supažindinti su vyraujančiomis tendencijomis ir madomis.

Kaip pastebi A. Mockus, skirtingi laikmečiai palieka savo pėdsaką: „Anksčiau populiariausiomis laikytos „tribal“ stiliaus tatuiruotės užleido vietą realizmui, tačiau kas žino, galbūt netrukus puošimės geometrinių formų piešiniais?“

A. Mockus sako, kad „Baltic Tattoo Convention“ skirtas visiems, besidomintiems tatuiruočių menu. „O ypač tiems, kurie tatuiruočių nemėgsta. Neabejoju, kad apsilankę čia, pakeisite savo nuomonę“, – pridūrė D. Djačkovas.

Anot organizatorių, nuo pat 2014 metų, kai Klaipėdoje pirmą kartą įvyko „Memel Tattoo Convention“, susidomėjimas tatuiruočių menu išaugo, todėl teko ieškoti didesnių erdvių ir persikelti į Kauną.

„Pastebime, kad per tą laiką pasikeitė ir visuomenės požiūris. Nors stereotipų dar yra, tačiau situacija ženkliai gerėja. Būtent to mes ir siekiame. Norime parodyti, kad tatuiruotėmis domisi patys įvairiausi žmonės, nepriklausomai nuo profesijos ar socialinės padėties“, – paaiškina A. Mockus.

Pirmą kartą Kaune vykstančiame renginyje pasirodys net 100 meistrų iš 20 pasaulio šalių. Beje, geriausių tatuiruočių kūrėjų darbais galima pasipuošti čia pat veikiančiose studijose.

Festivalio erdvėse įsikūrę senovės Baltų karių ir amatininkų kaimai, ypatingą nuotaiką kuria fone skambanti etnomuzika. Paklaustas, kodėl šįkart pasirinkta baltų kultūros tema, A. Mockus paaiškina: „Lankantis kitų šalių tatuiruočių konvencijose pastebėjome, kad jose dažnai pristatomos vietinės tradicijos ir kultūra. Lietuva nė kiek nenusileidžia, pavyzdžiui, Taivanui ar Tailandui. Turime ką parodyti pasauliui!“

67 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Ieškomas orientacijos jausmą praradęs žmogus – pasisavino navigacijos sistemą

Išbandykite savo žinias – ar išlaikytumėte „Regitros“ teorijos egzaminą

Neįprasta kaunietės paroda: iš betono kurti papuošalai atkartoja Kauno klestėjimo laikotarpį

Merginą žiauriai sumušusio jurbarkiečio bausmė papiktino visuomenę: ruošia peticiją

Atostogas nutraukęs S. Skvernelis: tik A. Verygos informacija dėl koronaviruso bus teisinga

Dėl koronaviruso plečiamas rizikingų šalių sąrašas, ministerija kreipiasi į oro uostus ir avialinijas

„Achema“ ruošiasi ekstremaliai situacijai: suvažiavo ugniagesiai iš visos apskrities

Kaunas ir kiti didieji miestai papildomai dezinfekuoja viešąjį transportą

S. Malinauskas: visi, kas praneša apie koronaviruso atvejus Lietuvoje – meluoja

Koronavirusas artėja link Lietuvos: fiksuojami nauji atvejai Lenkijoje ir Estijoje (atnaujinta)