Aktyvi ir sportiška vasara: vis daugiau kauniečių renkasi nemokamas „Judėk sveikai“ treniruotes – Kas vyksta Kaune

Aktyvi ir sportiška vasara: vis daugiau kauniečių renkasi nemokamas „Judėk sveikai“ treniruotes

Kaunas.lt nuotr.

Atostogų sezonui įpusėjus, ryškėja naujos kauniečių laisvalaikio tendencijos. Vis daugiau vasarotojų, užuot gulinėję pliažuose ar kitaip tinginiavę, mieliau sportuoja „Judėk sveikai“ treniruotėse. Iš gausaus nemokamų užsiėmimų tvarkaraščio pasirinkti gali kiekvienas – nuo keturmečių vaikų iki garbaus amžiaus senjorų.

„Šiemet „Judėk sveikai“ vasaros sezonas kaip niekada intensyvus, o į treniruotes susirenkantys kauniečiai savo pavyzdžiu įrodo, kad čia svarbu ne amžius ar fizinis pajėgumas, bet noras ir pasiryžimas. Nebe pirmus metus dirbantys patyrę treneriai rūpestingai prižiūri, kad kiekvienas galėtų sportuoti pagal savo galimybes. Augantys lankytojų srautai tampa išties nemenku iššūkiu, bet tuo pačiu ir džiugina. Tai akivaizdus pripažinimas, jog žmonės vertina šių specialistų pastangas ir šeštus metus skaičiuojančios „Judėk sveikai“ iniciatyvos naudą“, – sako vienas iš šio projekto pradininkų Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Vaikai motyvuoja tėvus

Vasarą dauguma treniruočių vyksta po atviru dangumi. Sportuoti gali ištisos šeimos su atžalomis. Pavyzdžiui, antradienio ir penktadienio vakarais Panemunės šile vykstant bėgimo treniruotėms, greta mankštinasi ir vaikai nuo ketverių metukų.

„Tėveliai gali būti ramūs, kad mažieji tikrai nenuobodžiaus. Jie irgi sportuoja netoliese, greta Trijų mergelių tilto. Vaikų treniruotėse koncentruojamės į vikrumą, koordinaciją, laviname judamuosius gebėjimus, greitumą. Mokomės teisingai atlikti judesius, tobuliname bėgimo techniką. Taip pat atliekame ir keletą jėgos pratimų su savo svoriu, o treniruotes pabaigiame tempimo pratimais.

Stengiuosi ne tik išmokyti taisyklingai viską atlikti, bet ir paaiškinu, kuo tai naudinga. Jei labai karšta, susirandame šešėlį ir kaskart primenu vaikams į treniruotes atsinešti vandens ir kepuraites nuo saulės, o jie savo ruožtu apie tai įspėja tėvelius“, – apie savo metodiką pasakojo atletinio rengimo treneris Lukas Dzimidas.

Krepšinio klube „Prienai“ dirbantis specialistas pastebi, kad vaikai neretai tampa papildoma motyvacija tėvams ateiti į treniruotes arba atvirkščiai – sportui neabejingi suaugusieji savo pavyzdžiu įkvepia savo atžalas.

Tuo pat metu bėgimo treniruotes vedanti Andra Jarulytė sako, kad čia kauniečiai renkasi vedini skirtingų asmeninių tikslų: vieni ruošiasi nubėgti maratoną ar kitą distanciją, treniruojasi bekelės (angl. trail) varžyboms, o kiti tiesiog siekia pagerinti savijautą, nori būti žvalesni.

Su treneriu – geresni rezultatai

„Šaltuoju metų sezonu, kai treniruotės vyksta Lengvosios atletikos manieže, susirinkdavo iki šimto žmonių ir daugiau. Vasarą paprastai jų gretos išretėja, tačiau vis tiek ateina dešimtys bėgimui neabejingų kauniečių. Šiemet pastebimas didesnis susidomėjimas ir dalyvių aktyvumas. Kai kurie veidai nesikeičia jau kelerius metus, bet sulaukiame ir naujokų – nuo paauglių iki senjorų. Visi nori padaryti kažką dėl savęs, dėl stipresnės sveikatos“, – sako trenerė A. Jarulytė.

Daugeliui įprasta manyti, kad bėgti galima bet kaip, bet kur ir bet kada. Vis dėlto su trenerio pagalba tai daryti kur kas saugiau ir efektyviau. Nors grupinėse treniruotėse su kiekvienu individualiai dirbti nepavyksta, tačiau A. Jarulytė pastebi, kad ilgainiui sportuojančiųjų bėgimo technika gerėja, o tokia fizinė veikla jiems teikia vis didesnį pasitenkinimą.

Viena pagrindinių trenerės užduočių – parengti treniruočių planą taip, kad fizinis krūvis būtų tinkamas kiekvienam pagal galimybes: „Turime jau nusistovėjusią tvarką, tad visi sėkmingai atlieka jiems skirtas užduotis ir nesijaučia silpnesni už kitus. Nė vieno nespaudžiu žūtbūt lipti per save, kaip tik patariu pasisaugoti, viską daryti su saiku. Stengiuosi akylai stebėti ir koreguoti neteisingus judesius. Tik taip sportas bus efektyvus ir teiks realią naudą sveikatai.“

Senjorų padėkos už gerą savijautą

Ne vienerius metus dirbančius projekto „Judėk sveikai“ trenerius kaskart maloniai nustebina Kauno senjorų aktyvumas. Specialiai jiems skirtos treniruotės pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 10 val. vyksta Kauno krepšinio mokyklos „Žalgiris“ salėje, Pašilės gatvėje.

„Paprastai vasarą senjorai linkę išvykti į sodus ar kur nors poilsiauti, tačiau šiemet vis daugiau jų sulaukiu savo treniruotėse. Jei anksčiau būdavo kelios dešimtys, tai dabar susirenka gerokai per pusšimtį. Per kelerius metus jau net susiformavo bendruomenė, daugelis bendraminčių tapo artimais bičiuliais. Moterys čia aktyvesnės, bet prisijungia ir vyrai“, – patirtimi ir įspūdžiais dalijasi specialiai senjorams funkcines treniruotes rengianti Benita Bagdonaitė.

Tarp senjorų itin populiarios Pašilės gatvėje vykstančios treniruotės / Kaunas.lt nuotr.

Įvairūs mobilumo, balanso pratimai, anot trenerės, padeda gerinti judesių koordinaciją, lavina pusiausvyrą, o tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms. Kartais prie senjorų prisijungia ir pensinio amžiaus dar nesulaukę kauniečiai. Tuo metu į aštuntą dešimtmetį įžengę vyresnieji sporto entuziastai treniruotėse demonstruoja, kad joks amžius čia – ne riba.

B. Bagdonaitės teigimu, vasariška kaitra ar smarkesnės liūtys garbaus amžiaus žmonėms gali sukelti papildomų rizikų, todėl sportuoti vėdinamoje salėje jiems – saugiau ir komfortiškiau.

„Vyresni žmonės noriai kalba apie pagerėjusią savijautą, pradingusius skausmus, padidėjusį energijos kiekį. Kaskart po treniruotės sulaukiu iš jų nuoširdžių padėkų. Dabar jie sako laukiantys treniruočių, lyg kokios šventės, todėl į jas renkasi tikrai noriai. Matydami, kad jie jaučiasi laimingi, džiaugiamės ir mes“, – šypsosi trenerė.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro koordinuojama programa „Judėk sveikai“ šią vasarą kauniečiams siūlo daugiau kaip 10 nemokamų skirtingo pobūdžio treniruočių. Rinktis galima pagal pomėgius ir patogiau pasiekiamą vietą mieste. Detalų užsiėmimų tvarkaraštį ir kitą informaciją galite peržiūrėti čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA