S. Skvernelis apsisprendė dėl premjero posto – Kas vyksta Kaune

S. Skvernelis apsisprendė dėl premjero posto

BNS 2019/07/09 16:29
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį paskelbė liekantis pareigose, o ankstesnius pareiškimus apie traukimąsi iš pareigų pavadino emociniais.

„Aš priėmiau sprendimą grąžinti įgaliojimus išrinktam prezidentui ir toliau formuoti Vyriausybę“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras. S. Skvernelis žadėjo atsistatydinti iš pareigų po liepos 12-osios, jeigu pralaimės prezidento rinkimus. Premjeras juose liko trečias.

Tačiau po rinkimų ministras pirmininkas prisijungė prie derybų dėl valdančiosios daugumos ir teigė, kad įvairūs argumentai jį skatina likti pareigose. Antradienį premjeras teigė, kad jo žodžiai apie pasitraukimą iš pareigų buvo nulemti emocijų.

„Aš dar kartą galiu pasakyti ir pakartoti – prezidento rinkimai yra mano pralaimėjimas. Nieko aš dėl to nekaltinu, tai yra mano sprendimai, mano vertinimas, mano veiksmai, kurie lėmė tokį rezultatą. Aišku, būtų gerai, kad tai būtų lėmę be „išorinės pagalbos“, bet buvo, kaip buvo“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Tas sprendimas yra emocinis, gal nereikėjo iškart sakyt, ypatingai rinkimų naktį, bet aš taip jaučiausi ilgai. (…) Jeigu būtų atsiradusios kitos jėgos, kurios būtų formavusios kitą daugumą, kitą Vyriausybę, tai, matyt, būtų lengvesnis sprendimas ir man“, – teigė jis.

Jis tvirtino, kad Vyriausybė turi būti veiksminga, nepopulistinė, daryti darbus, numatytus jos programoje. „Kalbant apie Ministrų kabinetą, jis turi būti gebantis spręsti problemas, ministrai turi atitikti skaidrumo, profesionalumo, patikimumo standartus“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Sprendimą dėl likimo pareigose premjeras paskelbė po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda. S. Skvernelis sakė, kad konkrečių kandidatūrų su būsimuoju šalies vadovu neaptarė. Jis tiksliai neįvardijo, kada bus paskelbta atnaujinta Ministrų kabineto sudėtis, nes tai priklausys nuo kandidatūrų derinimo.

Premjeras sakė, kad po 2016 metų Seimo rinkimų formuoti profesionalų Vyriausybę buvo būtinas ir pasiteisinęs sprendimas, padėjęs įgyvendinti reformas. Ministras pirmininkas teigė norintis, kad atnaujintas kabinetas irgi būtų vieningas.

„Mano lūkestis lygiai toks pats, kad Ministrų kabinetas būtų vientisa Vyriausybė, nebūtų skaldomasi, (…) nebūtų atskirų politinių partijų susibūrimas, kad nebūtų Vyriausybės posėdžiuose (…) netgi skaitomi partijų prezidiumo sprendimai balsuoti vienaip ar kitaip“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Turi būti komanda, matanti bendrą tikslą, o šiandien tikslas yra sėkmingas Vyriausybės programos įgyvendinimas ir lūkesčių, kurie buvo sukelti prezidento rinkimų kampanijos metu, įgyvendinimas“, – pridūrė jis.

Praėjusią savaitę dėl naujos valdančiosios koalicijos sutarė „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Pasak S. Skvernelio, politinė situacija kol kas yra sudėtinga, bet galbūt naujai daugumai reikia kažkiek laiko priprasti. „Artimiausios savaitės parodys, kiek ji yra veiksminga“, – sakė premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA