S. Skvernelis apsisprendė dėl premjero posto

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį paskelbė liekantis pareigose, o ankstesnius pareiškimus apie traukimąsi iš pareigų pavadino emociniais.

„Aš priėmiau sprendimą grąžinti įgaliojimus išrinktam prezidentui ir toliau formuoti Vyriausybę“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras. S. Skvernelis žadėjo atsistatydinti iš pareigų po liepos 12-osios, jeigu pralaimės prezidento rinkimus. Premjeras juose liko trečias.

Tačiau po rinkimų ministras pirmininkas prisijungė prie derybų dėl valdančiosios daugumos ir teigė, kad įvairūs argumentai jį skatina likti pareigose. Antradienį premjeras teigė, kad jo žodžiai apie pasitraukimą iš pareigų buvo nulemti emocijų.

„Aš dar kartą galiu pasakyti ir pakartoti – prezidento rinkimai yra mano pralaimėjimas. Nieko aš dėl to nekaltinu, tai yra mano sprendimai, mano vertinimas, mano veiksmai, kurie lėmė tokį rezultatą. Aišku, būtų gerai, kad tai būtų lėmę be „išorinės pagalbos“, bet buvo, kaip buvo“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Tas sprendimas yra emocinis, gal nereikėjo iškart sakyt, ypatingai rinkimų naktį, bet aš taip jaučiausi ilgai. (…) Jeigu būtų atsiradusios kitos jėgos, kurios būtų formavusios kitą daugumą, kitą Vyriausybę, tai, matyt, būtų lengvesnis sprendimas ir man“, – teigė jis.

Jis tvirtino, kad Vyriausybė turi būti veiksminga, nepopulistinė, daryti darbus, numatytus jos programoje. „Kalbant apie Ministrų kabinetą, jis turi būti gebantis spręsti problemas, ministrai turi atitikti skaidrumo, profesionalumo, patikimumo standartus“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Sprendimą dėl likimo pareigose premjeras paskelbė po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda. S. Skvernelis sakė, kad konkrečių kandidatūrų su būsimuoju šalies vadovu neaptarė. Jis tiksliai neįvardijo, kada bus paskelbta atnaujinta Ministrų kabineto sudėtis, nes tai priklausys nuo kandidatūrų derinimo.

Premjeras sakė, kad po 2016 metų Seimo rinkimų formuoti profesionalų Vyriausybę buvo būtinas ir pasiteisinęs sprendimas, padėjęs įgyvendinti reformas. Ministras pirmininkas teigė norintis, kad atnaujintas kabinetas irgi būtų vieningas.

„Mano lūkestis lygiai toks pats, kad Ministrų kabinetas būtų vientisa Vyriausybė, nebūtų skaldomasi, (…) nebūtų atskirų politinių partijų susibūrimas, kad nebūtų Vyriausybės posėdžiuose (…) netgi skaitomi partijų prezidiumo sprendimai balsuoti vienaip ar kitaip“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Turi būti komanda, matanti bendrą tikslą, o šiandien tikslas yra sėkmingas Vyriausybės programos įgyvendinimas ir lūkesčių, kurie buvo sukelti prezidento rinkimų kampanijos metu, įgyvendinimas“, – pridūrė jis.

Praėjusią savaitę dėl naujos valdančiosios koalicijos sutarė „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Pasak S. Skvernelio, politinė situacija kol kas yra sudėtinga, bet galbūt naujai daugumai reikia kažkiek laiko priprasti. „Artimiausios savaitės parodys, kiek ji yra veiksminga“, – sakė premjeras.

142 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Zapyškyje susirinkusi minia vieningai giedojo „Tautišką giesmę“ ir šėlo „The Roop“ koncerte

Valstybės dienos proga ant BLC verslo centro Kaune išskleista rekordinio dydžio vėliava

Baisi avarija važiuojant link Kauno: sumaitoti keturi automobiliai (papildyta)

Kauniečiai įspėja: kamštis ties Giraite formuojasi dėl vairuotojų gerumo

„Žalgirį“ palieka priešininkų tinklelius plėšęs snaiperis

Garsios Kauno medikų šeimos tragedija: į laisvę išėjęs sūnus vėl klimpsta sunkiuose nusikaltimuose

Tiesioginė transliacija: Zapyškio bažnyčios pristatymas su šv. Mišiomis ir šventinis koncertas

Kauno policininko D. Karaluko korupcijos byloje įtarimai pareikšti 20-iai asmenų

Barselonoje iškilmingai pristatytas Š. Jasikevičius: mano filosofija nesikeis

Paskui Š. Jasikevičių į Barseloną išvyksta ir dar trys Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo nariai