Kaunietį papiktino nutiestas šiukšlių kelias: ar čia normalu?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į portalą „Kas vyksta Kaune“ antradienį kreipėsi sekmadienį, „Citadelle Kauno maratono“ metu šiukšlių kelią užfiksavęs kaunietis. Jis neslepia pasipiktinimo dėl matyto vaizdo.

„Ar šia normalu: bėgimo maratono metu šitaip teršti aplinką, nors konteineris šalia…“ – rašo skaitytojas. Vaizdo įraše šiukšlės matomos dviračių ir pėsčiųjų tiltų pakraščiuose bei pačiame Nemune.

Susisiekus su „Citadele Kauno maratono“ atstovu Robertu Trakiu, jis paaiškino šią matomą šiukšlinimo tendenciją. „Kalbant apie šiukšlių išmetimą ne į šiukšlinę, tai tokia yra visų maratonų tarptautinė praktika: bėgantiems dalyviams ne visada pavyksta vienkartines stiklines, plastiko tūbelius numesti į šiukšlių konteinerius, bet tada mes, organizatoriai, savanoriai, tas šiukšles po renginio surenkame“, – teigia vyras.

Pasak R. Trakio, renginio dieną buvo pašalinta didžioji dalis šiukšlių. Jis neslepia, kad visų jų surinkti iškart nepavyko: trikdžiu tapo išmontuojamos trasos bei tvoros. „Natūralu, kad viską sutvarkyti per kelias valandas po renginio, kai renginys yra toks masiškas, yra neįmanoma“, – mintis dėstė jis.

„Plogingo“ dalyviai Kaune / Reta nuotr.

Surinkti šiukšlių tą pačią dieną neįpareigojo ir Kauno miesto savivaldybė. Pasak R. Trakio, buvo sutarta, kad netvarka bus sutvarkyta iki pirmadienio, birželio 10 dienos, 22 valandos. Tad pirmąją savaitės dieną įvyko kauniečių idėja: Kauno maratonas kartu su partneriais „Vitareta“ vykdė vadinamąjį „Plogingą“. Jo metu 20 entuziastų, suskirstę į dvi grupeles, 21 kilometrų trasą, bėgdami į skirtingas puses, įveikė per maždaug dvi valandas. Taip buvo surinkta daugiau nei pusę konteinerio paliktų šiukšlių.

„Labai džiaugiamės, kad praeiviai pastebi tokias detales ir primena apie aplinkosaugą, švarią gamtą – kasmet aplinkosaugos problemoms spręsti skiriame vis daugiau laiko“, – teigė Kauno maratono atstovas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno verslininkė gimtadienio proga iškėlė puotą: pilies savininkai tokių dekoracijų nebuvo regėję

Savivaldybė: darbai griūvančiame daugiabutyje bus pradėti šią savaitę

Išmatuota oro tarša pietiniuose Kauno regiono miestuose

Ateivių paliepimu moterį Kaune nužudžiusiam vyrui skirta kardomoji priemonė

Ko trūksta, kad žalioji ekonomika Lietuvoje būtų efektyvi?

A. Veryga siekia įteisinti, kad skiepyti galėtų ir vaistininkai

Iš Kauno klinikų išleidžiamos paauglės motinai R. Kėvalas siūlo du kelius

Kauno mero komandoje – naujas patarėjas viešiesiems ryšiams

Sulaikytas moterį Kaune įtariamai nužudęs ir į Nemuną įmetęs vyras

Profesionali plaukų kirpėja-koloristė Alina: „naujam grožio salonui pavadinimą išrinko klientės“