Kaunietį papiktino nutiestas šiukšlių kelias: ar čia normalu? – Kas vyksta Kaune

Kaunietį papiktino nutiestas šiukšlių kelias: ar čia normalu?

Video stop kadro nuotr.

Į portalą „Kas vyksta Kaune“ antradienį kreipėsi sekmadienį, „Citadelle Kauno maratono“ metu šiukšlių kelią užfiksavęs kaunietis. Jis neslepia pasipiktinimo dėl matyto vaizdo.

„Ar šia normalu: bėgimo maratono metu šitaip teršti aplinką, nors konteineris šalia…“ – rašo skaitytojas. Vaizdo įraše šiukšlės matomos dviračių ir pėsčiųjų tiltų pakraščiuose bei pačiame Nemune.

Susisiekus su „Citadele Kauno maratono“ atstovu Robertu Trakiu, jis paaiškino šią matomą šiukšlinimo tendenciją. „Kalbant apie šiukšlių išmetimą ne į šiukšlinę, tai tokia yra visų maratonų tarptautinė praktika: bėgantiems dalyviams ne visada pavyksta vienkartines stiklines, plastiko tūbelius numesti į šiukšlių konteinerius, bet tada mes, organizatoriai, savanoriai, tas šiukšles po renginio surenkame“, – teigia vyras.

Pasak R. Trakio, renginio dieną buvo pašalinta didžioji dalis šiukšlių. Jis neslepia, kad visų jų surinkti iškart nepavyko: trikdžiu tapo išmontuojamos trasos bei tvoros. „Natūralu, kad viską sutvarkyti per kelias valandas po renginio, kai renginys yra toks masiškas, yra neįmanoma“, – mintis dėstė jis.

„Plogingo“ dalyviai Kaune / Reta nuotr.

Surinkti šiukšlių tą pačią dieną neįpareigojo ir Kauno miesto savivaldybė. Pasak R. Trakio, buvo sutarta, kad netvarka bus sutvarkyta iki pirmadienio, birželio 10 dienos, 22 valandos. Tad pirmąją savaitės dieną įvyko kauniečių idėja: Kauno maratonas kartu su partneriais „Vitareta“ vykdė vadinamąjį „Plogingą“. Jo metu 20 entuziastų, suskirstę į dvi grupeles, 21 kilometrų trasą, bėgdami į skirtingas puses, įveikė per maždaug dvi valandas. Taip buvo surinkta daugiau nei pusę konteinerio paliktų šiukšlių.

„Labai džiaugiamės, kad praeiviai pastebi tokias detales ir primena apie aplinkosaugą, švarią gamtą – kasmet aplinkosaugos problemoms spręsti skiriame vis daugiau laiko“, – teigė Kauno maratono atstovas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.