Kaunietį papiktino nutiestas šiukšlių kelias: ar čia normalu?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į portalą „Kas vyksta Kaune“ antradienį kreipėsi sekmadienį, „Citadelle Kauno maratono“ metu šiukšlių kelią užfiksavęs kaunietis. Jis neslepia pasipiktinimo dėl matyto vaizdo.

„Ar šia normalu: bėgimo maratono metu šitaip teršti aplinką, nors konteineris šalia…“ – rašo skaitytojas. Vaizdo įraše šiukšlės matomos dviračių ir pėsčiųjų tiltų pakraščiuose bei pačiame Nemune.

Susisiekus su „Citadele Kauno maratono“ atstovu Robertu Trakiu, jis paaiškino šią matomą šiukšlinimo tendenciją. „Kalbant apie šiukšlių išmetimą ne į šiukšlinę, tai tokia yra visų maratonų tarptautinė praktika: bėgantiems dalyviams ne visada pavyksta vienkartines stiklines, plastiko tūbelius numesti į šiukšlių konteinerius, bet tada mes, organizatoriai, savanoriai, tas šiukšles po renginio surenkame“, – teigia vyras.

Pasak R. Trakio, renginio dieną buvo pašalinta didžioji dalis šiukšlių. Jis neslepia, kad visų jų surinkti iškart nepavyko: trikdžiu tapo išmontuojamos trasos bei tvoros. „Natūralu, kad viską sutvarkyti per kelias valandas po renginio, kai renginys yra toks masiškas, yra neįmanoma“, – mintis dėstė jis.

„Plogingo“ dalyviai Kaune / Reta nuotr.

Surinkti šiukšlių tą pačią dieną neįpareigojo ir Kauno miesto savivaldybė. Pasak R. Trakio, buvo sutarta, kad netvarka bus sutvarkyta iki pirmadienio, birželio 10 dienos, 22 valandos. Tad pirmąją savaitės dieną įvyko kauniečių idėja: Kauno maratonas kartu su partneriais „Vitareta“ vykdė vadinamąjį „Plogingą“. Jo metu 20 entuziastų, suskirstę į dvi grupeles, 21 kilometrų trasą, bėgdami į skirtingas puses, įveikė per maždaug dvi valandas. Taip buvo surinkta daugiau nei pusę konteinerio paliktų šiukšlių.

„Labai džiaugiamės, kad praeiviai pastebi tokias detales ir primena apie aplinkosaugą, švarią gamtą – kasmet aplinkosaugos problemoms spręsti skiriame vis daugiau laiko“, – teigė Kauno maratono atstovas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Birštone - klientų apgultis: nusprendusieji pasimėgauti baseinais, gali susidurti su keblumais

L. Kazlauskienė prognozuoja: pradėjus deginti šiukšles, Karmėlava taps negyvenama sala

Kauno nepilnamečių kolonijoje nuteistieji paskelbė bado streiką

Kauno kogeneracinė jėgainė jau degina pirmąsias šiukšles

Dešimtasis festivalis Kaune „Nerk į teatrą“ – tarptautinis kruizas po teatro vandenis

Garsus Italijos dizainerių ženklas „Yamamay“ žengė į Kauną

Tyrimas atskleidė, kiek vairuotojų viršija greitį ir kada spaudžia stabdžių pedalą

N. Venckienė galės nevaržomai keliauti po visą šalį

Aplinkos ministras: pataisos dėl šiukšlių deginimo jėgainių nebeturi prasmės

Vienas iš didžiųjų šalies prekybos tinklų atsisako plastiko maišelių, kiti – siūlys alternatyvas