Kaunietį papiktino nutiestas šiukšlių kelias: ar čia normalu?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į portalą „Kas vyksta Kaune“ antradienį kreipėsi sekmadienį, „Citadelle Kauno maratono“ metu šiukšlių kelią užfiksavęs kaunietis. Jis neslepia pasipiktinimo dėl matyto vaizdo.

„Ar šia normalu: bėgimo maratono metu šitaip teršti aplinką, nors konteineris šalia…“ – rašo skaitytojas. Vaizdo įraše šiukšlės matomos dviračių ir pėsčiųjų tiltų pakraščiuose bei pačiame Nemune.

Susisiekus su „Citadele Kauno maratono“ atstovu Robertu Trakiu, jis paaiškino šią matomą šiukšlinimo tendenciją. „Kalbant apie šiukšlių išmetimą ne į šiukšlinę, tai tokia yra visų maratonų tarptautinė praktika: bėgantiems dalyviams ne visada pavyksta vienkartines stiklines, plastiko tūbelius numesti į šiukšlių konteinerius, bet tada mes, organizatoriai, savanoriai, tas šiukšles po renginio surenkame“, – teigia vyras.

Pasak R. Trakio, renginio dieną buvo pašalinta didžioji dalis šiukšlių. Jis neslepia, kad visų jų surinkti iškart nepavyko: trikdžiu tapo išmontuojamos trasos bei tvoros. „Natūralu, kad viską sutvarkyti per kelias valandas po renginio, kai renginys yra toks masiškas, yra neįmanoma“, – mintis dėstė jis.

„Plogingo“ dalyviai Kaune / Reta nuotr.

Surinkti šiukšlių tą pačią dieną neįpareigojo ir Kauno miesto savivaldybė. Pasak R. Trakio, buvo sutarta, kad netvarka bus sutvarkyta iki pirmadienio, birželio 10 dienos, 22 valandos. Tad pirmąją savaitės dieną įvyko kauniečių idėja: Kauno maratonas kartu su partneriais „Vitareta“ vykdė vadinamąjį „Plogingą“. Jo metu 20 entuziastų, suskirstę į dvi grupeles, 21 kilometrų trasą, bėgdami į skirtingas puses, įveikė per maždaug dvi valandas. Taip buvo surinkta daugiau nei pusę konteinerio paliktų šiukšlių.

„Labai džiaugiamės, kad praeiviai pastebi tokias detales ir primena apie aplinkosaugą, švarią gamtą – kasmet aplinkosaugos problemoms spręsti skiriame vis daugiau laiko“, – teigė Kauno maratono atstovas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarptautinės operacijos metu Lietuvoje sulaikyta šimtai tūkstančių suklastotų saldainių

Netoli Kauno atgabentos pirmosios kovos mašinos „Vilkas“

Vokietijoje dirbęs mokslininkas su žemėmis sumaišė garsiai nuskambėjusį V. Matijošaičio planą

Kauniečiai teiraujasi: gal jau ruoštis karui? (papildyta)

„Orus atlygis“ darbo skelbimuose lieka vis toliau už nugaros

Ant Seimo stalo - nauji ribojimai tabako gaminiams

Teisme prabilo tragišką avariją A. Juozapavičiaus prospekte sukėlusi moteris

Uždarius vieną pagrindinių Kauno jungčių, kelininkų laukia trys darbai

Ties derybų dėl koalicijos finišo tiesiąja žlugo „tvarkiečių“ frakcija

Seimas išsuko P. Gražulio uodegą: neleido patraukti baudžiamojon atsakomybėn