Dvi bendrovės vienija jėgas 5G tinklui Lietuvoje sukurti

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Telekomunikacijų bendrovės „Bitė“ ir „Tele2“ kartu spartins 5G ryšio tinklo diegimą Lietuvoje ir Latvijoje ir steigs bendrą įmonę. Kaip rašoma pranešime spaudai, technologiniam šuoliui bus rengiamasi iki 2021 m., dar kelerius metus užtruks bendro tinklo sukūrimas.

„Bitė“ ir „Tele2“ ketina sukurti bendrą radijo prieigos tinklą (angl. radio access network arba RAN), taip optimizuojant abiejų bendrovių infrastruktūros priežiūrą šiose šalyse.

Bendra įmonė, kurios po 50 proc. akcijų valdys „Bitė“ ir „Tele2“, diegs 5G tinklą bei valdys bendrovių RAN tinklo (bazinės stotys ir antenos) infrastruktūrą. Bendrą tinklą sukurti numatoma iki 2023 m. pabaigos, iki 2021 m. vyks planavimo ir pasirengimo darbai.

Bendras tinklas, teigiama pranešime, neturės jokios įtakos bendrovių konkurencijai rinkoje – „Tele2“ ir „Bitė“ ir toliau veiks kaip visiškai savarankiškos įmonės, jos atskirai valdys pagrindinius tinklus (angl. core network), kuriuos sudaro komutacinės stotys ir kita kritinė įranga. Pasak jų, dalijimasis infrastruktūra yra įprasta praktika pasaulyje ir ES.

Anot bendrovių, susitarimą paskatino teigiama patirtis, kurią sukaupė kitų šalių operatoriai, įgyvendinę panašius projektus. Pasaulyje esama maždaug 100 panašių projektų, vien Europoje jų skaičiuojama 40. Pavyzdžiui, „Tele2“ ir „Telenor“ dalijasi tinklu Švedijoje, „Orange“ ir „T-Mobile“ – Lenkijoje, DNA ir „Telia“ – Suomijoje, SFR ir „Bouyuges Telecom“ – Prancūzijoje, „Vodafone“ ir „Nova“ – Islandijoje.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaunietis: ar mažylių kasose privaloma užleisti eilę ir tokiems?

Siekiama pratęsti korupcija įtariamo Kauno policininko suėmimo terminą

Žemaičių gatvėje užvirs asfaltavimo darbai

Kaune po atviru dangumi išsirikiuos įvairiaspalvių troleibusų ekspozicija

Alytuje degusi įmonė ne pirmą kartą aplinkosaugininkų akiratyje – buvo skirtos baudos

Veiksmo filmo scenarijus Kaune: „Mercedes-Benz“ sustojo tik peršovus padangas

Palemono gyventojus išgąsdino ore sklindantys juodi dūmai

Baranausko gatvėje susidūrus dviems transporto priemonėms stoja eismas

VDU Bonatikos sode atogrąžų drugių paroda (foto)

Seimas nusprendė: biudžetinių įstaigų nekilnojamasis turtas apmokestinimas nebus