Kauno „pragaro mašina“ mini garbingas žūties metines

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Priešpaskutinę pavasario dieną suėjo lygiai penkeri metai kaip Amaliuose supleškėjo kauniečių „pragaro mašina“ praminta asfalto klojimo įranga. 2014-ųjų gegužės 30 d. tiesiant naują dangą aparatu kliudytas dujotekis – dėl to kilo, ko gero, vienas neįprasčiausių incidentų Kauno istorijoje.

„Pragaro mašina“ pragariškose liepsnose paskendo tingią penktadienio popietę. Į Amalius, netoli geležinkelio pervažos, atskubėję ugniagesiai nustatė, kad sulaužyta šalia ėjusio dujotekio linija – iš jos pradėjo veržtis dujos, kurios tuoj pat užsidegė.

Asfalto klojimo mašina kliudė dujotiekį, susidarė pavojinga situacija 19 nuotr.

Nors iš esmės degė tik dujos, 60 tonų sverianti mašina liko pūpsoti gaisro židinio vietoje ir bet kurią akimirką galėjo sprogti. Visgi gaisrininkams pavyko be didesnių „fejerverkų“ likviduoti nelaimę, į ligoninę dėl rankų nudegimų buvo išvežtas vienas kelininkas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad „pragaro mašina“ vadinama „Remix“ įranga miesto gatvės itin intensyviai tvarkytos 2014-2015 m. Šia asfaltą „tausojančia“ technologija perklota dalis Šilainių gatvių, Karaliaus Mindaugo ir Šiaurės prospektų, Jonavos gatvės atkarpos, Raudondvario plentas.

Šis gatvių tvarkymo būdas yra pakankamai sudėtingas – prieš „Remix“ aparatą važiuoja dvi mašinos, kurios seną asfaltbetonį įkaitina iki itin aukštos temperatūros, senas asfaltas virsta minkšta mase, o „Remix“ tą masę frezuoja iki 5 cm gylio, paskui ją sumaišo, paskleidžia po savimi ir iš naujo perkloja.

Tuo metu ant viršaus papildomai paklojamas 2,5 cm storio naujo asfalto sluoksnis. Iš viso atnaujintos dangos storis siekia 6-7 cm. Šis aparatas naują asfalto dangą Kaune klojo iki 3 m per minutę greičiu.

18 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaunietė A. Jagelavičiūtė su vyru suka skirtingais keliais

Nemuno salą užtvindė į „Laisvės pikniką“ susirinkę kauniečiai

Bankų kodų kortelių dienos suskaičiuotos

Aiškėja daugiau detalių apie kraupią nelaimę šalia „Megos“ (n-18)

Ateities plentu vėl rieda automobiliai

Aplinkkelyje prie „Megos“ - tragiška nelaimė

„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų

Marvelės g. apsivertus automobiliui prireikė visų pagalbos tarnybų

R. Karbauskis deklaravo naujus pirkinius: atskleista namo prie Kauno marių kaina

Kaune duris atvers naujas „McDonald's“ restoranas