Griauna stereotipus: būsto administratorius padeda ne tik sutaupyti, bet ir padidinti būsto vertę

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Neretai būstą administruojančios įmonės gyventojams asocijuojasi su neveiklumu, kuriozinėmis situacijomis, ginčais ir nekokybišku darbų atlikimu. Vis dėlto, prieš keletą metų priimtas įstatymas, gyventojams namo administratorių leidęs pasirinkti patiems, laužo šiuos stereotipus. Šiandien administratorių pakeitusieji Kauno daugiabučių gyventojai pastebi, kad teisingai ir atidžiai pasirinkta namą administruojanti įmonė, padeda ne tik sutaupyti, bet ir padidinti būsto vertę.

2017 metų pavasarį Kauno daugiabučiuose užvirė tikra kova. Iki tol daugiabučius administravusias įmones, gyventojų nutarimu galėjo išstumti naujosios, žmonių pasirinktos bendrovės. Buvusieji administratoriai delsdavo perduoti duomenis naujiesiems, užsiėmė aktyviu gyventojų perkalbinėjimu, dalino didelius pažadus, o kartais – užsiėmė ir gyventojų balsų pirkimu.

„Santermitos“ administruojamas Kauno daugiabutis / R. Tenio nuotr.

Nepaisant to, praėjus dvejiems metams, Kauno daugiabučiuose namuose galima stebėti kardinalius pokyčius. Sparčiai renovuojama reikšminga dalis namų centre ir miegamuosiuose rajonuose, naujinami ir gražinami namų fasadai, tvarkomos laiptinės ir namų kiemai. Tačiau, anot pastatų priežiūra užsiimančios bendrovės „Santermita“ vadovo Ramūno Radavičiaus, geriausiai pasikeitimus Kauno daugiabučių administravime iliustruoja gerokai sumažėjusios gyventojų mokamos sąskaitos ir pagerėjusi gyvenimo kokybė.

„Pasirinkus patikimą namo administratorių, gyventojai užsitikrina ne tik sparčiai gerėsiančią gyvenimo kokybę, bet ir mažėsiančias išlaidas. Pastarieji du metai tai puikiai iliustruoja. Daugiabučiai, priėmę teisingą sprendimą keisti neveiksnias namą administruojančias bendroves, spėjo ne tik sutaupyti, bet ir gerokai padidinti savo būsto vertę“, – sako UAB „Santermita“ vadovas Ramūnas Radavičius.

R. Radavičiaus teiginį pagrindžia ir realių gyventojų sąskaitų palyginimas – prieš ir po atliktos renovacijos. Pavyzdžiui, sąskaitos už šildymą Šiltnamių g. 8 name, Neveronyse po UAB „Santermita“ administruotos renovacijos sumažėjo perpus – beveik 50 proc. Tuo tarpu, Nemuno g. 37 name gyvenančių kauniečių sąskaitos po namo atnaujinimo sumažėjo net 35 proc.

Geras administratorius privalo išnaudoti finansavimo galimybes

„Šiandien tiek savivaldybė, tiek valstybė kuria palankias sąlygas namų buičiai ir išorei gerinti. Pasinaudodamas įvairiomis paramos programomis, namo administratorius gali užtikrinti visų namo sistemų, vidaus bei fasado sutvarkymą. Taip pat – žemės sklypo formavimą. Tam tereikia nuolat sekti vykdomas programas ir pasinaudoti jomis administruojamo namo naudai“, – sako R. Radavičius.

Anot pastatų priežiūra užsiimančios įmonės vadovo, atnaujinti savo būstą norintys gyventojai, turėtų pasidomėti ar jų administratorius pažįstamas su visomis galimomis paramos programomis. Tarp svarbiausiųjų šiuo metu, R. Radavičius išskiria valstybės skiriamą paramą daugiabučių renovacijai, Kauno savivaldybės paramą fasadų tvarkybai bei žemės sklypų formavimui. Taip pat, nuo 2020 metų įsigaliosiančią paramą dalinei namo renovacijai – šilumos punktų, šildymo ir karšto vandens sistemų atnaujinimui.

„Santermitos“ administruojamas Kauno daugiabutis / R. Tenio nuotr.

„Vos prieš keletą mėnesių, pasinaudodami šiuo metu savivaldybės ir valstybės vykdomomis programomis, užbaigėme dviejų Kauno centre esančių daugiabučių tvarkybos darbus. Programų pagalba sutvarkėme abiejų namų fasadus. Nuo projekto parengimo iki darbų pabaigos, renovacija užtruko keletą mėnesius“, – sako UAB „Santermita“ vadovas.

Pasak R. Radavičiaus, I. Kanto g. 22 ir Kęstučio g. 57 namų fasadų renovacija gyventojams kainavo tik pusę sumos. 50 proc. tvarkybos darbų kainos buvo finansuota Kauno miesto savivaldybės paramos lėšomis.

Renovacija ir fasadų atnaujinimas – tik pirminė užduotis

„Baziniai renovacijos darbai ir fasadų atnaujinimas yra bene svarbiausi, tačiau – tik pirmieji žingsniai daugiabučių buities gerinimo ir sąskaitų mažinimo srityje. Šiandien namų priežiūroje turime ilgą sąrašą pažangių technologinių sprendimų, leidžiančių sutaupyti dar daugiau ir, kartu, gyventi dar patogiau, gražiau ir šilčiau“, – sako „Santermita“ vadovas.

Anot R. Radavičiaus, per kelerius metus nuo renovacijos atlikimo vienas daugiabutis namas gali sutaupyti penkiaženklę pinigų sumą, leidžiančią investuoti į kitus modernius kaštų taupymo sprendimus. Pavyzdžiui, Kauno Taikos pr. 87 namo gyventojai per pusę dešimtmečio sutaupė daugiau nei 20 tūkst. eurų, kuriuos investavę į pažangius technologinius sprendimus, šiandien moka dar mažiau.

„Bendradarbiavimas su profesionalia įmone, gyventojams supaprastina visą namo atnaujinimo ir priežiūros procesą. Įmonės atsakomybėje yra ne tik renovacijos procesų administravimas, bet ir nuolatinis namo gerbūvio tvarkymas, mokestinių kaštų mažinimas, naujausių sprendimų bei paramos galimybių stebėjimas ir įgyvendinimas“, – sako „Santermita“ vadovas R. Radavičius.

Savo veiklą dar 2003 metais Kaune pradėjusi „Santermita“ šiandien aptarnauja beveik 2 mln. kvadratinių metrų gyvenamojo ir negyvenamojo ploto Kaune, Alytuje, Kėdainiuose, ir Birštone. Įmonės specialistai atlieka pastatų eksploatacinės priežiūros bei administravimo darbus tiek gyvenamosios, tiek komercinės paskirties statiniuose.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečius kviečia pristatyti idėjas dėl centrinio pašto pastato panaudojimo

Kauno rajone kyla didžiulis logistikos centras

Birštone - klientų apgultis: nusprendusieji pasimėgauti baseinais, gali susidurti su keblumais

L. Kazlauskienė prognozuoja: pradėjus deginti šiukšles, Karmėlava taps negyvenama sala

Kauno nepilnamečių kolonijoje nuteistieji paskelbė bado streiką

Kauno kogeneracinė jėgainė jau degina pirmąsias šiukšles

Dešimtasis festivalis Kaune „Nerk į teatrą“ – tarptautinis kruizas po teatro vandenis

Garsus Italijos dizainerių ženklas „Yamamay“ žengė į Kauną

Tyrimas atskleidė, kiek vairuotojų viršija greitį ir kada spaudžia stabdžių pedalą

N. Venckienė galės nevaržomai keliauti po visą šalį