Baigėsi balsavimas rinkimų apylinkėse: kaip balsavo kauniečiai? | Kas vyksta Kaune

Baigėsi balsavimas rinkimų apylinkėse: kaip balsavo kauniečiai?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sekmadienį iki pat vakaro į bet kurią rinkimų apylinkę šalyje užsukę kauniečiai antrajame ture balsavo už kandidatus į Lietuvos Respublikos Prezidento postą bei atstovus Europos Parlamente. Artėjant laikui, kai rinkimų apylinkės užvers duris ir pradės skaičiuoti rinkėjų balsus, jau aiškūs preliminarūs procentai, kokiu aktyvumu balsavo kauniečiai.

>>>NUOLAT ATNAUJINAMI RINKIMŲ REZULTATAI REALIU LAIKU<<<

Remiantis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso balsavo 53,43 proc. Lietuvos piliečių. 10,74 proc. iš jų savo valią išreiškė išankstiniuose rinkimuose, vykusiuose gegužės 20-24 dienomis savivaldybėse.

Gegužės 26 d., nuo 7-20 val. rinkimuose sudalyvavo 57,13 proc. kauniečių (8,72 proc. balsavo iš anksto). Tuo tarpu Kauno rajone iš viso balsavo 57,93 proc. gyventojų (6,50 proc. – iš anksto).

20 val. rinkimų apylinkėms užvėrus duris ir pasibaigus balsavimui, bus pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai. Pirmiausiai paaiškės, kas taps LR Prezidentu, o vėliau bus imamasi skaičiuoti rinkėjų balsus, kuriuos jie skyrė atstovams į Europos Parlamentą.

Kaip skelbia DELFI, apie 18:35 val. dėl didelės apkrovos Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sistema buvo susidūrusi su nesklandumais – dėl techninių kliūčių kai kuriose apylinkėse komisijos nariai negalėjo patikrinti, ar rinkėjai, kurie atėjo balsuoti ne į savo apylinkę, dar nebalsavo savoje. Tiesa, tai buvo momentinis sutrikimas.

Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi konservatorių remiama Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų. Europos Parlamento rinkimai sekmadienį vyksta 21-oje valstybėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA