Baigėsi balsavimas rinkimų apylinkėse: kaip balsavo kauniečiai?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienį iki pat vakaro į bet kurią rinkimų apylinkę šalyje užsukę kauniečiai antrajame ture balsavo už kandidatus į Lietuvos Respublikos Prezidento postą bei atstovus Europos Parlamente. Artėjant laikui, kai rinkimų apylinkės užvers duris ir pradės skaičiuoti rinkėjų balsus, jau aiškūs preliminarūs procentai, kokiu aktyvumu balsavo kauniečiai.

>>>NUOLAT ATNAUJINAMI RINKIMŲ REZULTATAI REALIU LAIKU<<<

Remiantis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso balsavo 53,43 proc. Lietuvos piliečių. 10,74 proc. iš jų savo valią išreiškė išankstiniuose rinkimuose, vykusiuose gegužės 20-24 dienomis savivaldybėse.

Gegužės 26 d., nuo 7-20 val. rinkimuose sudalyvavo 57,13 proc. kauniečių (8,72 proc. balsavo iš anksto). Tuo tarpu Kauno rajone iš viso balsavo 57,93 proc. gyventojų (6,50 proc. – iš anksto).

20 val. rinkimų apylinkėms užvėrus duris ir pasibaigus balsavimui, bus pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai. Pirmiausiai paaiškės, kas taps LR Prezidentu, o vėliau bus imamasi skaičiuoti rinkėjų balsus, kuriuos jie skyrė atstovams į Europos Parlamentą.

Kaip skelbia DELFI, apie 18:35 val. dėl didelės apkrovos Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sistema buvo susidūrusi su nesklandumais – dėl techninių kliūčių kai kuriose apylinkėse komisijos nariai negalėjo patikrinti, ar rinkėjai, kurie atėjo balsuoti ne į savo apylinkę, dar nebalsavo savoje. Tiesa, tai buvo momentinis sutrikimas.

Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi konservatorių remiama Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų. Europos Parlamento rinkimai sekmadienį vyksta 21-oje valstybėje.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į netoli Kauno esantį pramonės parką valstybė tikisi pritraukti stambių duomenų centrų

Naujų židinių nenustatyta, tačiau koronaviruso atvejų augimas neramina

Į Kauno kino centrą „Romuva“ grįžo ankstyvojo kino festivalis

Aplinkai žalos pridarę pažeidėjai šiais metais smarkiai tuštino kišenes

Greit į Kauno gatves išriedės nauji hibridiniai autobusai: keleivius lepins išskirtinis komfortas

Kontrabandos priedanga neišdegė: muitininkai sulaikė 2,5 mln. eurų vertės nelegalų krovinį

Naujas siūlymas dėl elektroninių cigarečių: nori drausti rūkalų skonius be nikotino

Pareigūnai prašo pagalbos: įrankius pasiėmė, bet susimokėti pamiršo

S. Skambinas su nauja mylimąja Kaune pakrikštijo dukrelę (foto)

Per parą nustatyta 111 naujų koronaviruso atvejų: daugiau nei pusė – Kauno apskrityje