Išaiškinta nuomojamų butų afera: šešių įtariamųjų laukia nuosprendis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Panemunės policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno apylinkės prokuratūros prokurorais, atliko ir teismą perdavė bylą dėl sukčiavimo, kurio metu nukentėjo net 13 asmenų. 6 įtariamųjų laukia teismo nuosprendis.

Ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo pradėtas dar praėjusių metų vasarą, kuomet jauna moteris, gimusi 1994 m., kreipėsi į policijos pareigūnus pagalbos, teigdama, kad internetiniame puslapyje radusi skelbimą apie nuomojamą butą Kauno mieste, pervedė neva buto rezervacijai skirtus pinigus, tačiau nei buto, nei pinigų neatgavo.

Kauno miesto Panemunės policijos komisariato pareigūnai nedelsiant ėmę tirti šį įvykį nustatė, kad sukčiavimai vykdomi iš įkalinimo įstaigos. Įtariamasis naudojo ne tik šį, bet ir kitus apgaulės būdus. Socialiniame tinkle sukūręs paskyrą, įvairiose grupėse mainais už atlygį ieškodavo pagalbos, neva pasinaudoti sąskaita pinigų pervedimui.

Pasiūlymu susigundę asmenys į savo sąskaitas gaudavo kitų asmenų pervedamas sumas už tariamas butų nuomas, kurias vėliau patys išgryninę perduodavo tretiems asmenims. Juos nurodydavo tas pats skelbimus įkėlęs asmuo. Iš asmenų išviliotos sumos svyruodavo nuo 220 iki 330 eurų.

Nustatyta, kad šio nusikaltimo padarymo metu iš viso nukentėjo 13 asmenų iš įvairių Lietuvos miestų. Iš viso nustatyti 6 įtariamieji, kurių amžius svyruoja nuo 24 iki 29 metų. Vienas iš jų atlieka bausmę pataisos namuose.

Įtariamiesiems pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorai.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Marvelės g. apsivertus automobiliui prireikė visų pagalbos tarnybų

R. Karbauskis deklaravo naujus pirkinius: atskleista namo prie Kauno marių kaina

Kaune duris atvers naujas „McDonald's“ restoranas

ŽŪM patalpų Kaune nuomos sutartis aklavietėje - nėra kam pasirašyti

Pažėrė kritikos „Rail Baltica“: projektas neparengtas iki galo, įgyvendinimas atsilieka

Perspėjimas: socialiniuose tinkluose plintantis A. Sabonio atvaizdas - pasipelnymo įrankis

Po atostogų grįžęs Š. Jasikevičius: „Nesitikėjome, kad komandoje bus tiek pokyčių“

Apklausa parodė: įtakingiausias popkultūros atstovas – A. Mamontovas

Baltijos kelio proga Lietuvoje pasiektas neįprastas rekordas

Išrinkti geriausi šių metų Kauno apskrities policijos pareigūnai