Atversta du vaikus Kaune pražudžiusio gaisro byla: motinos kalte neabejoja

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teisme antradienį pradėta nagrinėti byla dėl dviejų gaisre žuvusių mažamečių. Kaltinimai šioje byloje pareikšti vaikų motinai, palikusiai mažamečius namuose vienus su besikūrenančia krosnimi.

Moteris kaltinama neatsargiu gyvybės atėmimu ir piktnaudžiavimu tėvų teisėmis. Kaltinamosios advokatė Angelė Fominienė žurnalistams prieš posėdį teigė, jog klientės pageidavimu jokių komentarų žiniasklaidai apie bylą neteiks.

Bylai vadovavusi prokurorė Renata Oželienė žurnalistams prieš posėdį sakė, kad ši byla pareikalavo nepaprastai kruopštaus ir ilgo darbo. „Šio ikiteisminio tyrimo metu atliktas nepaprastai didelis darbas, daug baudžiamojo proceso veiksmų, išnaudotos visos baudžiamojo proceso galimybės ir perduodant bylą į teismą neabejotina dėl asmens kaltės“, – sakė prokurorė.

Ikiteisminio tyrimo metu, pasak kaltintojos, minučių tikslumu nustatyta, kur kaltinamoji buvo. Tyrimą ypač apsunkino tai, jog pagrindiniai įvykio dalyviai – vaikai – žuvo, o daugiau asmenų be vaikų name nebuvo.

„Kas įvyko, kaip įvyko – tiesiog po vieną kruopelytę būtina buvo surinkti, kad būtų nustatyta, atkurtą ir tinkamai teisiškai kvalifikuotą įvykio situacija“, – sakė R. Oželienė.

Ši byla nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai kovą, kai dvejų metų mergaitė ir penkerių metų berniukas žuvo kilus gaisrui Tunelio gatvėje Kaune esančiame name.

Gaisras Tunelio gatvėje: dviejų mažamečių atgaivinti nepavyko 29 nuotr.

Namo langai buvo su grotomis, durys užrakintos, todėl vaikai neturėjo realios galimybės pasišalinti iš degančio namo, kuriame buvo palikti vieni. Pasak ekspertų išvadų, vaikai mirė nuo apsinuodijimo smalkėmis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, motina dažnai palikdavo vaikus vienus, taip pat ir nakčiai. Tuo metu, kai įvyko nelaimė, moters namuose nebuvo apie valandą.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys neabejotinai man kaip valstybės kaltintojai patvirtina, kad būta nusikalstamo veikimo“, – antradienį teigė R. Oželienė. Pasak prokurorės, kaltinamosios pozicija ikiteisminio tyrimo metu keitėsi: iš pradžių ji nepripažino savo kaltės, o vėliau poziciją pakeitė.

„Surinkus pakankamai duomenų įtarimams pagrįsti, kaltinamoji, manyčiau, priremta įrodymų, pripažino savo kaltę, jog ji pasielgė neatsargiai palikdama mažamečius vaikus užrakintus su besikūrenančia krosnimi ir pripažino, kad toks jos elgesys gali būti vertinamas kaip piktnaudžiavimas motinos teisėmis“, – sakė ji. Kaltinamoji, pasak prokurorės, sutiktų su sutrumpintu įrodymų tyrimu. Dėl to spręs teismas.

Už neatsargų gyvybės atėmimą dviem ar daugiau žmonių gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų, už piktnaudžiavimą tėvų teisėmis ar pareigomis – bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Antradienį byloje padaryta pertrauka dėl advokatės užimtumo. Byla bus nagrinėjama šį penktadienį.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

A. Duda užsitikrino antrą Lenkijos prezidento kadenciją

Už sveikatos apsaugą atsakinga agentūra: IQOS prisideda prie rūkančių sveikatos gerinimo

Kauno apskrityje – dar vienas įvežtinis koronaviruso atvejis (papildyta)

Mokyklos nekeičiantiems mokiniams sveikatos pažymėjimas galios iki metų pabaigos

Kaune įkliuvo prabangių automobilių detalių pardavėjai: įtariami nuslėpę 158 tūkst. eurų mokesčių

Lietuvoje – 5 nauji koronaviruso atvejai

Atnaujintame koronaviruso paveiktų šalių sąraše – dar viena valstybė

Kaune sudegė sandėliukas: sunkius sužalojimus patyręs vyras neišgyveno

Kauno viešbučių situacija – kritinė: prognozuojama krizė, darbuotojai nebenori dirbti

Žaliakalnyje – motociklo ir lengvojo automobilio susidūrimas