Į žaidimą kabinęsi uteniškiai krito „Žalgirio“ tvirtovėje | Kas vyksta Kaune

Į žaidimą kabinęsi uteniškiai krito „Žalgirio“ tvirtovėje

Tikrą rungtynių maratoną išgyvenantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą „Betsafe–LKL“ čempionate 82:68 (23:20, 20:20, 19:11, 20:17) palaužė Utenos „Juventus“ pasipriešinimą. Tai buvo 28-oji žalgiriečių pergalė per 32 „Betsafe–LKL“ rungtynes.

Rungtynes itin susikaupę pradėjo „Žalgirio“ aukštaūgiai Brandonas Daviesas ir Aaronas White‘as, iš vidutinio nuotolio taiklumą demonstravo Leo Westermannas – 11:6. Po krepšiu karaliavo B.Daviesas, tačiau šlubuojanti gynyba didesnio pranašumo susikurti neleido (17:16). Kėlinio pabaigoje iš vidutinio nuotolio nesuklydo Deonas Thompsonas ir Rokas Jokubaitis, po pirmųjų dešimties minučių leidę pirmauti 23:20.

Antrasis ketvirtis startavo pagal uteniškių scenarijų, tad greitai į tai reaguodamas, pasitarimą šaukė Šarūnas Jasikevičius – 25:28. Po jo du tritaškius vieną po kito suleido Artūras Milaknis, tolimą dvitaškį pridėjo svarstykles į kauniečių pusę 33:28 nusvėręs Antanas Kavaliauskas. Antroje kėlinio dalyje dar du taškus rinko laiku ir vietoje atsiradęs A. Kavaliauskas, žodį tarė Marius Grigonis, Thomaso Walkupo užmestą kamuolį įspūdingu skrydžiu realizavo A.White‘as – 39:33. Prieš didžiąją pertrauką pasižymėjo B. Daviesas, trečią susikurtą progą puolime išnaudojo M. Grigonis, bet pirma rungtynių pusė paliko daug klaustukų, kadangi komandas teskyrė vienas taiklus tolimas šūvis – 43:40.

Trečią ketvirtį taikliu tolimu dūriu iš dešiniojo krašto atidarė A. White‘as, netrukus iš toli iššovė ir A. Milaknis, tačiau atsiplėšti Lietuvos čempionams niekas neleido (49:46). Užsitęsusią tylą nutraukė Edgaras Ulanovas, nepaisydamas pražangos apie save priminė atstumą iki 54:47 padidinęs L. Westermannas. Dar pavojingiau „Žalgiris“ pabėgo, kuomet tritaškius švystelėjo A. Milaknis ir L. Westermannas, o gražiu reidu savo pasirodymą pradėjo jaunasis Lukas Uleckas – 62:49. Per likusį kėlinio laiką kauniečiai taškų kraičio nepapildė, bet išsaugojo dviženklę persvarą, pirmaudami rezultatu 62:51.

Ketvirtajame kėlinyje lyderio vaidmens ėmėsi aštuonis taškus paeiliui rinkęs bei atstumą iki 70:56 auginęs M. Grigonis. Tiesa, greitai svečiai surengė savo atsaką ir pranašumas sumenko daugiau nei perpus (70:64). Sunkiu komandai metu prabilo kapitonas Paulius Jankūnas, vėl sukrovęs dviženklį pranašumą Lietuvos čempionams – 74:64. Laikui sparčiai senkant pirmuosius taškus pelnė T. Walkupas, skaudų tolimą dūrį varžovams smeigė A. Milaknis – 79:68. Per nepilnas dvi minutes išsikapstyti „Juventus“ krepšininkai nepajėgė ir Roko Jokubaičio efektingo dėjimo sulaukę žalgiriečiai į pergalių kelią sugrįžo triumfuodami rezultatu 82:68.

„Žalgiris“: A. Milaknis 15 (5/8 trit., 5 rez. perd.), M. Grigonis 12 (6/9 dvit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), L. Westermannas 12, A. White‘as 10 (4 rez. perd.), B. Daviesas 8 (4 per. kam.), D. Thompsonas 6 (6 atk. kam.), P. Jankūnas 4 (6 atk. kam., 2 per. kam.), A. Kavaliauskas 4, R. Jokubaitis 4, T. Walkupas 3 (5 rez. perd.), L. Uleckas 2, E. Ulanovas 2.

„Juventus“: M.Gebenas 13 (5/5 dvit.), T.Dimša 13, D.Bičkauskis 11 (4 rez. perd.), A.Šikšnius 10.