Atšilus orams Kaune padaugėjo prašančiųjų išmaldos: baudžiami ir aukojantys

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Orams vis labiau šylant centrinėje Kauno dalyje padaugėja prašančiųjų išmaldos. Kai kurie iš jų laukia piniginių aukų pasyviai sėdėdami ar klūpėdami. Tačiau pasitaiko ir nevengiančių elgetauti prisidengiant, tikėtina, suvaidintomis negaliomis bei taip bandant sukėlus gailestį pasipildyti kišenę iš praeivių iškaulytomis lėšomis.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ fotografas užfiksavo įvairiose Laisvės alėjos bei Kauno senamiesčio vietose išmaldos prašančius asmenis. Elgetaujančiųjų suaktyvėjimą šiltuoju sezonu pastebi ir pareigūnai. „Atšilus orams pranešimų apie aukų prašytojus Kaune padaugėja. Natūralu, kad esant prastesnėms oro sąlygoms – spaudžiant šaltukui ar lyjant lietui, elgetauti yra kur kas nepalankiau“, – „Kas vyksta Kaune“ sakė Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Justas Lanka.

Pasak jo, Kauno miesto savivaldybės tarybos patvirtintose Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse reglamentuojama, jog aukoti arba aktyviai rinkti aukas už muzikavimą ar kitokius pasirodymus Kauno miesto gatvėse bei aikštėse draudžiama. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas įgalioja policiją bei savivaldybės Administracijos direktoriaus tam paskirtus specialistus surašyti protokolus, tirti ir skirti nuobaudas už šį administracinį nusižengimą, pridūrė Kauno apskr. VPK atstovas.

„Pareigūnai tokio pobūdžio pranešimų sulaukia ir į juos reaguoja, bet jie nėra išskirtiniai ir itin dažnai pasitaikantys. Tačiau administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnyje numatyta, jog už Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus pirmą kartą užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų. Tokiam pažeidimui pasikartojus, nuobaudos ribos yra 140 iki 600 eurų“, – teigia J. Lanka.

Tačiau, jo teigimu, kiekvienas atvejis yra individualus, t.y. atsižvelgiama į minėtą atsakomybę lengvinančias ar sunkinančias aplinkybes, taip pat į išmaldos prašančią asmenybę. Įstatymų leidėjo numatyta netgi galimybė nepradėti teisenos, bet pareikšti asmeniui žodinę pastabą. Tai numatyta administracinių nusižengimų kodekso 12 straipsnyje.

243 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sekmadienis žada nekokią įžangą į ateinančią savaitę: oras nedžiugins

Kaunietis M. Vitulskis tapo kolegės nesąžiningumo auka: kreipėsi į teisininkus

Kaune atidengtas žalgiriečio B. Davieso delno įspaudas

Po vakar Dainavoje įvykusios masinės avarijos kauniečiai širsta iki šiol

Policija ieško vagies: išsinešė fotoaparatą ir nešiojamąją kolonėlę

Atskleidė, kaip vos už kelis eurus pasigaminti prabangią vakarienę

Į Lietuvą norėta įvežti 4 mln. nesaugių medicinos priemonių

Ar sekmadienį bus galima balsuoti bet kurio Lietuvos miesto rinkimų apylinkėse?

Kaune laksto azarto mėgėjai: laikinai uždaryta Švenčionių gatvės atkarpa

Suskaičiavo iš anksto balsavusių rinkėjų skaičių: kauniečiai neskuba