Eismo naujovės Kaune: vietoj „Stop“ ženklų – žiedinė sankryža – Kas vyksta Kaune

Eismo naujovės Kaune: vietoj „Stop“ ženklų – žiedinė sankryža

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Trečiadienį Vilijampolėje vairuotojų laukė netikėtumas – judrioje sankryžoje iš esmės pasikeitė eismo organizavimas. Kai kuriems kauniečiams klausimų sukėlė nelogiški kelio ženklai, tačiau savivaldybės atstovai paaiškino, kad žiedas visiškai įrengtas bus rytoj.

„Čia normali praktika – nupaišyti žiedą ir palikti pagrindinio kelio ir „Stop“ ženklus?“ – trečiadienio rytą piktinosi „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas. Jis pasakojo, kad besiruošiančius sankryžą ženklinti darbininkus matė jau vakar vakare, o šiandien rado „žieduką“ su senais ženklais.

Anksčiau važiuojantieji Tilžės gatve turėdavo visiškai sustoti ir duoti kelią Kėdainių gatve judantiems automobiliams

Visgi popiet kelio ženklai jau buvo pakeisti ir nurodė čia esant žiedinę sankryžą. Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras portalo žurnalistus patikino dabar matomas vaizdas dar ne galutinis, vidinė dalis bus išskiriama gairelėmis ir ratų atmušėjais. Šiąnakt sankryža bus iki galo paženklinta, rytoj darbus numatoma baigti.

„Naujoj žiedinė sankryža nėra laikina, tiesiog suformuota naudojant laikinąsias priemones. Ateityje, formuojant Kėdainių tilto trasą, sankryžą planuojama rekonstruoti iš esmės, tačiau ji turėtų likti žiedinė“, – kalbėjo P. Keras.

Pamatykite ir išrinkite: naujo tilto per Nemuną vizualizacijos 22 nuotr.

Anot jo, kol kas sankryža įrengta paprastesnėmis, pigesnėmis priemonėmis, kadangi tai yra labai avaringas gatvių susikirtimas. Šitaip organizuoti eismą nusprendusi Eismo saugumo komisija, siūlyta šią sankryžą paversti žiedine atlikus juodųjų dėmių analizę, tikimasi čia sumažinti avarijų skaičių.

„Dauguma toje sankryžoje fiksuojamų eismo įvykių yra techniniai, įskaitinių nelaimių nedaug, bet avarijų skaičius apskritai nemažas“, – nurodė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas, tikslių skaičių, tiesa, po ranka neturėjęs.

P. Kero teigimu, planuojama žiedą šioje Vilijampolės vietoje palikti, nebent dėl kažkokių priežasčių jis nepasiteisintų. Tačiau tai esą yra realiausias sprendimas, efektyviausias būdas sumažinti avaringumui ir, kiek analizuota, tokia eismo tvarka turėtų būti tinkamiausia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.