Atsako advokatė: įmonės dokumentų klastojimas – kas lieka kaltas?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kas vyksta Kaune“ skaitytoja pateko į keblią situaciją – dėl įmonės vidaus dokumentų klastojimo liko skolinga 10 tūkstančių eurų.

Skaitytoja teigia, kad su įmonės, kurioje dirba, darbo tvarkos taisyklėmis buvo supažindinta ir pasirašiusi, tačiau darbe įvyko incidentas, po kurio direktorius pateikė darbo tvarkos taisykles, kuriose yra pakeisti keli esminiai punktai. Šie pasikeitę punktai numato, kad moteris dėl tam tikrų pažeidimų turi įmonei sumokėti 10 tūkstančių eurų.

„Tokių taisyklių aš niekada nepasirašiau ir esu įsitikinusi, kad man nežinant direktorius suklastojo ir pakeitė kelis jų punktus“, – teigė skaitytoja.

Moteris kelia klausimą – kokia atsakomybė gresia įmonės vadovui, klastojančiam darbo tvarkos taisykles?

Kaip elgtis tokiais atvejais ir ką reikia žinoti bei kokia atsakomybė gresia darbdaviui aiškinamės su advokate Raimonda Lazauskiene:

R. Lazauskienė / „Advocatera“ nuotr.

Kuomet civilinis ieškinys reiškiamas ir grindžiamas suklastoto dokumento pagrindu, o veikiantis asmuo suvokia, kad jis neturi nei faktinio, nei teisinio pagrindo tokį ieškinį reikšti, tačiau jį vis tiek pareiškia, tokie asmens veiksmai laikytini pavojingais, nes realiai yra kėsinamasi į valdymo tvarką, nuosavybę, turtines teises ir interesus, o to pasekoje gali būti padaroma žala ar kilti tokios žalos atsiradimo grėsmė.

Šiuo konkrečiu atveju, jeigu būtų nustatytas Darbo tvarkos taisyklių suklastojimo faktas, kuriose buvo įtrauktos melagingos nuostatos apie pinigų sumokėjimą, kurias direktorius patvirtino savo parašu bei vardiniu antspaudu, suprasdamas, kad klastoja tikrą dokumentą, ir norėdamas taip veikti pateikė teismui suklastotų Darbo tvarkos taisyklių, kuriose buvo nurodyti melagingi duomenys, kopiją, siekdamas apgauti teismą, kad šis priimtų neteisėtą sprendimą – direktoriui grėstų baudžiamoji atsakomybė pagal BK 300 straipsnio 1 dalį.

Pagal šią straipsnio dalį, atsakingas tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo.

Taip pat atsakomybė gresia pagal BK 182 straipsnio 2 dalį, kuri nurodo, kad atsako tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelę mokslinę, istorinę ar kultūrinę reikšmę turinčias vertybes arba išvengė didelės vertės turtinės prievolės, arba ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje.

Klausimus, į kuriuos pageidaujate advokatės atsakymų, galima siųsti el.paštu: kaunas@kasvyksta.lt.

Dėl asmeninių konsultacijų ir teisinių paslaugų suteikimo atvykite į advokatų kontorą „Advocatera“ Kaune, prieš tai suderinus atvykimo laiką telefonu 8 671 29151. Daugiau naudingos informacijos galima rasti ir advokatų kontoros interneto svetainėje.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Automobilių parkavimo ypatumai Kaune: kur noriu, ten stoviu?

Mokslo metų mama laukia su siaubu: kainos šokiravo

Kaune įsikūrusiame didžiausiame Lietuvos rožyne - žydėjimo pikas

Nelaimė Kulautuvoje: Kauno pareigūnas važiuodamas dviračiu sužalojo mažametį

Gedulo ir vilties dieną - masinė iniciatyva suvienijo visą Lietuvą

Naktį Neries krantinėje kaktomuša susidūrė automobiliai

Tarpukario šaulio anūkė D. Kemeraitienė: iš jų galime pasimokyti pagarbos ir meilės tėvynei

Po ramaus ir šilto šeštadienio - permainos

Kauno savivaldybė parengė strateginį susisiekimo planą: laukia svarbios permainos

Šeštadienį dėl vandentiekio avarijos Kaune atsivėrė smegduobė