Atsako advokatė: įmonės dokumentų klastojimas – kas lieka kaltas?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kas vyksta Kaune“ skaitytoja pateko į keblią situaciją – dėl įmonės vidaus dokumentų klastojimo liko skolinga 10 tūkstančių eurų.

Skaitytoja teigia, kad su įmonės, kurioje dirba, darbo tvarkos taisyklėmis buvo supažindinta ir pasirašiusi, tačiau darbe įvyko incidentas, po kurio direktorius pateikė darbo tvarkos taisykles, kuriose yra pakeisti keli esminiai punktai. Šie pasikeitę punktai numato, kad moteris dėl tam tikrų pažeidimų turi įmonei sumokėti 10 tūkstančių eurų.

„Tokių taisyklių aš niekada nepasirašiau ir esu įsitikinusi, kad man nežinant direktorius suklastojo ir pakeitė kelis jų punktus“, – teigė skaitytoja.

Moteris kelia klausimą – kokia atsakomybė gresia įmonės vadovui, klastojančiam darbo tvarkos taisykles?

Kaip elgtis tokiais atvejais ir ką reikia žinoti bei kokia atsakomybė gresia darbdaviui aiškinamės su advokate Raimonda Lazauskiene:

R. Lazauskienė / „Advocatera“ nuotr.

Kuomet civilinis ieškinys reiškiamas ir grindžiamas suklastoto dokumento pagrindu, o veikiantis asmuo suvokia, kad jis neturi nei faktinio, nei teisinio pagrindo tokį ieškinį reikšti, tačiau jį vis tiek pareiškia, tokie asmens veiksmai laikytini pavojingais, nes realiai yra kėsinamasi į valdymo tvarką, nuosavybę, turtines teises ir interesus, o to pasekoje gali būti padaroma žala ar kilti tokios žalos atsiradimo grėsmė.

Šiuo konkrečiu atveju, jeigu būtų nustatytas Darbo tvarkos taisyklių suklastojimo faktas, kuriose buvo įtrauktos melagingos nuostatos apie pinigų sumokėjimą, kurias direktorius patvirtino savo parašu bei vardiniu antspaudu, suprasdamas, kad klastoja tikrą dokumentą, ir norėdamas taip veikti pateikė teismui suklastotų Darbo tvarkos taisyklių, kuriose buvo nurodyti melagingi duomenys, kopiją, siekdamas apgauti teismą, kad šis priimtų neteisėtą sprendimą – direktoriui grėstų baudžiamoji atsakomybė pagal BK 300 straipsnio 1 dalį.

Pagal šią straipsnio dalį, atsakingas tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo.

Taip pat atsakomybė gresia pagal BK 182 straipsnio 2 dalį, kuri nurodo, kad atsako tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelę mokslinę, istorinę ar kultūrinę reikšmę turinčias vertybes arba išvengė didelės vertės turtinės prievolės, arba ją panaikino, arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje.

Klausimus, į kuriuos pageidaujate advokatės atsakymų, galima siųsti el.paštu: kaunas@kasvyksta.lt.

Dėl asmeninių konsultacijų ir teisinių paslaugų suteikimo atvykite į advokatų kontorą „Advocatera“ Kaune, prieš tai suderinus atvykimo laiką telefonu 8 671 29151. Daugiau naudingos informacijos galima rasti ir advokatų kontoros interneto svetainėje.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Grožio procedūrų išsiilgusiems lietuviams padidėjusios kainos – nė motais: užsakymai augo 9 kartus

Neįtikėtiną ryžtą parodžiusi Nigerijos bėgikė Kauno maratoną įveikė savo namų balkone

Lietuvoje daugėja užkrėstos paukštienos, bet pakeisti tiekėjus pasiryžta ne visi

Lietuvoje užfiksuota 1,2 tūkst. klaidinančios informacijos atvejų apie koronavirusą

Policija intensyviai ruošiasi vasaros sezonui: skelbia apie gautą pastiprinimą

R. Javtokas pristatė naują šeimos narį: liko išspręsti svarbiausią klausimą

Visiškai girtas ir beteisis vairuotojas prisivirė košės: Kaune sukėlęs avariją bandė sprukti

Per parą Lietuvoje nustatyti 7 nauji koronaviruso infekcijos atvejai (papildyta)

Ministerija netiki, kad pėsčiuosius Kaune išgelbėjo rombai

Sinoptikai: po saulėto šeštadienio orai vėl subjurs