Akcininkai kreipėsi į teismą – kaltina „Boeing“ nutylėjus tiesą

Boeing.com nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Aeronautikos kompaniją „Boeing“ supa vien blogos žinios. Po dviejų lainerių „737 Max“ katastrofų, įmonė neseniai buvo paduota į teismą: akcininkai kaltina koncerną, esą jis slėpė informacija apie techninius trūkumus, skelbia „Fox news“

Apgaudinėjo akcininkus

„Boeing“ akcininkas Richardas Seeksas kaltina kompaniją pasirinkus pelną ir kompanijos augimą vietoje lėktuvų saugumo. Pasak jo, kompanija turėjo pasakyti visą tiesą apie lėktuvo saugumo problemas po to, kaip praeitų metų spalį nukrito „Lion air“ priklausantis laineris „737 Max“. Vietoj to, kompanija akcentavo potencialius lėktuvo pardavimus ir užtikrino, kad lėktuvas saugus, taip padidinant akcijų kainą, skelbia „Fox news“.

Taip pat jis kaltina įmonę skubinimu pateikti „737 Max“ į rinką, siekiant konkuruoti su „Airbus“ siūlomomis alternatyvomis. Paspartintas lėktuvo sertifikavimas, netikrinant detalių, kurios yra laikomos panašiomis, galėjo tapti viena iš priežasčių, kodėl nutiko abi katastrofos.

Iš karto po „Ethiopian Airlines“ katastrofos „Boeing“ vadovas pripažino, jog programa, kuri neleidžia lėktuvui prarasti minimalaus sklandymo greičio, aktyvavosi be reikalo, kas privedė prie avarijų. Tačiau įmonės atstovai teigia, jog naujausios programinės įrangos įdiegimas bei papildomos saugumo priemonės išsprendė problemą ir leis lėktuvams tęsti skrydžius.

Skaičiai drastiškai mažėja

Po dviejų katastrofų ir uždraudimo skraidyti su „737 Max“ laineriu finansiniai kompanijos rezultatai tapo tikrai prasti, rašoma „CCN“. Finansų rinkos atstovai išgąsdinti įvykių masiškai pardavė kompanijos akcijas. Tuo tarpu „Bank of America“ sumažino „Boeing“ akcijos klasifikaciją nuo „verta pirkti“ į „neutralu“, o akcijų kaina toliau krito, pasiekdama „dugną“ ties 362 doleriais.

„Bank of America“ analitikas Ronald Epstein įspėjo, jog toks reputacijos praradimas gali ilgam laikui paveikti „737 Max“ poziciją rinkoje. Pavyzdžiui, klientai toliau atsisako skristi su „737 Max“: 49 procentai visų 2018 metų ketvirto ketvirčio užsakymų buvo atšaukti.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Ministras E. Misiūnas kuria revoliuciją vairuotojams: nauji draudimai ir galimybės

Kauno gimdymo namuose - džiugi sukaktis: ar nėščiosios šiandien tokios pat kaip anksčiau?

Sergamumas tymais ir toliau auga

Sportiška vasara Kaune: nemokamos treniruotės pagal kiekvieno skonį

Šilainiuose – neeilinė kliūtis vairuotojams

Įspėja saugotis: oro užterštumas Kaune tik didėja

Į Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigas – du rimti kandidatai

Laukia džiazuojantis savaitgalis, Atvelykio pramogos bei ekologijos pamokos (renginių apžvalga)

Šį savaitgalį kauniečius kvies sodinukų mugė „Aš sodinu“

Minint įspūdingą „Gintarinės poros“ sukaktį - pokalbis su legendiniais Kauno šokėjais J. ir Č. Norvaišomis (tiesioginė transliacija)