Pagalba Kauno darbdaviams: nemokami užsiėmimai darbuotojų sveikatai stiprinti

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sveikatai palanki darbo aplinka ir geras mikroklimatas kolektyve – tiesiausias kelias į produktyvumą bei aukštus rezultatus. Visuomenės sveikatos specialistai siūlo efektyvų sprendimą, kuris nereikalauja papildomų investicijų. Kauno mieste startuoja projektas „Sveikatink ir valdyk“. Savo darbuotojų sveikata besirūpinantys įmonių, įstaigų bei kitų organizacijų vadovai kovo 26 d. kviečiami į pristatymą iš arčiau susipažinti, kaip puoselėti darbuotojų psichinę sveikatą.

Jau antrus metus iš eilės Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pristato unikalią galimybę įmonėms bei organizacijoms prisidėti prie jų darbuotojų sveikatinimo. Pernai vykęs projektas „Sveikas darbo kolektyvas“ buvo orientuotas į fizinės sveikatos gerinimą ir sveiką mitybą, o šiųmetis „Sveikatink ir valdyk“ didžiausią dėmesį skirs psichinei žmonių savijautai.

„Vis daugiau vadovų savo organizacijose skiria didesnį dėmesį būtent sveikesnei darbo aplinkai. Esama atvejų, kai stambios įmonės specialiai samdo personalo psichologus. Siekiame, kad tokia pagalba būtų prieinama visiems. Vadovams tereikia atvykti į pristatymo renginį, užsiregistruoti ir nusiteikti visus šiuos metus naudotis nemokama, išties naudinga profesionalų pagalba“, – sako Visuomenės sveikatos biuro specialistė Ignė Visockytė.

Projekto pristatymas vyks kovo 26 d. 14 val., viešbučio „Park Inn by Radisson“ konferencijų salėje (K. Donelaičio g. 27, Kaunas). Čia laukiami visų Kaune veikiančių įmonių, įstaigų bei organizacijų vadovai. Renginio dalyvių registracija jau vyksta internete.

Organizatoriai numatę per šiuos metus įgyvendinti turiningą programą – nuo praktinių užsiėmimų, mokymų apie konfliktų valdymą darbe iki protų mūšių. Metų pabaigoje projektą vainikuos psichinės sveikatos konferencija.

Kodėl svarbu užtikrinti gerą darbo kolektyvo psichinę sveikatą? I. Visockytė išskiria kelias pagrindines priežastis: mažesnė konfliktų darbe tikimybė, palankesnis kolegų tarpusavio ryšys ir sėkminga vidinė komunikacija, atitinkamai didesnis atsidavimas darbui ir mažiau praleistų darbo dienų, o taip pat menkesnė darbuotojų kaita. Tuo pačiu tai daro įtaką siekiant aukštesnių tikslų ir sėkmingų rezultatų.

„Tai tiesiogiai atsiliepia įmonės vidaus mikroklimatui, bendrai atmosferai ir personalo produktyvumui. Pagerėjęs emocinis fonas vėliau jaučiamas ne tik darbo metu, bet ir jam pasibaigus, kai darbuotojai sugrįžta į namus. Galiausiai ne paslaptis, kad tai yra betarpiškai susiję ir su patraukliu darbdavio įvaizdžiu“, – pastebėjo projekto koordinatorė I. Visockytė.

Pernai projekte „Sveikas darbo kolektyvas“ dalyvavo daugiau kaip dešimt įmonių – iš viso per 200 kauniečių. Šiais metais planuojama, kad dalyvių gretos bus dar gausesnės.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune apstu KET pažeidimų: įkliuvo ir vairuotojai, ir pėstieji

Kaune pražydo aukščiausia Lietuvoje palmė

Vaikus pornografijai išnaudojęs vyras išgirdo teismo sprendimą – už grotų nesės

Stiprus susidūrimas Petrašiūnuose – vairuotojai išvežti į klinikas

S. Skvernelis prisiminė seną nuobaudą: didžiausia nuodėmė nutiko prieš 20 metų

Fiksuoja skaitytoja: Kauno senamiestyje pabudo gamta

Smarkus smūgis Panemunėje: į nelaimės vietą išsiųsti medikai

Kurį laiką mažėjęs sergamumas gripu vėl šoktelėjo

Viena didžiausių šalies IT paslaugų tiekėjų patyrė gedimą

Kauno pareigūnai tiria: sekmadienį rastas apiręs kūnas