Gyventojų protestas prie savivaldybės – nepritaria planuojamoms statyboms (papildyta)

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį prie Kauno savivaldybės prasidėjo protestas. Šančių bendruomenė išreiškia savo nepritarimą dėl automobilių savitarnos plovyklos stoginės projektavimo urbanistinio paveldo rajono centre – Juozapavičiaus prospekte 63, Kaune.

Vasario 15 dieną nuo 13 valandos šurmulys Laisvės alėjoje tapo dar didesnis – prie Kauno miesto savivaldybės pastato susirinko grupelė aktyvistų. Jie, pasitelkę į pagalbą plakatus ir kūrybą, prieštarauja planuojamoms statyboms.

Automobilių plovyklą ketinama statyti šalia modernistinio sinagogos pastato, gyvenamųjų namų ir VMI. Planuojamoje vietoje iki 2018 metų stovėjo Šančiams būdingas 20 a. pradžios medinis namas, kadaise buvusi Šančių biblioteka, o pastarąjį dešimtmetį – smulkūs vietinių gyventojų verslai: daržovių parduotuvė, siuvykla, kirpykla. Šalia namo augo šimtametis ąžuolas. Rajono centras pulsavo gyvybe, jame vyko socialinė ir kultūrinė veikla, kurią skatino šalia esantys smulkūs verslai, ūkininkų turgus.

Naujajam sklypo savininkui nugriovus namą ir be skrupulų nukirtus sveiką šimtametį ąžuolą, urbanistiniam Šančių centrui iškyla pavojus tapti nebe žmonių susibūrimo vieta, bet nebylia, aplinką teršiančia ir vien tik automobiliams skirta vieta, įsitikinę gyventojai.

„2013 metais nupjauto ąžuolo paunksmėje Šančių bendruomenė pastatė pripučiamą baltą „Draugiškos zonos“ namą, kuriame pokalbiui apie miesto kultūrą ir visuomenei aktualius klausimus prie bendro stalo pakvietė susitikti miesto politikus, savivaldybės administracijos vadovus, verslininkus, kultūros ir švietimo darbuotojus. Deja, šiandien pokalbis tarp politikų, verslininkų ir visuomenės nebevyksta. Miestui aktualūs sprendimai yra nuleidžiami iš viršaus“, – teigia Šančių bendruomenės nariai.

Pasak jų, ūkinės paskirties projektas Šančių centre nepataisomai pažeis socialinį rajono audinį ir pakeis žmonių gyvenimo kokybę tiek fizine, tiek socialine prasmėmis. Šis objektas padidins oro, grunto, triukšmo ir vizualinę taršą ir kels pavojų rajono gyventojų sveikatai.

Šančių bendruomenė nesutinka su automobilių savitarnos plovyklos projektu, nes ji užkerta kelią darnios mikrorajono plėtros galimybei, o objekto funkcija ir estetika nedera rajono centrui. Rajono centre turi vykti ne ūkinė, o socialinė ir kultūrinė veikla.

„Mes, Žemųjų Šančių bendruomenė, norime kad urbanistinė rajono plėtra vyktų atsakingai ir darniai bei atitiktų gyventojų poreikius“, – mintis dėsto nariai.

(papildyta) 

Kaip informavo Kauno savivaldybė, įvyko miesto vadovų susitikimas su protestavusiais Šančių bendruomenės atstovais. „Susitikę su protestuotojais, išklausėme jų argumentus, artimiausiu metu įsigilinsime į bendruomenės pateiktą informaciją ir ją įvertinsime“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ po protesto lakoniškai pakomentavo Kauno vicemeras Andrius Palionis.

 

32 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno „Žalgiris“ išvykoje negailestingai sutriuškino šeimininkus

„X erdvės“ sezonas Kauno miesto muziejuje pradedamas su Junior A

Pasinaudoti kompensacija įsigyjant paspirtukus ar dviračius spėjo ne visi

Į Kauną atvykę ministrai deklaravo planus tiesti naują geležinkelį ir magistralę

Prognozuoja, kad Kaune šilumos kaina bus mažiausia

Po skaitytojų pranešimų pradėtas ardyti Kauno pilies tiltas

Gyvūnų gerovei užtikrinti siūlo privalomą ženklinimą įvesti jau nuo 2022-ųjų

Kauno mariose sulaikytas brakonierius, tinkle slėpęs nelegalų grobį

Vyriausybė nusprendė pirkti visas septynias kuriamas koronaviruso vakcinas - paaiškėjo galima kaina

Deficitinį „Žalgirio“ biudžetą pristatęs P. Motiejūnas: ruošiamės trims scenarijams