Gyventojų protestas prie savivaldybės – nepritaria planuojamoms statyboms (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Gyventojų protestas prie savivaldybės – nepritaria planuojamoms statyboms (papildyta)

R. Tenio nuotr.

Penktadienį prie Kauno savivaldybės prasidėjo protestas. Šančių bendruomenė išreiškia savo nepritarimą dėl automobilių savitarnos plovyklos stoginės projektavimo urbanistinio paveldo rajono centre – Juozapavičiaus prospekte 63, Kaune.

Vasario 15 dieną nuo 13 valandos šurmulys Laisvės alėjoje tapo dar didesnis – prie Kauno miesto savivaldybės pastato susirinko grupelė aktyvistų. Jie, pasitelkę į pagalbą plakatus ir kūrybą, prieštarauja planuojamoms statyboms.

Automobilių plovyklą ketinama statyti šalia modernistinio sinagogos pastato, gyvenamųjų namų ir VMI. Planuojamoje vietoje iki 2018 metų stovėjo Šančiams būdingas 20 a. pradžios medinis namas, kadaise buvusi Šančių biblioteka, o pastarąjį dešimtmetį – smulkūs vietinių gyventojų verslai: daržovių parduotuvė, siuvykla, kirpykla. Šalia namo augo šimtametis ąžuolas. Rajono centras pulsavo gyvybe, jame vyko socialinė ir kultūrinė veikla, kurią skatino šalia esantys smulkūs verslai, ūkininkų turgus.

Naujajam sklypo savininkui nugriovus namą ir be skrupulų nukirtus sveiką šimtametį ąžuolą, urbanistiniam Šančių centrui iškyla pavojus tapti nebe žmonių susibūrimo vieta, bet nebylia, aplinką teršiančia ir vien tik automobiliams skirta vieta, įsitikinę gyventojai.

„2013 metais nupjauto ąžuolo paunksmėje Šančių bendruomenė pastatė pripučiamą baltą „Draugiškos zonos“ namą, kuriame pokalbiui apie miesto kultūrą ir visuomenei aktualius klausimus prie bendro stalo pakvietė susitikti miesto politikus, savivaldybės administracijos vadovus, verslininkus, kultūros ir švietimo darbuotojus. Deja, šiandien pokalbis tarp politikų, verslininkų ir visuomenės nebevyksta. Miestui aktualūs sprendimai yra nuleidžiami iš viršaus“, – teigia Šančių bendruomenės nariai.

Pasak jų, ūkinės paskirties projektas Šančių centre nepataisomai pažeis socialinį rajono audinį ir pakeis žmonių gyvenimo kokybę tiek fizine, tiek socialine prasmėmis. Šis objektas padidins oro, grunto, triukšmo ir vizualinę taršą ir kels pavojų rajono gyventojų sveikatai.

Šančių bendruomenė nesutinka su automobilių savitarnos plovyklos projektu, nes ji užkerta kelią darnios mikrorajono plėtros galimybei, o objekto funkcija ir estetika nedera rajono centrui. Rajono centre turi vykti ne ūkinė, o socialinė ir kultūrinė veikla.

„Mes, Žemųjų Šančių bendruomenė, norime kad urbanistinė rajono plėtra vyktų atsakingai ir darniai bei atitiktų gyventojų poreikius“, – mintis dėsto nariai.

(papildyta) 

Kaip informavo Kauno savivaldybė, įvyko miesto vadovų susitikimas su protestavusiais Šančių bendruomenės atstovais. „Susitikę su protestuotojais, išklausėme jų argumentus, artimiausiu metu įsigilinsime į bendruomenės pateiktą informaciją ir ją įvertinsime“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ po protesto lakoniškai pakomentavo Kauno vicemeras Andrius Palionis.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.