Neįprastas reidas Kauno gatvėse: tikrinti privertė skaudi nelaimė (atnaujinta)

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai šturmavo miesto gatves – vykdyti du reidai skirtingiems pažeidimams užkardyti. Vieno jų metu išskirtinis dėmesys skirtas automobilių techninei būklei, o šią savaitę tokie patikrinimai bus atliekami dar ne kartą.

Atimtos techninės apžiūros

Nuo 10 iki 13 val. bendradarbiaujant su Lietuvos transporto saugos administracijos Sausumos transporto veiklos ir pramoginės laivybos administracinių paslaugų departamento Kauno skyriaus pareigūnais vyko reidas, skirtas transporto priemonių techninei būklei įvertinti, taip pat žiūrėta, ar vairuotojai bei keleiviai segi saugos diržus.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos viršininkas Ramūnas Kemzūra, įpusėjus policinei priemonei dviem automobiliams dėl nepakankamo padangų protektoriaus gylio jau buvo panaikinta techninė apžiūra, už šį pažeidimą pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 2 d. taip pat skiriama bauda nuo 30 iki 40 eurų.

Keturi keleiviai nubausti už tai, kad nebuvo užsisegę saugos diržų – tai pagal Administracinių nusižengimų kodekso 432 str. užtraukia baudą nuo 30 iki 50 eurų, nusižengus pakartotinai – nuo 60 iki 90 eurų.

Po reido pateiktais Kauno apskritie VPK duomenimis, iš viso dėl nepakankamo padangų protektoriaus gylio techninė apžiūra panaikinta septynioms transporto priemonėms, o už diržų nesegėjimą nubausti penki asmenys. Dar vienam vairuotojui teks atsakyti už įstatymų neatitinkantį langų tamsinimą.

Paskatino skaudi avarija

„Akcentuojame, kad saugos diržai privalomi visiems, esantiems transporto priemonėje – tiek keleiviams, tiek vairuotojui. Kažkaip ne mada ant galinių sėdynių važiuojantiems žmonėms naudotis šia saugumo priemone“, – pastebėjo R. Kemzūra.

Jis pažymėjo, kad policinę priemonę nuspręsta atlikti po to, kai į apšvietimo stulpą ir medį Biruliškių gatvėje Naujųjų metų naktį įsirėžė „Mercedes-Benz“. Nelaimės metu sužeisti visi penki automobiliu važiavęs žmonės – Kelių patrulių kuopos viršininkas atskleidė, kad nebuvo naudojami saugos diržai, padangų protektorių gylis neatitiko reikalavimų.

„Tai parodė, kad reikalinga atlikti patikrinimus, nustatyti, ar daug eisme dalyvauja tokių transporto priemonių, kurios kelia grėsmę“, – aiškino R. Kemzūra, pridūręs, kad lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm, vasarinių – ne mažesnis kaip 1,6 mm.

Ši priemonė antradienį vykdyta ir Kauno rajone, rytoj automobilių atitikimas techniniams reikalavimams taip pat bus vertinamas rajone, o penktadienį – mieste. „Tęsime porą dienų, pažiūrėsime, kokia mūsų keliais riedančių transporto priemonių būklė“, – reziumavo pašnekovas.

Išgėrusių – vos vienas kitas

Ankstų trečiadienio rytą, nuo 6.30 val., Romainių mikrorajone tikrintas vairuotojų blaivumas – buvo uždaryti visi išvažiavimai iš šios gyvenamosios teritorijos.

Policinės priemonės metu patikrinus 150-200 vairuotojų, vienam nustatytas lengvas 0,83 prom. girtumas, dar dviejų vairuotojų girtumas neviršijo leistinos 0,4 prom. ribos.

„Rezultatai geri – galima sakyti, mikrorajone gyvena atsakingi asmenys, besirūpinantys eismo saugumu. Aišku, vidurys savaitės, bet yra ir tokių, kurie vartoja alkoholį nežiūrėdami dienų“, – būtinybę būti budriems argumentavo R. Kemzūra.

64 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Žalgirio“ padėka Estijos krepšinio gerbėjams – rungtynės Taline

Sausra „džiovina“ ir Kauno hidroelektrinės darbą

Daugiau nei ketvirtį amžiaus praleidę kartu - skiriasi Zuokai

Dėl miesto centre atsivėrusios duobės - kenčia kauniečių piniginės

Laisvės alėjoje - neįprastas reginys iš gyvūnijos pasaulio (foto)

Kauno žudynių byla – vėl pareigūnų akiratyje: prašo atsižvelgti į „naują informaciją“

„Akropolyje“ vagis susižavėjo svetima pinigų prikimšta pinigine

Iškilmingai prisiekė Kauno apskrities policijos pareigūnai (foto)

Paskelbtos politikų turto deklaracijos: kur rikuojasi Kauno meras?

Specialistai apie taršą Kauno mariose: gal jau praskiedė lietus