Į teisiamųjų suolą sės vagystes ir plėšimus Kaune vykdę aštuntokai

Asociatyvi / Generalinės prokuratūros nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus prokurorė Lina Zakarauskaitė baigė ikiteisminį tyrimą ir Kauno apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje du aštuntos klasės moksleiviai ir 44 metų vyras kaltinami vagystėmis ir plėšimu. Nepilnamečiai grobdavo įvairius daiktus, o susimokę su minėtu vyresniu asmeniu vasarą itin įžūliai apiplėšė bare miegojusį vyrą.

Kaip nurodoma Generalinės prokuratūros pranešime, ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia pagrįstai įtarti, kad vienas iš nepilnamečių įvykdė 6, o kitas – 3 vagystes. Jaunuoliai, manoma, vogdavo iš butų, mašinų, gatvėje sutiktų praeivių. Jų taikinyje būdavo įvairūs daiktai – telefonai, kompiuteriai, grynieji pinigai.

Nepilnamečiai, įtariama, vagystėmis neapsiribojo ir įvykdė apiplėšimą bendrininkų grupėje su jau teistu kauniečiu G. G. Tyrimo metu nustatyta, kad praėjusių metų birželio pradžioje jaunuoliai apie 3 val. nakties leisdami laiką viename iš Kauno barų sutiko G. G.

Bendrininkai nutarė apiplėšti bare miegantį apsvaigusį vyriškį. Jį pažadinę ir pasiūlę palydėti namo, bendrininkai sumušė nukentėjusįjį, bandė numauti auksinius žiedus, tačiau nepavykus to padaryti pagrobė auksinę grandinėlę, portfelį, kuriame buvo nešiojamasis kompiuteris, ir rankinę, kurioje buvo beveik 900 eurų. Iš viso nukentėjusiam padaryta žala – beveik 1750 eurų.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai. Jaunuoliai prisipažįsta įvykdę nusikalstamas veikas ir gailisi. Jų teigimu, pavogtus pinigus kitą dieną leido įvairiose parduotuvėse – pirko saldainius, pramogavo. G. G. neigia įvykdęs apiplėšimą bendrininkų grupėje.

„Nepilnamečių nusikalstamumas yra labai specifinė bendro nusikalstamumo dalis. Dažnai, kaip ir šiuo atveju, neigiamą įtaką jaunimui padaro vyresni draugai, kurie pasinaudoja nepilnamečių patiklumu bei tikėjimu, kad neįklius. Svarbu, kad tėvai kontroliuotų, su kuo bendrauja bei laiką leidžia tokie jauni asmenys, ką veikia po pamokų, ar jas lanko, ar vakarais ir naktimis būna namie“, – teigė L. Zakarauskaitė.

Už šias nusikalstamas veikas Baudžiamajame kodekse numatytos įvairios bausmės, tarp kurių – laisvės atėmimas iki šešerių metų.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Artinasi galinga stichija: Kaunui klius bene labiausiai

Iššūkis kauniečiams: ar gerai pažįsti Kauno rajoną?

Kauno muitininkų pričiuptas vyras nelegalų krovinį slėpė po šakočiais

Sutuoktiniams iš Kauno automobilių verslas apkarto - teks sumokėti daugiatūkstantinę baudą

Per žingsnį nuo stichinės nelaimės: prie Kauno situacija ypač sudėtinga

Mirtinai posūnį sumušusiam G. Konteniui priteista išmoka

Rusija keičia įvažiavimo į Karaliaučių tvarką (atnaujinta)

Oficialiai nustatyta kadenciją baigiančios D. Grybauskaitės renta

Kauniečiai sunerimę: Palemonas paskendo juoduose dūmuose

Darbymetis Kauno autobusų stotyje: po atnaujinimo tiek keleivių dar nebuvo