Į Kauną sugrįžo dar daugiau pasakiškų gyvūnų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Artėjant vienoms jaukiausių metų šventėms, Kaunas puošiasi. Šviečianti pasaka šiemet grįžo ir į Santakos parką, kur iki Trijų karalių gyvens elniai ir girios paukščiai, o padabinti medžiai džiugins ne vieno širdį. 

Tikslas Santakos parko rengime nuo praeitų metų nepasikeitė. Miestui buvo svarbu pakviesti žmones į stebuklingą pasaką, kur galima svajingai praleisti laiką, teigia Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys. Tad čia pravertė ir 2017 m. erdvę dabinusios dekoracijos.

Praeitais metais 49 apšvietimo atramos buvo papuoštos dekoracijomis, primenančiomis bangas, lyg Nemuno ir Neries santakos vilnijimas.

„Šiais metais papildomai papuošta 13 apšvietimo atramų, papildomai įsigyta 13 dekoracijų bangų. 2017 m. buvo papuošta 30 medžių, nupirkta 330 dekoracijų-dinaminių stulpelių, primenančių krištolinį lietų ir mažas žvaigždeles, kurias vaikščiodamas Santakos parke gali bandyti pagauti, sugalvoti norą ir svajoti, svajoti…“ – komentuoja vicemeras.

Šiemet kauniečiai ir miesto svečiai išvys dar daugiau papuoštų medžių, į juos nutūpė 95 magiški stebuklingos girios paukščiai. Pernai parke ganėsi 8 Kalėdų Senelio elniai – ir šiais metais jie ramiai ir kantriai lauks visą kalėdinį laikotarpį Santakos parke, kol Kalėdų senelis bus įsikūręs Kalėdų rezidencijoje Rotušės aikštėje. Tiesa, šie metai turi ir naujieną – mažylį briedžiuką, gimusį vienoje briedžių šeimoje.

„Praeitais metais dvi didelės žvaigždės, pildančios kalėdinius norus, nusileido iš dangaus ir papuošė parko pievą. Ir šiais metais jos laukia norų išpildymo“, – svajingai pasakoja S. Kairys.

O kokios gi šventės be dovanų… Parke džiugins didžiulės jų dekoracijos. Naujiena – ir Kauno pilies šviečiančių detalių papildymas – šias metais įsižiebė ir pilies langiukai.

„2017 m. dekoracijos buvo perkamos viešųjų pirkimų būdu – teiktos idėjos su jų galimu realizavimu. Iš pasiūlytų dekoracijų išsirinktos būtent šios, kurios atitiko mūsų norą sukurti jaukų, šviesų, stebinantį ir paslaptingą parką“, – viziją atskleidė Kauno mero pavaduotojas.

Jo teigimu, numatyto konkretaus dekoracijų spindėjimo laiko nėra: nors papuošimai įsižiebia drauge su apšvietimu, laikas priklauso nuo dienos – saulėta ar apsiniaukus.

Praėjusiais metais Santakos parko dekoracijų įsigijimui išleista 88 973, 2018 m. – 24 000 Eur.

26 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Įsigalioja draudimas į Lietuvą keliauti lėktuvais ir keltais

Lietuvoje per dieną nustatyti 75 nauji koronaviruso atvejai

Kauno koronaviruso dienoraštis #10

A. Naudžiūnas grįžta į vadovo pareigas Kauno klinikinėje ligoninėje

Skirta pirmoji policijos bauda už saviizoliacijos nesilaikymą

Keičiama automobilių techninės apžiūros atlikimo tvarka

Mokslininkai: mirčių skaičius Lietuvoje dėl koronaviruso pasieks 200 (prezentacija)

„Google“ paskaičiavo, kiek sumažėjo žmonių judėjimas Kaune

Koronaviruso poveikis nekilnojamojo turto rinkai: ko tikėtis būsto nuomotojams ir nuomininkams

Tiesioginė transliacija: mokslininkai pristato scenarijus, kas laukia Lietuvos dėl koronaviruso