Mažametį psichotropiniais vaistais apnuodijusi auklėtojos padėjėja išgirdo bausmę (papildyta)

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismas penktadienį darželio auklėtojos padėjėją Jeleną Grabnickienę pripažino kalta dėl mažamečio apnuodijimo psichotropiniais vaistais, ji nuteista lygtine laisvės atėmimo bausme.

„Teismas, išnagrinėjęs bylą, (…) nusprendė J. Grabnickienę pripažinti kalta padarius nusikalstamas veikas ir nuteisti ją laisvės atėmimu trejiems metams, tačiau bausmės vykdymą atidėti dvejiems metams“, – paskelbė teisėjas Virginijus Kalkauskas.

Nuteistajai dvejus metus uždrausta dirbti ugdymo, lavinimo įstaigose.

J. Grabnickienė savo kaltę kategoriškai neigia ir teigia buvusi neteisingai apkaltinta.

„Esu visiškai nekaltai apkaltinta ir padaryta atpirkimo ožiu. (…) Aš tikrai esu nekalta, aš tikrai jokių vaistų nedaviau vaikui“, – žurnalistams po posėdžio sakė nuteistoji.

Ji teigė nežinanti, kas vaikui galėjo duoti vaistų.

Skandalas dėl raminamaisiais apsinuodijusio dvejų metų berniuko kilo pernai spalį. Pastebėjusi, kad jos iš darželio pasiimtas vaikas yra vangus, į medikus kreipėsi jo mama. Ligoninėje nustatyta, kad berniukas yra apsvaigęs nuo psichotropinių raminamųjų vaistų, todėl apie įvykį pranešta teisėsaugai.

Atlikus kratas darželyje, trijų darbuotojų rankinėse aptikta raminamųjų vaistų, priskiriamų benzodiazepinų grupei – tokių aptikta ir vaiko organizme.

Kaip po nuosprendžio paskelbimo sakė Kauno apylinkės teismo teisėjas spaudai Audrius Meilutis, tarp J. Grabnickienės daiktų rastas ir smulkintuvas tabletėms.

„Pas kaltinamąją rasta balta dėžutė, kaip išsiaiškinta, smulkintuvas vaistams smulkinti. Baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu apklaustas teismo medicinos specialistas, kuris paaiškino, jog iš esmės tokie vaistai gaminami tam, kad nereikėtų jų smulkinti suaugusiam asmeniui. (…) Tačiau vaistai vaikams juo gali būti smulkinami tam, kad neutralizuotų jų nemalonų kvapą, maišant juos su gėrimais ar maistu“, – sakė teisėjas.

Kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė Renata Oželienė yra minėjusi, kad teisėsauga sulaukė kitų tėvų informacijos, jog jų vaikai buvo vangūs ir galėjo taip pat gauti raminamųjų, tačiau tuo metu jų sveikata netirta, todėl apie šiuos atvejus nėra surinkta pakankamai duomenų.

Prokurorė prašė kaltinamąją nuteisti realia laisvės atėmimo bausme trejiems metams. Po posėdžio ji sakė dar spręsianti, ar skųsti sprendimą.

Pasak teisėjo A. Meilučio, skiriant lygtinę bausmę įvertinta, kad kaltinamoji anksčiau nebausta ir neteista, yra pagrindo manyti, jog bausmės tikslai gali būti pasiekti ir taikant bausmės atidėjimą.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

27 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune vyko draugiškas policijos reidas: apdovanojo pavyzdingiausius (foto)

Kauno klinikose - unikalios Lietuvoje operacijos

Aiškėja galutinis Laisvės alėjos rekonstrukcijos terminas: dar teks pakentėti (foto)

N. Venckienės sūnus – apie mamą: tyliai ir ramiai tikrai niekas jos nenuteis

Prie Trijų mergelių tilto sugužėjo policija ir kariuomenė

V. Pranckietis traukiasi iš „valstiečių“, bet lieka Seimo pirmininku

Prekybos milžinui „Amazon“ - asmeninis V. Landsbergio prašymas

Į Nerį pasipylus srutoms - įspėjimas kauniečiams

Laisvalaikio idėjos priešpaskutiniam vasaros savaitgaliui (renginių apžvalga)

Kaunas nejuokauja: ragina kauniečius iš Vilniaus sugrįžti namo