Garliava įgauna naują veidą: tai jau nebe Kauno vartai – Kas vyksta Kaune

Garliava įgauna naują veidą: tai jau nebe Kauno vartai

Stopkadras

Kauno rajono savivaldybė pirmadienį pasidalijo išties įkvepiančiu vaizdo įrašu, kuriame gražiausiomis spalvomis piešiamas Garliavos renesansas. Daugiausia dėmesio čia skiriama infrastruktūros ir ugdymo įstaigų inventoriaus atnaujinimui, o simboliniu žingsniu pirmyn tampa bendruomenę buriančių parkų įrengimas.

Profesionaliai iš oro ir nuo žemės nufilmuotoje medžiagoje su budinančiu garso takeliu rodomi šalia Kauno plytinčiame miestelyje verdantys darbai: asfaltuojamos gatvės, klojami šaligatviai, įrengiami stadionai, nauji parkai.

Atsiranda čia vietos ir dainingiems moksleiviams, jauniesiems šokėjams ir sportininkams, kurie, darniai atlikdami numerius ir pratimus, be abejo, atstovauja progresyviai gyvajai Garliavos linijai bei šviesiai ateičiai. Tikrai, juk svarbiausia – kad būtų, kas užpildo naujus parkus ir stadionus.

Ekrane pasirodžiusi Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė ir žinomas aktorius Artūras Orlauskas, gyvenantis čia dešimtmetį, džiaugiasi miestelį apnikusiais pokyčiais bei, kaip dera, dėkoja už gražius darbus rajono savivaldybei ir merui.

Tų pasikeitimų tikrai nemažai: kaip pažymėjo N. Tarvydienė, prieš bažnyčią įrengiama nauja automobilių stovėjimo aikštelė, asfaltuojamos aštuonios gatvės, anksčiau buvusios žvyrkeliais. „Prieš kelerius metus be asfalto dangos Garliavoje buvo 10 km gatvių, dabar turėtų likti apie 5 km“, – nurodo seniūnė.

Garliavoje planuojama toliau tvarkyti viešąsias erdves pritaikant jas bendruomenei ir verslui. 7,5 proc. lėšų šiems darbams skirs savivaldybė, 7,5 proc. – valstybė, o kita dalis bus padengta iš Europos Sąjungos fondų. Taip pat yra rekonstruojami dviejų ugdymo įstaigų – Jonučių gimnazijos ir Adomo Mitkaus mokyklos – stadionai. Pastarajam rengiamas projektas, kad jis atitiktų europinius standartus.

Smarkiai pažengęs Kaimynystės ir Šimtmečio parkų įrengimas. Šimtmečio parke savaitgalį pasodintas šimtasis ąžuoliukas, taip simboliškai paminint jo atidarymą, nors darbų dar netrūksta – čia reikia įrengti vaikų žaidimų ir sporto erdves, apšvietimą, suolus, išasfaltuoti takus.

Garliavos Šimtmečio parke savo ąžuolus laistys dešimtys garliaviškių 15 nuotr.

Tuo tarpu Kaimynystės parko architektė Violeta Beigienė pasakojo, norėjusi sukurti ir palikti žmonėms tai, kas atspindėtų mūsų laikmetį, tausotų kultūros paveldą.

„Besvarstant su dendrologe Danguole Liagiene, kilo idėja, kad tai turėtų būti Kaimynystės parkas, visomis prasmėmis. Čia numatėme pasodinti įvairių spalvų alyvų kolekciją – šie augalai kasmet žydėtų būtent per Garliavos miesto šventę, – įdomią idėją apibūdino architektė.

– Ši mintis šovė beskaitant apie grafus Tiškevičius – šie labai norėjo tai pamatyti Raudondvario dvare. O mes, nagrinėdami kaimynystę, tyrėme žemę, ir išsiaiškinome, kad ji tinkama tiems augalams. Pasirinkome šventinę puokštę iš alyvų – norėjosi darnos su aplinka, gamta.“

N. Tarvydienė galiausiai dėkojo Garliavos gyventojams už kantrybę. „Tikėjomės, kad nepatogumai atneš daugiau neigiamų emocijų, tačiau galima sakyti, kad nusiskundimų praktiškai nesulaukėme – garliaviečiai yra kantrūs“, – tvirtino miestelio seniūnė.

O V. Beigienė pridūrė, kad Garliava nebėra tranzitinė, įvažiavimo gyvenvietė, Kauno vartai. Vairuotojai esą naudojasi aplinkkeliu, patenka į miestą kitaip. Dabar miestelis Kauno pietuose – uždaras organizmas su savo viešosiomis erdvėmis, parkais, mokyklomis, sveikatos įstaigomis ir valdžios institucijomis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.