Draudimai nesibaigia: Irane dainuojančios moterys – vis dar tabu

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Atsinaujinantis KKC gali pasidžiaugti, jog renovacijos darbai nestabdo kultūrinės veiklos – neseniai didžiojoje salėje klegėjo tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“, taip pat visą savaitę vyko 11-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis bei kiti renginiai.

Labiausiai laukiamas spalio mėnesio koncertas vyks 21 dieną 18 valandą. Plačiam renginių spektrui pritaikytoje, 480 vietų salėje, kurioje ką tik baigti akustikos derinimo darbai, Kauno Kultūros Centras su GM Gyvai pristato mistiškos senovės iraniečių muzikos koncertą „Irano paslaptis“, atlikėjai – „Gian Trio“ ir Rahele Barzegari.

Iranas vakariečio akimis yra paslaptinga šalis, kurioje daug kas vyksta kitaip, tačiau jo indėlis į pasaulinę kultūrą yra be galo didelis – šalis žymi savo literatūra, architektūros šedevrais, rankų darbo dirbiniais, o islamiškosios arabų bei ikiislamiškosios persų kultūros įtakas apjungusi Irano muzika stebina, keri savo metafiziniu ir mistiniu būviu, pakylėjančiu į aukščiausią dvasinį lygį.

Persų klasikinė muzika yra vienas seniausių ir iškiliausių Rytų muzikos papročių, savo ištakomis siekiantis dar antikinių civilizacijų laikus. „Gian Trio“ ir Rahele Barzegari susitelkimas – tai švelnus, svaigią, paslaptingą atmosferą kuriantis ir religinėse praktikose naudojamas nėjus (pučiamasis instrumentas, priklausantis fleitų šeimai), Irano šventėse bei ritualuose svarbią reikšmę turintis dafas (didelis siauro rėmo būgnas su metalo grandžių žvangučiais), Artimųjų Rytų muzikoje nepamainomas tambūras (styginis intrumentas, turintis tris ar daugiau stygų) bei dainuojanti solo atlikėja.

Solo partijas atliekanti moteris Irane yra retenybė – nuo revoliucijos laikų šalyje solistėms leidžiama pasirodyti tik moterų auditorijai, o vyrams vokalistės gali dainuoti nebent chore. Tokie draudimai įsigaliojo konservatyviems dvasininkams teigiant, jog moterų balsai gali sukelti amoralius jausmus.

Irano muzika visada buvo dvasinis įrankis, stipriai susijęs su religija. Sufijų mistikai į muziką žvelgia kaip į šventą meną ir naudoja kaip dvasinio tobulumo šaltinį, suteikiantį didžiulę su niekuo nepalyginamą naudą. Tad kviečiame atsiverti šiai persų, kurdų, sufijų muzikai ir griauti visas sienas, visus suvaržymus tarp laikmečių, šalių, žmonių bei širdžių kartu su „Gian Trio“ ir Rahele Barzegari spalio 21 dieną Kauno Kultūros Centre.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Autoavarijos vyksta ir per karantiną: ar keičiasi sąlygos gauti pakaitinį automobilį?

Nuo karantino pradžios į Lietuvą neįleista 800 asmenų

Tarp užsikrėtusiųjų koronavirusu Lietuvoje – dar keturi ligoninės darbuotojai

G. Surplys: artimiausiu metu turėtų padaugėti pasveikusiųjų ir mirusiųjų nuo koronaviruso

Prekybos miestelis „Urmas“ neims nuomos mokesčio už dalį kovo mėnesio

Tiesioginė transliacija: A.Veryga apie koronaviruso situaciją Lietuvoje, naujas mirtis

Skelbiama apie dar vieną nuo koronaviruso pasveikusį žmogų

Dėl karantino pažeidimų nubausta daugiau nei 150 asmenų

Per parą Lietuvoje nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai

Tiesioginė transliacija: apie koronaviruso situaciją žurnalistas A.Tapinas ir „Regitra“ atstovas S.Šuminas