Popiežiaus vizito atgarsiai: Kauno choristams – išskirtinis Šventojo Tėvo dėmesys (foto)

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno sakralinės muzikos mokyklos bendruomenė vis dar gyvena praėjusio savaitgalio įspūdžiais iš susitikimų su Lietuvoje viešėjusiu popiežiumi Pranciškumi. Choristai džiūgauja per kelerius metus jau triskart priėmę Šventojo Tėvo palaiminimą. Be to, vienintelė Baltijos šalyse tokia muzikos mokykla sulaukė specialios pontifiko padėkos už kvietimą joje apsilankyti.

Vieną didžiausių Lietuvoje sakralios muzikos giesmininkų chorą „Cantores David“ („Dovydo giesmininkai“) subūrusi mokykla ir toliau nesustoja augusi. Jos auklėtinių gretos šiais mokslo metais jau perkopė 200 vaikų ribą.

Didžiausią patirtį bei meistriškumą sukaupę mokiniai, įvairių konkursų laureatai praėjusį šeštadienį drauge su kitų Lietuvos katalikiškų mokyklų atstovais Vilniaus oro uoste giesmėmis sutiko į Lietuvą atskridusį popiežių. Sekmadienį kelios dešimtys „Cantores David“ giesmininkų papildė jungtinio choro gretas ir drauge giedojo popiežiaus Pranciškaus aukotose šv. Mišiose Kauno Santakos parke.

„Jaučiame ypatingą ryšį su Šventuoju Tėvu ir tai mums yra didelė palaima bei paskatinimas toliau drąsiai eiti pirmyn išlaikant savo pasirinktą kryptį“, – sako Kauno sakralinės muzikos mokyklos vadovas kun. dr. Vilius Sikorskas.

Dar praėjusių metų kovą viešėdamas Vatikane jis drauge su kitais sakralinės muzikos pasaulio atstovais dalyvavo popiežiaus Pranciškaus priėmime. Direktorius pristatė pontifikui savo vadovaujamą įstaigą, papasakojo apie jos veiklą.

„Tai buvo pirmasis toks betarpiškas mūsų prisistatymas Šventajam Tėvui. Turėjome progos glaustai papasakoti, jog tai yra Kauno miesto finansuojama valstybinė mokykla, kuri išgyvena tikrą atgimimą ir turi subūrusi net kelių šimtų sakralios muzikos giesmininkų chorą, kiekvieną sekmadienį giedantį Kauno arkikatedroje bazilikoje. Popiežius Pranciškus perdavė palaiminimą visai mokyklos bendruomenei“, – susitikimo akimirkas prisiminė kun. V. Sikorskas.

Pernai spalį choras „Cantores David“ giedojo Šv. Petro Bazilikoje Vatikane, o šįmet pavasarį, vos pasitvirtinus žiniai apie planuojamą popiežiaus vizitą Lietuvoje, kauniečiai ryžosi išsiųsti kvietimą Šventajam Tėvui pačiam aplankyti Sakralinės muzikos mokyklą, įsikūrusią Senamiesčio širdyje, M. Valančiaus gatvėje.

Juolab kad Bažnyčios vadovui viešint Kaune, jo vizito maršrutas driekėsi pro pat mokyklos prieigas nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki arkikatedros bazilikos.

Vis dėlto iki smulkmenų suplanuotoje sekmadienio dienotvarkėje nebeliko galimybių papildomiems susitikimams, tačiau popiežius Pranciškus per savo patikėtinį dar birželio mėnesį oficialiu laišku perdavė šiltus padėkos žodžius: „Šventasis Tėvas meldžiasi už jus prašydamas Dievo palaiminimo ir ramybės bei džiaugsmo visai mokyklos bendruomenei.“

„Cantores David“ choristai šypsosi sulaukę ir trečiojo popiežiaus Pranciškaus palaiminimo. Šįkart „Dovydo giesmininkai“ visa tai patyrė gyvai drauge su šimtu tūkstančių tikinčiųjų, susirinkusių į šventąsias Mišias Santakos parke.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Gyventojai atskleidė, kurio sezono laiku norėtų gyventi

Gelbėjimo operacija užtruko – magistralę sukaustę spūstys

Sniegu apklotas kalėdinis miestelis pritraukė būrį kauniečių

Kauniečiai piktinasi: gatves nuvalė, o takus pamiršo

Dėl eismo įvykio ties Kaunu uždaromas nusukimas nuo magistralės

Pateikė paaiškinimą: Naujojoje Zelandijoje įvaikinamos mergaitės situacija visai kitokia

Iš KTU nupirkto pastato ateitį gaubia migla

Kaunui teko krentančio sniego išbandymas: kovai pasitelkia įvairias priemones

Pristatyta Lietuvos sporto universiteto rektorė: pareigas užėmė be konkurencijos

Baltijos šalių premjerai sutarė dėl bendros laiko juostos