Oficialus antrojo atnaujinto Kauno parko atidarymas – jau šį savaitgalį (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Oficialus antrojo atnaujinto Kauno parko atidarymas – jau šį savaitgalį (papildyta)

R. Tenio nuotr.

Praėjusią savaitę skambiai atidarytas Dainavos parkas, o  šį savaitgalį lankytojus triukšminga švente pasitiks atnaujintas Kalniečių parkas. Po rekonstrukcijos tai tapo nauja, saugia ir patrauklia laisvalaikio erdve. Pamatyti ir įvertinti pokyčius savo akimis kauniečiai galės rugpjūčio 26 d. vyksiančioje parko atidarymo šventėje.

„Žmogaus savijauta labai priklauso nuo jį supančios aplinkos. Atgimstantys Kauno parkai neabejotinai įneša daugiau spalvų, pozityvumo, geresnės nuotaikos. Kalniečių parkas – didžiausias mieste šalia tankiai apgyvendinto daugiabučių mikrorajono. Kauniečiai nusipelnė kokybiško laisvalaikio ne tik miesto centre, bet ir prie savo namų. Kalniečių parkas tampa puikiu pavyzdžiu, kaip galima pakeisti erdvę, kurioje malonu būtų tiek jaunoms šeimoms, senjorams, tiek ir mūsų mažiesiems ar paaugliams, o taip pat ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Laukia įdomi šventė

Atidarymo šventė startuos jau šeštadienio vakarą, kuomet vyks kino po atviru dangumi seansas. „Romuvos“ kino teatras į parką atveža optimizmu kerintį lietuvišką filmą „100 metų kartu“.

Sekmadienį nemokamų treniruočių projekto „Judėk sveikai“ komanda pakvies į jogos seansą prie vandens. Nuo pat ryto girdėsis ir mažųjų parko svečių juokas – vyks mankšta vaikams bei balansinių dviratukų lenktynės.

Linksmą sekmadienį lydės krepšinio turnyras „3×3“, kur savo jėgas bei meistriškumą naujai įrengtoje aikštelėje galės išmėginti visi susirinkusieji. Net ir nežaidžiantiems krepšinio parke veiklos netrūks. Bus proga išvysti „Kaunas 2022“, „Virtuali biblioteka“ ir kitų projektų pristatymus, sudalyvauti stalo teniso, šachmatų ar šaškių turnyruose. Popiet Kalniečių parke ritmingai pajudėti kvies zumbos treniruotės.

Nuo šokių iki magiškų triukų

Naujai įrengtoje ekstremalių pramogų zonoje vyks riedučių ir BMX dviračių treniruotės bei mokymai. Čia adrenalino fanai galės išbandyti savo jėgas ir išmokti naujų triukų. Popiet parko šventėje pasirodys ir garsūs svečiai iš Latvijos – ekstremalaus dviračių sporto grupė „Greentrails“.

Atnaujinto parko atidaryme netrūks net ir stebuklų. Garsus iliuzionistas Mantas Wizard svečius stebins rankų miklumu – jis Kalniečių parke įkurs savo magijos kampelį. Parko atidarymo šventę vainikuos šokiai ir koncertas „Parko muzika“. Visa tai pristatys orkestras „Ąžuolynas“ su šokių grupe „Funny Beat“.

Viso šventinio renginio metu dalyviai turės progą dalyvauti loterijoje ir laimėti skrydį „Kaunas auga“ oro balionu. Penki laimingieji bus pakviesti išvysti tiek atsinaujinusį parką, tiek Kauno miestą iš paukščio skrydžio.

Kas pasikeitė parke?

Rekonstruotame Kalniečių parke įrengta nauja apšvietimo sistema, pašalinti menkaverčiai krūmai ir šabakštynai, akmenimis sutvirtintas tvenkinys. Dviračiams, riedučiams ir pasivaikščiojimams nutiesti nauji takai. Patogiam lankytojų laisvalaikiui įrengtos pavėsinės ir suoliukai, sporto ir vaikų žaidimo aikštelės.

Šiuo metu rekonstrukcijos darbai vykdomi Santakos, Draugystės ir Santarvės parkuose, taip pat – Nemuno ir Neries santakoje bei Marvelės upelio slėnyje.

Pilna parko programa:

Rugpjūčio 25 d.
21 val. „Romuvos“ kinas po atviru dangumi. Filmas „100 metų kartu“. (Filmas bus rodomas esant palankioms oro sąlygoms)

Rugpjūčio 26 d.
10 val. Nemokamų treniruočių projekto „Judėk sveikai“ ryto joga.
11 val. Mankšta vaikams.
11.30 val. DIP DAP balansinių dviratukų lenktynės 2–5 m. mažyliams. (Registracija atvykus nuo 11.00 val. Išankstinė registracija ir papildoma informacija el. paštu pramogos@ciulbaulba.lt)
12 val. Gatvės krepšinio turnyras „3×3“.
12 val. Tinklinio pamokos – varžybos
13–17 val. Projektų „Virtuali biblioteka“, „Kaunas 2022pristatymas ir kitos edukacinės programos. Šaškių ir šachmatų žaidimas.
13 val. Vidudienio šokiai. Zumbos pamoka.
13 val. Stalo teniso pamokos ir žaidimas
13.30 val. Lindy hop šokiai bei pažintinė pamoka su šokių studija „All That Swing“
14–16 val. Aitvarų varžybos (dalyvavimas su savos gamybos aitvarais)
14 val. Grupės „Mylimas klounas“ pasirodymas.
13 val. Riedlenčių ir BMX mokymai.
16 val. Extreme Bike Team „Greentrails“ šou
13–16 val. Riedėk Kalniečiuose su Gamers“ ekstremalaus sporto aikštelėje
16–18 val. Manto Wizard magiškas kampelis.
17 val. Parko muzika „Pašok“ (orkestro „Ąžuolynas“ ir grupės „Funny beat“ pasirodymas)
19 val. Oro baliono „Kaunas auga“ kilimas* (Balionas kils tik esant palankioms oro sąlygoms)
* Visi šventės dalyviai turės galimybę loterijoje laimėti skrydį oro balionu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA