Į atnaujintą stadioną neįleidžiami kauniečiai pratrūko: „Kur teisybė?“

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi pasipiktinę Eigulių mikrorajono gyventojai. Pasak jų, neseniai prie vienos iš ten esančių mokymo įstaigų „išdygo“ naujutėlis futbolo stadionas. Tačiau erdvė – aptverta, todėl ten patekti ir leisti laisvalaikį spardant kamuolį esą leidžiama ne visiems. „Lietuvoje visi verkia, kad neauga talentingų futbolininkų karta, o žaisti vaikams neleidžiama net ir savo mikrorajone esančiame stadione“, – kartėlį liejo kauniečiai.

„Žeimenos gatvėje yra aptvertas futbolo stadionas, ten nė vienas iš aplinkinių neįleidžiamas. Skambinome įstaigos, prie kurios jis įrengtas, direktoriui. Tačiau šis tepasakė, kad žaisti futbolo stadione leis tiems, kam norės. Eigulių rajone gyvenančiam jaunimui laisti laisvalaikio spardant kamuolį stadione minėtas direktorius neleidžia, nors ansčiau šioje vietoje žaisdavome tvarkingai, nieko nelaužydavome, nešiukšlindavome. Tai kur teisybė?“, – pasakoja portalo skaitytojai.

Pasak Eigulių mikrorajono gyventojų komunikuoti su Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro direktoriumi, atstovaujančiu ir Reabilitacinio profesinio rengimo skyrių Žeimenos gatvėje 165, prie kurio pastato yra futbolo stadionas, teko ne vieną kartą.

„Po kurio laiko skambinome vėl, klausdami, galbūt direktorius pakeitė anksčiau išsakytą nuomonę. Tačiau tebuvo atsakyta, kad netrukus čia prasidės varžybos, o kai pasiteiravome, ar bus galima paspardyti kamuolį, kai stadionas bus laisvas, jis tarė griežtą „ne“ – tvirtina kauniečiai.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams susisiekus su Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro vadovais, į klausimus atsakė plėtros skyriaus vedėjas Viktoras Olševskas.

„Reabilitacinio profesinio rengimo skyriuje mokosi vaikai, turintys fizinę, psichinę, emocinę negalią. Lėšos šiam ir daugeliui kitų mokymo įstaigų stadionų atnaujinimui buvo gautos iš specialiai tam skirtos Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos inicijuotos programos. Gavome finansavimą tuo tikslu, kad mūsų mokymo centre būtų vykdomas tikslinis neįgaliųjų mokymo procesas jį pagerinant bei integruojant kuo daugiau neįgaliųjų į visuomenę per fizinio aktyvumo puoselėjimą“, – kalbėjo pašnekovas.

Todėl, pasak jo, leisti stadione žaisti aplinkiniams gyventojams būtų galima tik šiems pateikus specialų prašymą, ir tik laisvu laiku, t.y. kai Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre nevyksta pamokos bei kiti užsiėmimai. „Stadionas prie Reabilitacinio profesinio rengimo skyriaus pastato yra aptvertas, nes, kaip jau minėta, mūsų įstaigoje mokosi fizinę, psichinę negalią turintys ir ypatingų emocijų vaikai – juos prognozuoti sunku. Įstatymas apsaugo tokius vaikus nuo viešumos“, – atviravo V. Olševskas.

Plėtros skyriaus vadovas negalėjo patikėti išgirdęs faktą, kad Eigulių mikrorajono gyventojai komunikavo su įstaigos direktoriumi, klausdami apie galimybę stadione sportuoti aplinkiniams. „Čia veikiausiai buvo tas atvejis, kai be direktoriaus žinios Reabilitacinio profesinio rengimo skyriaus sargai leido stadiono teritorijoje sportuoti grupei žmonių. Tačiau vadovui grįžus ir pamačius, kas vyksta, minėti žmonės buvo išprašyti. Dėl to tikriausiai ir kilo rietenos“, – spėja Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro atstovas.

Jo teigimu, įstaiga yra atvira visuomenei, bet viską reikėtų derinti su įstaigos vadovu, o ne su sargais. „Mes nesame stadiono savininkai, esame pavaldūs Švietimo ir mokslo ministerijai, todėl gyventojai, bendruomenė ar sporto klubas turėtų pateikti Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro vadovui oficialų prašymą, jį perskaitęs ir gavęs leidimą iš Švietimo ir mokslo ministerijos, jis galėtų apsvarstyti realią galimybę įleisti į stadiono teritoriją ir kitus visuomenės narius. Tačiau, pasikartosiu, tik tuo laiku, kai mokymo įstaigoje nevyktų pamokos bei užsiėmimai“, – sakė V. Olševskas.

Pastaruoju atveju gavus leidimą turėtų būti paskirtas atsakingas asmuo, kad pavyktų išvengti bet kokios nelaimės.

63 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams

„BMW“ automobilis patraukė vagišių akį – išnešė paliktus prabangius pirkinius

Per parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso susirgimų atvejų

Neeilinis Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimas – svarbų sprendimą priims nuotoliniu būdu