Prokuroras įvardijo G. Konteniui ir M. Kaziukaitytei siūlomas bausmes

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį Mato nužudymu kaltinama jo motina Monika Kaziukaitytė ir šios sugyventinis Gediminas Kontenis išgirdo, kas jų gali laukti už baisų nusikaltimą. Suskaičiavęs berniukui suduotus smūgius ir įvertinęs kriminalinę praeitį, prokuroras Vytautas Gataveckas porai pasiūlė skirtingas bausmes.

„Kaltinamajai M. Kaziukaitytei buvo pasiūlyta 17 metų laisvės atėmimo bausmė, o G. Konteniui – maksimali laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos“, – žurnalistams antradienį sakė V. Gataveckas.

Tokios bausmės, anot prokuroro, parinktos atsižvelgiant į tai, kad G. Kontenis ne kartą baustas, be to, jo veiksmai pasireiškė daug ilgesnį laiką ir buvo intensyvesni.

„G. Kontenis (nusikaltimą – BNS) padarė bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu, praėjus vos trims mėnesiams, kai buvo nuteistas dėl ankstesnio nusikaltimo padarymo“, – argumentavo prokuroras ir pabrėžė, kad G. Kontenis nepateisino jam parodyto pasitikėjimo ir toliau nesilaikė įstatymų. V. Gatavecko nuomone, tai rodo, jog kaltinamojo padaryti nusikaltimai nėra atsitiktiniai, o buvo dėsninga jo elgesio pasekmė.

Siūlydamas bausmę, prokuroras teigia taip pat atsižvelgęs į tai, jog kaltinamieji savo kaltės nepripažino, buvo abejingi dėl jų veiksmų kilusioms pasekmėms.

„Nė vienas iš kaltinamųjų bylos nagrinėjime teisme savo kaltės nepripažino, buvo abejingi kilusioms pasekmėms. Po nusikaltimo padarymo, po vaiko sumušimo nė vienas iš kaltinamųjų nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų laiku suteikta medicinos pagalba – tai rodo kaltinamųjų atitinkamą požiūrį, kad jiems buvo visiškai vienodai, kokie gali kilti padariniai“, – teigė prokuroras.

Jis antradienį pasakė kaltinamąją kalbą sugyventinių byloje ir pasiūlė jiems bausmes. Neviešame posėdyje Kauno apygardos teisme antradienį taip pat apklaustas ekspertas, atlikęs kaltinamųjų tyrimą poligrafu. Prokuroras šių išvadų plačiau nekomentavo, tik užsiminė, kad jos nebuvo palankios M. Kaziukaitytei.

Žiauriai sumuštas berniukas mirė pernai metų sausio 27-osios rytą Kauno klinikose. Vaikas į ligoninę sausio 25 dieną dėl daugybinių kūno sumušimų pristatytas iš namų Kėdainiuose. Ekspertai nustatė, kad vaikui suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai, mirtini buvo suduoti į galvą. Turima duomenų, kad vaikas prieš mirtį muštas tris dienas.

Vaiko motinai M. Kaziukaitytei inkriminuotas tyčinis itin žiaurus savo bejėgiškos būklės mažamečio šeimos nario nužudymas. Kaltinime teigiama, kad ji, „suvokdama, kad ilgalaikiu mušimu ir daugybės kūno sužalojimų padarymu sukelia dideles fizines kančias bei skausmą, itin žiauriai nužudė mažametį, dėl mažametystės esantį bejėgiškoje būklėje, savo šeimos narį“. Moteris taip pat teisiama už piktnaudžiavimą motinos valdžia.

Jos sugyventinis G. Kontenis teisiamas dėl itin žiauraus bejėgiškos būklės mažamečio nužudymo. Jam inkriminuojami ir trys epizodai dėl nežymaus mažamečio sveikatos sutrikdymo. Nužudyto mažamečio tėvas byloje yra pateikęs 300 tūkst. eurų civilinį ieškinį.

Prokuroras yra sakęs, kad smurtą prieš mažametį pora aiškino auklėjimu: jie tikino vaiką baudę už netinkamą elgesį, jeigu jis neklausydavo. Abu sugyventiniai savo kaltę neigia ir verčia ją vienas kitam.

Bylos duomenimis, vaiko mirtį sukėlė abiejų sugyventinių veiksmai. Kaltinamajame akte paminėta, kad nusikaltimui įtakos galėjo turėti narkotinės medžiagos, jų pėdsakų rasta tiriant kaltinamuosius.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Atvira liepsna dega „Kėdainių grūdų“ sandėlys (foto, video)

Kauno apylinkės teismas priėmė sprendimą dėl D. Dimavičiaus smurto prieš žmoną

Sunkūs laikai atėjo ir už maistą nesusimokėjo: pareigūnai prašo pagalbos

Pradedamas naujas tyrimas: kauniečius kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Susidūrimas netoli VI forto žiedo: dėl sužalojimų vyras pristatytas į gydymo įstaigą

„Valstiečių“ taryba patvirtino: rinkimų sąrašą ves premjeras S. Skvernelis

Buvusio Kauno klinikų paciento dėka išgelbėtas ligonis Šveicarijoje

Teismas Kauno darželių įkainių nenagrinės – bylą nutraukė

R. Karbauskis savo vienmandatę atiduoda „Vieningam Kaunui“

Mįslinga vagystė Kauno „Akropolyje“: iš kirpyklos pagrobęs šunį, įkaite paėmė ir moterį