Skaitytojas įspėja: saugokitės „CityBee“ vairuotojų – patrakėliams nereikia nė alkoholio

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Neblaiviems „CityBee“ vairuotojams vieną po kito keliant skaudžius eismo įvykius, „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pastebėjo, kad polinkis sėsti už vairo apsvaigus – ne vienintelė laikinosios automobilių nuomos klientų problema. Kauniečio teigimu, daugelis „bitutėmis“ laksto tarsi nuo grandinės nutrūkę.

„Penktadienį Savanorių prospektu man važiuojant apie 60 km/h greičiu, „CityBee“ automobilis „prasinešė“ gal 90-100 km/h. Judėjau antra juosta, o „bitė“ pirmąja prazvimbė kaip pro stovintį“, – neatsakingu dalyvavimu eisme stebėjosi Rokas.

Jis pažymėjo, kad tai tikrai ne pavienis atvejis – miesto gatvėmis „kaip bepročiai“ skrajojančius, pavojingai manevruojančius žmones už nuomoto automobilio vairo Rokas pastebi nuolat.

„Gal bando iki minimumo sumažinti išlaidas už nuomos laiką ar išbandyti automobilio trauką – svetimo juk negaila, nuvažiavai į galutinį tašką, užrakinai ir tiek tematei tą mašiną. Bet ar galima tausoti savo piniginės turinį visų eismo dalyvių saugumo sąskaita? Tai tiesiog nusikalstamas lengvabūdiškumas!“ – piktinosi kaunietis.

Dalį atsakomybės dėl pašėlusių vairuotojų fokusų jis vertė pačiai „CityBee“, kuri už minutes kapsinčiais eurais neva spaudžia klientus pavojingai skubėti.

„Dabar plačiai kalbama apie „bitėse“ sumontuotus alkoblokus. Puiku, bet kaip suvaldyti blaivia galva smarkiau akceleratorių nei stabdį minančius žmones? Pinigėlius imti kiekvienas miklus, tačiau ką daro „CityBee“, kad užtikrintų savo transporto priemones judant žemiau viršgarsinio greičio ribos?“ – šmaikštaus žodžio nešykštėjo Rokas.

„CityBee“ vadovas Lukas Yla „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare antrino, kad greičio viršijimas ir chuliganiškas vairavimas apskritai yra probleminiai Lietuvos vairavimo kultūros taškai.

„Tai rodo ir Lietuvos kelių policijos skelbiama informacija – pavyzdžiui, praėjusią savaitę buvo užfiksuota 17 tūkst. greičio viršijimo atvejų šalies keliuose“, – nerimą keliančią statistiką pateikė L. Yla.

Jis sutiko, jog kartais pasitaiko ir greičio mėgėjų už „CityBee“ automobilių vairo. „Į mūsų transporto priemones integruota sistema leidžia stebėti kiekvieno automobilio greitį, trajektoriją bei kitus duomenis. Jeigu greitis yra viršijamas, mūsų darbuotojai gauna pranešimą ir iškart susisiekia su vairuotoju – paragina pasirinkti saugų greitį ir nekelti pavojaus sau bei aplinkiniams“, – patikino „CityBee“ vadovas.

Tiesa, jeigu tas pranešimas pateikiamas vairavimo metu, dar reiktų gerai pasvarstyti, ar išblaškytas dėmesys nekelia didesnio pavojaus už viršytą greitį. „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, būna atvejų, kai „CityBee“ darbuotojai skambina eisme dalyvaujančiam klientui ir tuoj pat nutraukia jo kelionę.

L. Yla teigė, kad asmuo blokuojamas „CityBee“ sistemoje chuliganiškam elgesiui pasikartojus – žmogus tuomet nebegali naudotis trumpalaikės automobilių nuomos įmonės paslaugomis.

„Skatiname mūsų bendruomenę rinktis saugų greitį ir gerbti vieniems kitus kelyje. Prašome ir visuomenės pranešti, jeigu pastebi chuliganiškai „CityBee“ mašiną vairuojantį asmenį. Į tokius pranešimus visada reaguojame“, – tvirtino bendrovės vadovas.

56 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Paaiškėjo, su kuo susigrums „Žalgiris“ LKL finale

Po smūgio Kauno rajone automobilis nulėkė nuo kelio

Didžiulė rekonstrukcija įsibėgėja: prie Kauno laukia nauji eismo pakeitimai

Kandidatų į Europos Parlamentą sąrašuose - žinomų kauniečių veidai

Palemono gyventojai niršta: „Kautra“ nusprendė iš mūsų pasityčioti?

Kauno oro uostas laukia milijoninių investicijų: pasidalino netolimos ateities vizija

Šalia Draugystės parko vairuotojai sutepė „sumuštinį“

Pareigūnai rado žmogžudyste įtariamo vyro kūną

Prie naujai statomo „Lidl“ - stipri avarija

Išbandė jėgas: policija ir medikai šturmavo Birštono gimnaziją