Katalikiškos pažinčių svetainės įkūrėjai J. ir V. Saliniai: susituokė jau 13 porų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Portalas „Kas vyksta Kaune“ domisi katalikiška pažinčių svetaine kitolink.lt, Lietuvoje veikiančia jau trejus metus. Kalbiname šio portalo įkūrėjus bei administratorius kauniečius Jurgitą ir Vytautą Salinius, kurių istorija neeilinė: katalikų tikėjimą išpažįstanti, 15 metų kartu esanti pora dirba, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje ir dar augina 6 vaikus, o šiuo metu laukia į pasaulį pasibelsiančio septinto.

„Juokaujame, kad šis projektas mums kaip naujas kūdikis. Dar 2015-aisiais svetainei startuojant, žurnalistė parašė antraštę: „Saliniai paleido į pasaulį naują kūdikį“. Visi aplinkiniai pradėjo klausinėti: „Laukiatės?!“ Atkirtinėjome, kad ne taip suprato. Visgi, trečią dieną po svetainės atidarymo, sužinojome, kad iš tikrųjų laukiamės, atkeliauja 6-tas vaikas! Dabar atkeliauja jau 7-tas“, – šypsodamiesi kalbėjo J. ir V. Saliniai.

Idėja atėjo iš užsienio

Europoje, Amerikoje krikščioniškos pažinčių svetainės buvo populiarios jau ne vienerius metus, tačiau Lietuvoje 2015-aisiais tai buvo naujiena.

Pagrindinė šios svetainės savybė – žmonės čia ieško ne trumpalaikių romantiškų santykių, o būsimo sutuoktinio, su kuriuo eis prie altoriaus.

Pasiteiraujame, kaip kilo mintis Lietuvoje įsteigti nišinę, krikščioniškomis vertybėmis ir pagarba vienas kitam grystą internetinę pažinčių svetainę.

Paaiškėjo, kad į Salinių šeimą su šia idėja kreipėsi draugai, jie matė Salinius, kaip šios svetainės veidą. „Iš pradžių nustebome, atsargiai žiūrėjome: „Pažinčių svetainė? Kažkas nerimto“ – pagalvojome. Bet draugais pasitikime, tad pasidomėjome, kaip projektas vystomas kitose šalyse, supratome, kad tai – rimta. Be to, kathTreff.org tinklas, kurio franšizės partneris esame, jau daugiau kaip 10 metų veikia Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, po to greit išpopuliarėjo Vengrijoje, Latvijoje, Kroatijoje ir kt., šimtai porų jų pagalba susituokė“, – pasakojo V. Salinis.

KathTreff.org platformoje sujungtos 9 šalys Europoje ir P. Amerikoje esanti Kolumbija, tad kitolink.lt užsiregistravusieji gali bendrauti su visų šių šalių nariais.

Katalikiškas pažinčių portalas./R. Tenio nuotr.

Stulbinantis pasisekimas

Internetinės kitolink.lt svetainės administratoriai su jauduliu prisimena svetainės atidarymo dieną 2015 m. kovo 19-ąją, Šv. Juozapo – Švč. Mergelės Marijos sužadėtinio iškilmių dieną.

Buvo planuojama, kad nuo ketvirtadienio (atidarymo dienos) iki pirmadienio užsiregistruos 200 žmonių, mat pirmiesiems porai šimtų registracija buvo nemokama. Bet, dar tą pačią dieną, 24 val. buvo užsiregistravę net 1 tūkst. žmonių! „Neįtikėtina!“, – prisimena pašnekovai.

Šiuo metu katalikiškų pažinčių portale Lietuvoje užsiregistravę 5 tūkst. žmonių. Didžiausia auditorijos dalis – 25-40 m. žmonės.

Portalo „kitolink.lt įkūrėjai ir administratoriai V. ir J. Saliniai./R. Tenio nuotr.

Skirta surasti būsimą sutuoktinį ir susituokti bažnyčioje

Kaip rašoma šio portalo viršelyje, pažinčių portalas skirtas susipažinti ir lengviau vienas kitą surasti tiems, kurie nori kurti pagarbią bendrystę, ieško gilių tarpusavio santykių, svajoja sukurti laimingą santuoką ir džiaugtis per ją teikiamomis Dievo malonėmis.

Akcentuojama, kad platforma skirta tik ieškantiesiems rimtų santykių. Oficialus kriterijus – trokštama sudaryti santuoką bažnyčioje.

„Interneto svetainė yra viena iš daugybės galimybių su kuo nors susipažinti ir per santuoką bei šeimą – šlovinti Dievą“, – rašoma svetainėje.

Todėl jau turintieji sutuoktinį(-ę) ar antrąją pusę, svetainėje nepageidaujami, ji skirta – vienužiams.

Orientuota į krikščionis

Anot pašnekovų, internetinėje pažinčių svetainėje gali registruotis visi, kurie ieško gyvenimo išrinktojo bei siekia, kad poros tarpusavio ryšys būtų paremtas tikėjimu ir vertybėmis.

„Registruotis gali visi, kurių požiūris į tikėjimo klausimus yra pagarbus, taip pat laukiami ir kitų krikščionybės šakų atstovai: katalikai, protestantai, stačiatikiai ir pan.“, – pažymėjo J. Salinienė.

Pora./Archyvo nuotr.

Pilnatvė – kai myli

„Didžiausias džiaugsmas – kad ne tave myli, bet kad tu gali mylėti, dovanoti meilę. Sąjungoje žmogus išgyvena didžiausią pilnatvę. Vieniši žmonės trumpiau gyvena, dažniau serga, būna nelaimingi, juos greičiau pasigauna depresija. Tyrimai rodo, kad susituokusių žmonių galimybės gyvenime yra daug didesnės, jie daugiau pasiekia profesinėje srityje, jų seksualinis gyvenimas daug geresnis, apskritai, žmogus didesnę laimę patiria santuokoje, o ne gyvendamas vienas“, – sakė V. Salinis.

Žmona jam antrina, kad santuoka nėra lengvas ir paprastas kelias, tačiau jis teikia pilnatvę, džiaugsmą.

„Meilė – tai apsisprendimas gyventi dėl kito ir daryti jį laimingu. Kai abu tokie susitinka – tada ir gyvena ilgai bei laimingai“, – teigė J. Salinienė.

„Ne atsitiktinai portalas vadinasi kitolink.lt – tai reiškia, kad ne link savęs einu, o visada link kito einu atvira širdimi“, – papildė V. Salinis.

Vartotojiškumui – ne

Pašnekovai atkreipė dėmesį į šių dienų formuojamą tendenciją, ieškant antros pusės – ieškoma objekto, kuris patenkintų poreikius, žmogus tiesiog vartojamas. „Šiuolaikinėje visuomenėje žmonės neskuba įsipareigoti, retas dabar išdrįsta pasakyti: „Palauk!“. – Juk nebūtina permiegoti, kad įrodyčiau, jog myliu žmogų. Skatiname atsisakyti vartotojiško požiūrio. Žmogus nėra vien fizinis kūnas, jis turi sielą. Prisiliesdami prie žmogaus, prisiliečiame prie jo širdies, dvasios“, – teigė J. Salinienė. Ji sutinka, kad atpažinti savo žmogų ne taip paprasta, tačiau kliaunantis širdies balso – misija tampa įmanoma.

„Lietuvoje gyvena daug puikių žmonių, kurie tiesiog dar nesusitiko, tad portalas gali pagelbėti“, – šypsosi J. ir V. Saliniai.

Pažinčių svetainei svarbu krikščioniškos vertybės./R. Tenio nuotr.

Užpildo klausimyną

Registruotis gali tik pilnamečiai. Besiregistruojantieji pirmiausiai užpildo klausimyną, jame pateikti įvairūs klausimai: ką man reiškia bažnyčia; santykis su Dievu, kodėl man tai svarbu; ryškiausias atsiminimas; 3 svarbiausi dalykai gyvenime; svajonių atostogos; kokią savybę iš pasakos norėčiau turėti; mano pasiekimai; su kuo pavakarieniauti norėčiau ir kt. – tai daug pasako apie asmenybę.

Pastebima tendencija, kad daugiausiai registruojasi žmonės iš didmiesčių, tačiau ir atokiau gyvenantieji gali sulaukti sėkmės. Kita Lietuvos tendencija – registruojasi daugiau moterų, negu vyrų.

Portale kviečiami registruotis ir išsiskyrusieji, auginantieji vaikus, taip pat našliai – tą reikalaujama nurodyti anketoje.

„Skatiname gyventi tiesoje, raginame, kad pažintis prasidėtų be melo, kad nuo pat pradžių būtų galima pasitikėti vienas kitu“, – akcentavo J. Salinienė.

Užpildžius anketą, atliekamas atitikimo testas, rodantis, su kuriais profiliais turima daugiausiai panašumų, su šiais žmonėmis ragina pradėti susirašinėjimą laiškais, taip pat galima diskutuoti forume, sužinoti apie vykstančius renginius, rasti straipsnius apie Katalikų bažnyčios mokymą, santykius.

Dominuoja jaunimas

V. Salinis nustebo, kad apžvelgus prisiregistravusiųjų duomenis, paaiškėjo, jog dominuoja jaunimas. „Nemažai registruojasi 20 m. ir kiek vyresni žmonės. Ką jie čia veikia? Jiems juk yra visos galimybės gyvai susipažinti: darbe, studijose, sporto klube, teatre, kine ar pan. Vienas vyrukas prisipažino: „Nežinau kaip reikėtų susipažinti gyvai, ką merginos paklausti? O čia susirašai, susipažįsti virtualiai, tada ir gyvai susitikus jau bus bendrų temų“ – vaikino patirtį perpasakojo V. Salinis.

Ragina per anksti neatskleisti asmeninių duomenų

Svetainėje pasitaiko ir lengvabūdžių, nuotykių ieškotojų, tokiems čia – ne vieta. „Įtartinus profilius šaliname. Beje, kaip ir tuos, kurie nepagarbiai bendrauja su kitais nariais“, – atskleidė J. Salinienė.

Tiesa, kad apsaugotų privatumą, pašnekovai ragina per anksti neatskleisti savo asmeninių duomenų internetinėms simpatijoms.

Sutuoktiniai./A. Barzdžiaus nuotr.

Susituokė 13 porų

Pašnekovai atkreipė dėmesį į faktą, kad lyginant įprastines pažinčių svetaines su katalikiškomis, pastarosios yra penkis kartus rezultatyvesnės ir santykiai dažniau išauga į santuoką. Jiedu džiaugiasi, kad per trejus pažinčių svetainės kitolink.lt veiklos metus, jų žiniomis, šios svetainės pagalba pažintis į santuoką išaugino jau 13-kai porų, dar kelios planuoja vestuves šią vasarą.

Įdomesnė meilės istorija: daugiau kaip trisdešimt metų Australijoje gyvenantis lietuvis mokslininkas Saulius (60 m.) lietuvės žmonos rasti jau nebesitikėjo. Tačiau, prieš metus jis su mylimąja Edita iškėlė vestuves Australijoje.

Su būsima žmona Edita, irgi dirbančia mokslinėje srityje, jis susipažino būtent kitolink.lt dėka. Po 1,5 m. draugystės jiedu susituokė.

Yra susituokusių porų, kurių vienas protestantas, o kitas – katalikas.

Kita meilės istorija – moteris našlė auginanti 2 vaikus, portale sutiko mylimąjį.

Tikėjimas./R. Tenio nuotr.

Siekia, kad lietuviai grįžtų į tėvynę

Kadangi prisiregistravusieji gali bendrauti ir su portalo partneriais užsienyje, yra puiki galimybė susipažinti su užsienyje gyvenančiais lietuviais ir sugrąžinti gyventi juos į Lietuvą. Tai vienas iš J. ir V. Salinių tikslų.

„Mūsų svetainė – kaip tiltas tarp užsienyje gyvenančių lietuvių. Siekiame, kad emigrantai širdis priartintų prie Lietuvos“, – teigė J. Salinienė.

Rengia greitų pažinčių vakarus, pažinimo stovyklas

Portalas kitolink.lt organizuoja renginius, kurių metu potencialūs kandidatai į širdį susitinka gyvai. Vyksta patyriminiai savaitgaliai su psichologais, gamtos apsuptyje. Jų metu vaikinų bei merginų skaičius būna vienodas. Stovyklose reikia kartu atlikti užduotis, bendrauti, žiūrėti filmus, dalyvauti Šv. Mišiose ir kt. Tikslas – pažinti save, išbandyti save naujose situacijose, pamatyti pažinčių svetainės narius gyvai.

Taip pat rengiami greitų pažinčių vakarai, rekolekcijos. Planuose – keli tarptautiniai renginiai su tarptautine katalikiškų pažinčių portalų bendruomene.

„Tikslas – patirti bendravimo džiaugsmą“, – šypsodamasi akcentuoja J. Salinienė.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Aleksote išbandymas vairuotojams – pro sutrupėjusį asfaltą plūsta vanduo

Kaune paini atimto vaiko istorija – susikibo patėvis ir darželio auklėtojos

Konfliktas centre – gausios pareigūnų pajėgos ieško jaunuolį padūrusių asmenų

Liūdnos žinios stipriųjų gėrimų mėgėjams – teks patuštinti pinigines

Į privačias rankas pereis dvi Kaune veikiančios valstybės įmonės

Parlamentarei D. Šakalienei sulaukus žiaurių grasinimų, kreipiamasi į prokuratūrą

Pravieniškėse - drastiškos priemonės užkietėjusiems kaliniams suvaldyti

Užsibrėžė gaivinti laivybą Nemune: svarsto paleisti naują maršrutą

Įspėja gyventojus: beveik mėnesį įvažiuoti į Lenkiją bus sunkiau

Šiurkščiai įstatymus pažeidę socialdemokratai atsisveikino su puse milijono