„Hella“ startas Kaune: užsakymų turi keleriems metams į priekį

Kauno r. sav. nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Elektronikos komponentus automobilių pramonei gaminanti Vokietijos bendrovė „Hella“ pirmąsias gaminių partijas iš Sergeičikų kaime, Kauno rajone, statomos gamyklos pradės tiekti jau šių metų rugsėjį. Šiandien su rajono meru susitikę įmonės atstovai aptarė veiklos planus, įdarbinimo galimybes ir davė tam tikrų pastabų.

Apie tai su Kauno rajono savivaldybės meru Valerijumi Makūnu ketvirtadienį kalbėjosi „Hella Lithuania“ direktorius Michaelis Jareckis.
Susitikime Raudondvario dvare dalyvavusi bendrovės personalo vadovė Jurgita Macijauskienė tvirtino, kad įmonė jau įdarbino apie 40 darbuotojų, nemaža jų dalis – Kauno rajono gyventojai.

Iš pradžių priimami aukštos kvalifikacijos specialistai: techninės priežiūros vadovai, gamybos, kokybės inžinieriai, finansų analitikai, IT specialistai. Netrukus pradės dirbti komunikacijos specialistas.

Prie stalo Raudondvario dvare susėdo M. Jareckis ir V. Makūnas / Kauno r. sav. nuotr.

„Džiaugiuosi, kad yra daug norinčių dirbti mūsų gamykloje. Deja, Lietuvoje iki šiol nebuvo automobilių pramonės, todėl dalį specialistų teks apmokyti Vokietijos, Rumunijos padaliniuose“, – kalbėjo M. Jareckis.

Laisvojoje ekonominėje zonoje sparčiai kyla pirmasis „Hella“ modulis. M. Jareckis tvirtino, kad gamykla jau turi užsakymų mažiausiai trims metams, todėl plėtra nesustos. „Kauno regione matome geras perspektyvas, todėl, manau, kasmet įdarbinsime ne mažiau kaip po 100 darbuotojų“, – sakė verslininkas.

V. Makūnas pageidavo, kad informacija apie įsidarbinimo galimybes pirmiausia pasiektų vietos gyventojus ir pasiūlė M. Jareckiui susitikti su Aleksandro Stulginskio universiteto vadovais. Mero teigimu, šis universitetas, kaip ir KTU, galėtų rengti automobilių pramonės specialistus.

M. Jareckis dėkojo V. Makūnui už investuotojams rodomą dėmesį ir pagalbą. Pagrindine problema, pasak jo, lieka kelių infrastruktūros sutvarkymas.

Kauno rajono meras savo ruožtu informavo apie neseniai įvykusį susitikimą su Automobilių kelių direkcijos atstovais, kurie rengia techninius infrastruktūros sprendimus Kauno LEZ teritorijoje. „Reikia, kad būtų patogu ir vietos gyventojams, ir verslui“, – pabrėžė V. Makūnas.

„Mes kol kas tik kuriamės. „Hella“ yra solidi kompanija, todėl ateityje vystysime ir socialinę partnerystę“, – patikino M. Jareckis.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš savo įkurto žurnalo pasitraukusi A. Jagelavičiūtė sukasi naujame amplua – kvietė į vakarėlį

Viešumą išvydo peticija: reikalauja nutraukti tarnybų smurtą prieš vaikus ir šeimas

Kauniečių šeimos išgyvenamos dramos vingiai – klydo ir institucijos

Popiežiaus vizito Lietuvoje atgarsiai – kiek kainavo priimti šventąjį tėvą?

Avarija centre: sužeistam žmogui prireikė medicininės pagalbos

„Kauno vandenų“ vadovams ir verslininkams - milžiniškos baudos

„Lietuvos metų automobilio 2019“ startas bus paskelbtas Kaune

Iš kauniečių šeimos išplėštų vaikų drama tęsiasi: specialistai nenorom išklausė tėvo

Po atviru dangumi paliktu prabangiu automobiliu susidomėjo vagys: išlupo „akis“

Sekmadienį Žalgirio areną drebins beveik 200 prekės ženklų