A. Tapinas kaltina: pateikė reikalavimus seimūnams ir iškėlė visuomenei vienintelį klausimą – Kas vyksta Kaune

A. Tapinas kaltina: pateikė reikalavimus seimūnams ir iškėlė visuomenei vienintelį klausimą

DELFI nuotr.

Ketvirtadienio vakarą kelių tūkstančių žmonių minia, kurioje netrūko ir kauniečių, susirinko į Nepriklausomybės aikštę prie Seimo išreikšti nepasitenkinimą šios institucijos darbu. Ant scenos lipęs mitingo „Aš kaltinu“ iniciatorius A. Tapinas valdantiesiems rėžė iš peties.

A. Tapinas pareikalavo keisti statutą, kad tokie balsavimai, kaip dėl M. Basčio, vyktų atvirai, įpareigoti Seimą gerbti Konstitucinio Teismo valią, griežtinti atsakomybę posėdžių nelankantiems Seimo nariams, apsunkinti galimybes Seimo nariams keisti frakcijas, surengti apkaltą Seimo nariui Artūrui Skardžiui. Ir visą tai padarė pakankamai aršiai.

„Seime yra daug ir gerų, protingų žmonių, bet institucija, prie kurios šiandien susirinko ši minia, visuomenei šiandien yra įgrisusi iki gyvo kaulo. Užvakar darbo dienos pabaigoje šitos institucijos darbuotojų buvo 69 – kur kiti 80?

Šiandien, 13 val., į Seimo posėdį užsiregistravo 81 parlamentaras. Kur kiti 60? Vienas reikalavimų Seimo vadovybei bus iki pavasario sesijos griežtinti atsakomybę Seimo nariams, kurie piktybiškai nelanko posėdžių. Už ką jiems mokame algą?“ – kaltinamai klausė A. Tapinas.

Jeigu išrenkame į Seimą socialdemokratą, anot publicisto, tai jis ir turi būti socialdemokratas. Jeigu išrenkame žaliąjį, tai jis ir turi likti žaliasis. „Jeigu esi išrinktas su partiją pagal sąrašą, tai, būk malonus, ir dirbk. Jeigu nori keisti partijas kaip kojines, traukis iš Seimo ir užleisk vietą kitiems tos partijos žmonėms iš sąrašo. Kokie žmonės yra tie, kurie pakeitę 4-5 partijas, kokie jų įsitikinimai?“ – šnekėjo A. Tapinas.

Kitas dalykas – kad Mindaugo Basčio nebėra, tačiau tebėra kiti žmonės. Seimas, kreipėsi A. Tapinas į minią, turi susiimti ir inicijuoti apkaltą Seimo nariui Artūrui Skardžiui už visa, ką jis padarė Lietuvai.

„Žinote, be tų reikalavimų, buvo graži iniciatyva „Idėja Lietuvai“. Ir, štai, pagalvojome kartu su ministru. Bendra idėja Lietuvai: Seimo narys – prestižinė profesija iki 2024 metų. Šiuos reikalavimus surašysime, išsiųsime Seimo kanceliarijai ir kartu su jumis stebėsime, klausysime argumentų, ar jie pasiruošę reaguoti į mūsų valią, – nuo scenos kreipėsi mitingo iniciatorius.

– Nesvarbu, kad pirmalaikius rinkimus inicijavo opozicija – tai jų darbas. Bet labai svarbu pilietinei visuomenei pačiai atsakyti į pagrindinį klausimą – ar mes šiandien norime, kad įvyktų pirmalaikiai Seimo rinkimai?“

Daugiatūkstantinės minios šauksmai rodė, kad šiam žingsniui ji pasiruošusi. „Tada galėsime pateikti argumentus už, argumentus prieš ir gausime atsakymus ir iš Seimo vadovų. Apie tai kalbėsime tikrai daug. Čia ateis ir Ramūnas Karbauskis, Gabrielius Landsbergis, Gintautas Paluckas, Eugenijus Gentvilas. Mūsų teisė su jais nesutikti, bet darykime tai kaip kultūringa, išsiauklėjusi, moderni visuomenė“, – kvietė A. Tapinas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.