Sumanymas iš trispalvės sudėlioti žinutę: „Kaunas – Lietuvos širdis“, pavyko iš dalies

E. Virkečio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien, Kovo 11-ąją, Kaune netrūko iniciatyvų. Viena iš tokių – per miesto centrą nusidriekusi įspūdingo ilgio Lietuvos trispalvė, turėjusi tapti vienu iš šios datos simbolių. Tačiau, kaip paaiškėjo, ne viskas pavyko pagal planą.

Šiek tiek po vidurdienio prasidėjęs žygis „Apjuoskime Kauną trispalve“ sutraukė minią žmonių. Didžioji dalis dalyvavusiųjų eisenoje – moksleiviai. Pasak renginio organizatorių, šiandien Kauno centre buvo nešamos dvi Lietuvos vėliavos, kurių bendrasis ilgis siekė apie 400 metrų.

Primename, jog viena iš jų į Kauno rotušės aikštę keliavo iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio, kita – iš Nepriklausomybės aikštės. Pirminis žygio iniciatorių noras – abiems vėliavoms susitikus senamiestyje suformuoti širdį ne visai pavyko, vaizdas žvelgiant iš paukščio skrydžio buvo panašesnis į Lietuvos kontūrus žemėlapyje. Tad daugelį metų gajus posakis: „Kaunas – Lietuvos širdis“ nebuvo įgyvendintas realybėje.

Nepaisant to, daugelį kauniečių sužavėjo šis milžiniškos trispalvės reginys. Vėliava, nešama žmonių, įveikė visas kliūtis. Keliaudama per Laisvės alėją senamiesčio link ji atsidūrė populiarioje Vilniaus ir Birštono gatvių požeminėje perėjoje bei be vargo įveikė šią atkarpą. Žygio dalyviai nepabūgo pernešti trispalvės per minėtą vietą akimrkai paversdami ją tarsi simboliniu tuneliu.

33 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pasipuošęs Kauno senamiestis – virtinose dvelkia jaukumu (foto)

Mieste stoja eismas – automobiliai neatlaiko kelio dangos išbandymo

Zapyškyje įvyko mažas kalėdinis stebuklas

Kalėdinė dovana kauniečiams – nemokamas pabėgimo kambarys

Teismas leido iškeldinti Kauno mero įmonę iš Vilniaus centro – tikisi susitarti

Kaune atsidaryta pirmoji japoniškos mados rezidencija

„Megos“ stovėjimo aikštelės įrengtos neteisėtai, kas statė – neaišku

Kauniečiai valgė „išvalytą“ mėsą: bakterijų turinti už kyšius virsdavo švaria

Šiurpi naktis Eiguliuose – į ligoninę paguldytas stipriai sužalotas vaikinas

Skaitytojas: po nesėkmingo „drifto“ laukė policijos ir mamos