Kovo 11-oji Kaune: nuo rimties iki šokių ir miesto širdį apjuosusios milžiniškos trispalvės (nuotraukų galerija) – Kas vyksta Kaune

Kovo 11-oji Kaune: nuo rimties iki šokių ir miesto širdį apjuosusios milžiniškos trispalvės (nuotraukų galerija)

E. Virkečio nuotr.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Kauną nuo vidurdienio užliejo gausybė įvairiausių renginių. Vėjyje plazdeno trispalvės, o į miesto gyventojų širdis skverbėsi žodžiai, skirti Kovo 11-osios dienos 28-osioms metinėms paminėti. Rimties per minėjimą Vytauto Didžiojo karo sodelyje nestokojusius kauniečius kiek vėliau įtraukė ne tik pajudėti privertę muzikos garsai, bet ir įvairios organizuojamos iniciatyvos.

Sekmadienį, šiek tiek prieš vidurdienį, kauniečiai stovėdami Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje klausėsi varpų muzikos koncerto. Nuaidėjus jų dūžiams prasidėjo iškilmingas minėjimas, kuriame iškelta Vyčio kryžiaus ordino vėliava, gėlėmis papuoštas Nežinomo kareivio kapas bei Laisvės paminklas. Nuskambėjus Tautiškai giesmei Juozo Vitkaus salvių grupė dedikavo tris šūvius. Jie Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje buvo skirti kovotojams už laisvę, antrasis – už Nepriklausomą Lietuvos valstybę, o trečiasis, žinoma, už gimtąjį Kauną.

„Džiugu matyti tokią minią, džiugu, kad nepamirštate Kauno ir, kad Kaunas išlieka Lietuvos širdimi. Esu įsitikinęs, jog kiekviena šeima turi ką prisiminti iš savo tėvų, senelių, prosenelių atminimo. Norėtųsi, kad visa tai perduotumėte ir šiuo metu jau dviems Lietuvoje gimusioms nepriklausomoms kartoms, kad jos suprastų lietuvių praeitą kelią per šimtmetį: ir Nepriklausomybės atkūrimą, ir tarybinių metų tuščias lentynas, nedarbą, skurdo lygio atlyginimus. Prieš dvidešimt aštuonerius metus atsirado puikios galimybės išvažiuoti, dirbti ir gyventi bet kuriose šalyse, bet Lietuvą kuria lietuviai“, – kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Minėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje baigtas griausmingai – įkvepiančiais, žinomais kūriniais, kuriuos atliko Martynas Kavaliauskas, grupė „Original copy“ bei charizmatiškasis Vidas Bareikis.

Netrukus po to veiksmas persikėlė pas žygeivius, kur buvo vykdoma iniciatyva „Apjuoskime Kauną trispalve“. Lietuvos vėliavą nešė net 4oo kauniečių. Pirmoji trispalvė buvo nešama iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio, antroji – iš Nepriklausomybės aikštės. Abi vėliavos, siekiančios po 2oo metrų, susitiko Rotušės aikštėje, apjuosdamos miestą.

Miesto širdyje stovint trispalve apjuostiems žmonėms netrūko netikėtumų – vyko flešmobas (aut. past. vieša akcija, nepažįstamų žmonių iš anksto suderinti veiksmai, skirti gerai nuotaikai sukurti) „Mano kraštas“. „Maždaug 100 moksleivių, profesionalūs choristai dainavo žinomą Gyčio Paškevičiaus dainą. Kūrinys įtraukė ir nieko apie tai nežinojusius kauniečius. Entuziazmo netrūko – scenoje Rotušėje pasirodžius dainininkui Vidui Bareikiui „Mano kraštas “ nuskambėjo dar garsiau ir vieningiau. Viskas pavyko puikiai“, – džiaugėsi renginio organizatorius Danielius Mironas.

Charizmatiškasis Vidas Bareikis tęsė savo energijos nestokojančią muzikinę programą. Skambėjo žinomi kūriniai iš naujausio atlikėjo albumo. Rotušės aikštėje buriavęsi kauniečiai tiesiog šėlo ir spinduliavo gera nuotaika, šoko nesiliaudami judėti.

Į Kauną atvyko ir muzikinio projekto „X faktorius“ žvaigždė Iglė, balsingasis Martynas Kavaliauskas, grupės „The Station“, „Man-go“, „Original Copy“ ir kiti atlikėjai. Veiksmo netrūko – Kovo 11-osios renginiai neleido sušalti nei kūnui, nei sielai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.