Nubausta melagingai rezonansinėje byloje liudijusi kaunietė – Kas vyksta Kaune

Nubausta melagingai rezonansinėje byloje liudijusi kaunietė

Kauno apylinkės teismo, „Kas vyksta Kaune“ inf. 2018/02/26 12:41
Melagingus parodymus E. Valiūnaitė davė A. Stiklioraičiui iškeltoje byloje / DELFI nuotr.

Kauno apylinkės teismas 1 129 eurų bauda nubaudė 23 metų kaunietę Ernestą Valiūnaitę, kuri davė melagingus parodymus mirtiną avariją Kaune sukėlusio Arūno Stiklioraičio baudžiamojoje byloje.

Kaip praneša Kauno apylinkės teismas, nustatyta, kad E. Valiūnaitė policijoje ir teisme, apklausiama kaip liudytoja ir būdama įspėta dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų parodymų davimą, A. Stiklioraičio naudai davė melagingus parodymus apie 2014 m. sausio 30 d. Kaune įvykusią avariją.

Apklausos metu moteris pareigūnams sakė, jog automobilį vairavo ir mirtiną avariją sukėlė ne A. Stiklioraitis, o jo bičiulis Darius Vilūnas. Tik vėliau paaiškėjo, kad liudytojai nuo pat pradžių davė melagingus parodymus apie minėtą eismo įvykį, nes A. Stiklioraitis, kuris vėliau buvo pripažintas kaltu ir nuteistas už žmogžudystę bei sunkų sveikatos sutrikdymą, išvis neturėjo teisės vairuoti automobilį. Teisė vairuoti transporto priemonę jam jau buvo atimta.

E. Valiūnaitė kalta dėl melagingų parodymų neprisipažino. Teigė, jog teisėsaugos institucijose apie minėtą eismo įvykį papasakojo tiesą. Sakė nežinanti, kodėl teismai ja nepatikėjo.

Teismas šiuos kaunietės argumentus vertino kaip kaltinamosios siekį išvengti baudžiamosios atsakomybės. Nuosprendyje pažymima, kad A. Stiklioraičio kaltė yra įrodyta Kauno apygardos teismo priimtu apkaltinamuoju nuosprendžiu, kurį paliko galioti ir Lietuvos apeliacinis teismas. Už šiuos nusikaltimus jam paskirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė. Nuosprendis jau yra įsiteisėjęs.

E. Valiūnaitė vienam iš nukentėjusiųjų turės atlyginti 290 eurų turtinę žalą, trims nukentėjusiesiems priteista po 1 000 eurų neturtinės žalos ir 2 002 eurai atstovavimo išlaidų. Teismo paskirtą baudą moteris turės sumokėti per du mėnesius. Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad tragišką 2014-ųjų sausio 30-ąją A. Stiklioraitis Karaliaus Mindaugo ir A. Juozapavičiaus prospektų sankryžoje lėkdamas pusantro šimto kilometrų per valandą greičiu taranavo iš šalutinio kelio išsukančią „Opel Astrą“.

Transporto priemonės po smūgio / DELFI nuotr.

Avarijos metu žuvo keleivio vietoje sėdėjęs 22 metų Eimantas Motiejaitis, o „Opel“ vairuotoja 23 metų Greta Labanauskaitė buvo sunkiai sužeista. Mergina ir vaikinas buvo sužadėtiniai, planavo vestuves.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA