Nubausta melagingai rezonansinėje byloje liudijusi kaunietė – Kas vyksta Kaune

Nubausta melagingai rezonansinėje byloje liudijusi kaunietė

Kauno apylinkės teismo, „Kas vyksta Kaune“ inf. 2018/02/26 12:41
Melagingus parodymus E. Valiūnaitė davė A. Stiklioraičiui iškeltoje byloje / DELFI nuotr.

Kauno apylinkės teismas 1 129 eurų bauda nubaudė 23 metų kaunietę Ernestą Valiūnaitę, kuri davė melagingus parodymus mirtiną avariją Kaune sukėlusio Arūno Stiklioraičio baudžiamojoje byloje.

Kaip praneša Kauno apylinkės teismas, nustatyta, kad E. Valiūnaitė policijoje ir teisme, apklausiama kaip liudytoja ir būdama įspėta dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų parodymų davimą, A. Stiklioraičio naudai davė melagingus parodymus apie 2014 m. sausio 30 d. Kaune įvykusią avariją.

Apklausos metu moteris pareigūnams sakė, jog automobilį vairavo ir mirtiną avariją sukėlė ne A. Stiklioraitis, o jo bičiulis Darius Vilūnas. Tik vėliau paaiškėjo, kad liudytojai nuo pat pradžių davė melagingus parodymus apie minėtą eismo įvykį, nes A. Stiklioraitis, kuris vėliau buvo pripažintas kaltu ir nuteistas už žmogžudystę bei sunkų sveikatos sutrikdymą, išvis neturėjo teisės vairuoti automobilį. Teisė vairuoti transporto priemonę jam jau buvo atimta.

E. Valiūnaitė kalta dėl melagingų parodymų neprisipažino. Teigė, jog teisėsaugos institucijose apie minėtą eismo įvykį papasakojo tiesą. Sakė nežinanti, kodėl teismai ja nepatikėjo.

Teismas šiuos kaunietės argumentus vertino kaip kaltinamosios siekį išvengti baudžiamosios atsakomybės. Nuosprendyje pažymima, kad A. Stiklioraičio kaltė yra įrodyta Kauno apygardos teismo priimtu apkaltinamuoju nuosprendžiu, kurį paliko galioti ir Lietuvos apeliacinis teismas. Už šiuos nusikaltimus jam paskirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė. Nuosprendis jau yra įsiteisėjęs.

E. Valiūnaitė vienam iš nukentėjusiųjų turės atlyginti 290 eurų turtinę žalą, trims nukentėjusiesiems priteista po 1 000 eurų neturtinės žalos ir 2 002 eurai atstovavimo išlaidų. Teismo paskirtą baudą moteris turės sumokėti per du mėnesius. Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad tragišką 2014-ųjų sausio 30-ąją A. Stiklioraitis Karaliaus Mindaugo ir A. Juozapavičiaus prospektų sankryžoje lėkdamas pusantro šimto kilometrų per valandą greičiu taranavo iš šalutinio kelio išsukančią „Opel Astrą“.

Transporto priemonės po smūgio / DELFI nuotr.

Avarijos metu žuvo keleivio vietoje sėdėjęs 22 metų Eimantas Motiejaitis, o „Opel“ vairuotoja 23 metų Greta Labanauskaitė buvo sunkiai sužeista. Mergina ir vaikinas buvo sužadėtiniai, planavo vestuves.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.