Ar Kaune liks vietų nemokamam automobilių stovėjimui? – Kas vyksta Kaune

Ar Kaune liks vietų nemokamam automobilių stovėjimui?

Organizatorių nuotr.

Penktadienį radijo laidoje „Kas vyksta Kaune?“ diskutuota dažnam vairuotojui opiu klausimu – automobilių statymu ir aktyviais su tuo susijusiais pokyčiais centrinėje miesto dalyje pastaruoju metu. 

Per gana trumpą laiką mieste pakeista ne tik automobilių statymo zonų lokacija, bet ir jų įkainiai. Tačiau kauniečiai savo įpročių nekeičia, – nors ir piktinasi didesnėmis kainomis, automobilius vis tiek stato bei skundžiasi vietų transporto priemonėms statyti trūkumu.

Kokias naujoves Kaune ruošia diegti automobilių parkavimosi tvarką mieste kuruojantys specialistai – ar kauniečiams dar brangs automobilių statymas? O gal transporto priemones bus galima pastatyti ir nemokamai?

Šias aktualijas portalo „Kas vyksta Kaune“ vadovas ir įkūrėjas Vaidas Pilkauskas radijo laidoje aptarė su Všį „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktoriaus pavaduotoju Dariumi Razmislevičiumi.

„Jei gatvės yra apkrautos tiek, kad atvykę žmonės neranda, kur pasistatyti automobilių – viena iš priemonių – kelti parkavimosi kainą, ir atvirkščiai, jei kuri nors gatvė yra pastoviai tuščia – nėra automobilių, laikyti pakankamai didelę kainą taip pat netikslinga“, – komentavo D. Razmislevičius.

Pasak jo, šiemet ketinama pažerti ir naujovių – visi vairuotojai, įsigiję metinius, ketvirčio ar mėnesio trukmės automobilių stovėjimo leidimus, negalės statyti savo transporto priemonės geltonai pažymėtoje zonoje. Esą mąstoma ir apie tai, kad net ir mokamose automobilių parkavimo vietose Kaune ateityje būtų įvestas valandų limitas. Tačiau visa tai dar reikia aptarti su Kauno miesto savivaldybės atstovais. Manoma, jog toks sprendimas galimai išspręstų tam tikrų gatvių nuolatinės apkrovos dilemą.

„Neseniai atsirado naujovė – yra keletas aikštelių miesto centre, kur, pavyzdžiui, yra žalia zona ir galima nusipirkti žalios zonos leidimą, leisiantį statyti transporto priemonę toje konkrečioje aikštelėje. Tokių leidimų – didelė paklausa. Jų nėra tiek, kiek galbūt norėtų miestiečiai“, – kalbėjo pašnekovas.

Tokio pobūdžio automobilių stovėjimo aikšteles planuojama plėsti. Tiems vairuotojams, kurie gyvena daugiabučiuose ir grįžę namo ne visada randa, kur savo kieme palikti turimą transporto priemonę, radjo laidoje „Kas vyksta Kaune?“ D. Razmislevičius sakė, jog mieste atsirado alternatyva – mokamos ilgojo stovėjimo aikštelės su galimybe įkrauti netgi elektromobilį ar pasistatyti dviratį.

Taip pat, pasak „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktoriaus pavaduotojo, jau pradėta keisti senuosius parkomatus naujais. Juose sumokėti rinkliavą už automobilio stovėjimą bus galima suvedus transporto priemonės valstybinį numerį, nereikės išduoto kvito palikti ant prietaisų skydelio.

„Per artimiausias savaites bus pakeistas kitas trečdalis parkomatų. Juose ketinama įdiegti bekontakčių banko kortelių skaitytuvus, kuriais vairuotojai galės susimokėti už automobilio stovėjimą“, – kalbėjo D. Razmislevičius.

Apie laidą „Kas vyksta Kaune?“

Diskusijų laidos apie Kauną ir kauniečius „Kas vyksta Kaune?“ per „Žinių radiją“ transliuojamos penktadienais 14 val. 35 min. Laidų vedėjai – portalo „Kas vyksta Kaune“ vadovas ir įkūrėjas Vaidas Pilkauskas ir portalo redaktorė, žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.