Prie laipiojimo sporto prisijungia vis daugiau aktyvių žmonių

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Paskutiniu metu vis daugiau kalbama apie artėjančias Tokijo Olimpines žaidynes, kurios įvyks 2020 metais. Bet ar žinojote, kad į šių varžybų sąrašą pirmą kartą bus įtraukta ir sporto šaka – laipiojimas. Ši sporto šaka vis labiau populiarėja visame pasaulyje.

Laipiojimas – ekstremalus sportas ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Viena populiariausių laipiojimo rūšių yra boulderingas, kuris skiriasi nuo kitų rūšių tuo, kad yra lipama be jokių papildomų įrangų, šiam sportui ypač reikalingas viso kūno tvirtumas. Kiek šis sportas populiarus tarp Lietuvos lygumų, pasidomėjome plačiau.

Lietuvoje ši sporto šaka taip pat tampa vis populiaresnė ir labiau mylima žmonių. Kaunas turi, kuo pasidžiaugti, nes šiame mieste yra įsikūręs Laipiojimo centras „Miegantys drambliai“, tai šalyje antroji pagal dydį laipiojimo salė, kviečianti susipažinti su šiuo sportu ir patiems išbandyti lipimą sienomis. Šis centras ragina visuomenę aktyviai bei sveikai gyventi, užsiimti laipiojimo propagavimu Lietuvoje, bei visuomenės švietimu apie šią sporto rūšį. Centre vyksta įvairios laipiojimo treniruotės, varžybų rengimas, aktyvaus poilsio stovyklų organizavimas, visuomeninių renginių organizavimas.

Galimybė būrelius lankyti pigiau

Šiais metais Laipiojimo centras „Miegantys drambliai“ siekė prisijungti prie projekto „Neformalusis vaikų švietimas“. Antrą kartą iš eilės sėkmingai pavyksta prisijungti prie programos „NVŠ“ finansavimo. Šis laipiojimo centras yra pirmoji akredituota laipiojimo programa Kaune ir antroji Lietuvoje. „Miegantys drambliai“ viena iš įkūrėjų ir Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos prezidentė Inga Kupetytė – Bunevičienė pasakoja: „Siekėme prisijungti prie „NVŠ“ programos, kad vaikams atsirastų didesnės galimybės laipioti, nes tuomet ši paslauga kainuoja kur kas pigiau. Ir žinoma, kaip ir daugelis savo veiklos mylėtojų siekiame populiarinti laipiojimo sportą“.

Šiuo metu paslaugos tapo dar labiau prieinamesnės didesnei daliai moksleivių, nes su NVŠ krepšelių finansavimu laipiojimo treniruotės kainuoja kur kas pigiau (vaikams iki 12 metų 10€, 13-18 metų 14€, įprasta kaina 25-29€).

Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis, tai savivaldybės akredituojama programa, kurios metu mokiniai turi galimybę pigiau dalyvauti fizinio aktyvumo edukacinėse veiklose. Miesto savivaldybė suteikia vaikams galimybę gauti finansavimą ir padengia dalį paslaugų sumos. Šios programos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą įvairiose aplinkose ir sporto šakose. Kauno miesto savivaldybė noriai sutiko bendradarbiauti su laipiojimo centru „Miegantys drambliai“ ir skyrė nemažą dalį finansavimo.

Laipiojimo treniruočių veikla ir nauda

Šiais metais pagal šią programą laipiojimo centrą lanko 90 moksleivių. Treniruotės vyksta du kartus per savaitę, kurių metu vaikai susipažįsta su šiuo sportu, alpinistine įranga (karabinais, apraišais, šalmais, virvėmis) ir mokosi įvairių laipiojimo technikų. Treniruotėse gerinamas bendras fizinis pasiruošimas, patys vaikai gali išbandyti laipiojimą kybiais bei virvėmis salėje.

Dažnai treneriai užsiėmimus paįvairina sportiniais žaidimais, kurie lavina reakciją ir bendrus laipiojimo sugebėjimus. Vaikai lankantys treniruotes turi galimybę vykti ir dalyvauti varžybose, kuriose parodo, ko išmoko treniruočių metu. Treniruotes veda kompetetingi treneriai, kurie rūpinasi užsiėmimų kokybe ir vaikų saugumu. Tai smagus ir geras laikas naujų bičiulių kompanijoje, kurie užsiima bendra ir mėgiama veikla – laipiojimu.

Pradėti laipioti gali kiekvienas: treniruočių metu stiprinami viso kūno raumenys, ištvermė, lavinamas lankstumas. Lipant yra išmokstama ne tik pagrindinių lipimo judesių, bet ir techninių bei taktinių įgūdžių, tokių kaip koordinacija, erdvinis mąstymas, vizualinė ir judėjimo atmintis, trasų skaitymas, gebėjimas greitai priimti sprendimus, racionalus padėties vertinimas ir pan. Taip pat, laipiojimo treniruotė gali padėti puikiai atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir pamiršti visus sunkumus, todėl tai dažnas veiklos pasirinkimas ir suaugusiems, ir vaikams.

Tad laipiojimas populiarėja ne tik pasaulyje, tačiau ir Lietuvoje. Tokios programos finansavimas, kaip „NVŠ“ skatina tam tikros veiklos domėjimąsi ir augimą šalyje.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš savo įkurto žurnalo pasitraukusi A. Jagelavičiūtė sukasi naujame amplua – kvietė į vakarėlį

Viešumą išvydo peticija: reikalauja nutraukti tarnybų smurtą prieš vaikus ir šeimas

Kauniečių šeimos išgyvenamos dramos vingiai – klydo ir institucijos

Popiežiaus vizito Lietuvoje atgarsiai – kiek kainavo priimti šventąjį tėvą?

Avarija centre: sužeistam žmogui prireikė medicininės pagalbos

„Kauno vandenų“ vadovams ir verslininkams - milžiniškos baudos

„Lietuvos metų automobilio 2019“ startas bus paskelbtas Kaune

Iš kauniečių šeimos išplėštų vaikų drama tęsiasi: specialistai nenorom išklausė tėvo

Po atviru dangumi paliktu prabangiu automobiliu susidomėjo vagys: išlupo „akis“

Sekmadienį Žalgirio areną drebins beveik 200 prekės ženklų