Ministro L. Kukuraičio nuotrauka prie Matuko kapo sukėlė diskusijų audrą – Kas vyksta Kaune

Ministro L. Kukuraičio nuotrauka prie Matuko kapo sukėlė diskusijų audrą

delfi.lt 2018/01/30 10:59
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio ir jo komandos veiksmai per trumpą laiką sukėlė dvi audras viešojoje erdvėje.

Vidinei komunikacijai skirta ir į viešumą nutekėjusi kalėdinių atvirukų analizė, pasak viešųjų ryšių specialisto, agentūros „Nova Media“ vadovo Arijaus Katausko, buvo paprasčiausia klaida.

„Paprasčiausia ryšių su visuomene taisyklė sako, kad nebūna vidinės ir išorinės komunikacijos, jeigu išsiuntei kažkam laišką, jį reikia rašyti taip, tarsi jis išeitų į viešumą“, – aiškino A. Katauskas.

Tačiau Matuko mirties metinių proga išplatinta ministro fotografija prie kapo, pasak viešųjų ryšių specialisto, atskleidžia platesnę problemą.

„Panašu, kad ministras ir ministro komanda netinkamai įvertina aplinką ir kontekstą, kuriame yra. Jo žmonės, man atrodo, nepadaro savo darbo ir jam nepristato, kaip yra iš tikrųjų“, – sakė A. Katauskas.

Pasak viešųjų ryšių specialisto, tai rodo, kad ministras nesupranta, jog situacija nuo praeitų metų realiai nelabai pasikeitė, o ministerija yra atsakinga už tai, kad ji keistųsi.

„Tokioje sunkioje situacijoje mes mažiausiai iš ministro laukiame minkštumo ir vainikų dėjimo ant vaikų kapų. Mes laukiame konkrečių ir stiprių veiksmų, stiprių įsipareigojimų, lyderio, kuris vienytų. Mes laukiame gana stiprios rankos. Negalime nuolaidžiauti, nes problemos nesikeičia“, – kalbėjo A. Katauskas.

Tai, kad smurto prieš vaikus mastai nemažėja, patvirtina ir oficialūs duomenys. Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis patvirtino, kad nukentėjusių vaikų skaičius išliko panašus. Per metus užregistruojama apie1350 smurto prieš vaikus atvejų.

Norėjo priminti problemą

Ministro patarėja viešiesiems ryšiams Gabija Vitkevičiūtė po socialiniuose tinkluose kilusios audros aiškino, kad L. Kukuraičio nuotrauka prie Matuko kapo buvo simbolis ir siekis atkreipti dėmesį į problemą.

„Ministras L. Kukuraitis yra tikrai nuoširdus žmogus, ne tik puikiai išmanantis savo valdomą sritį, bet teisingai ir adekvačiai suvokiantis tikrą pasaulį. Todėl smurtine mirtimi žuvusiojo Mato kapo lankymas yra lyderio veiklos įprasminimas, žinant jo vidinį įsipareigojimą ir nuoširdų atsidavimą darbams, keičiant Lietuvos vaikų ateitį – net nauju įstatymu.

Taigi tai – simbolis“, – rašė G. Vitkevičiūtė.

Ministro atstovė spaudai stebėjosi tais, kuriems galėjo kilti minčių, kad ministras fotografuodamasis prie vaiko kapo galėjo turėti kokių nors užslėptų ketinimų.

„Juk nejaugi galime net drįsti pagalvoti, kad žmogus galėtų taip nusiristi, kad nieko nejausdamas fotografuotųsi ant kapo? Kaip ir kokiais tikslais gali išvis tokios mintys kilti? Vienintelis šios nuoširdžios žinios nuoširdus tikslas – priminti, kad negalime pamiršti smurto“, – sakė G. Vitkevičiūtė.

Pačios ministro patarėjos veiksmai taip pat neseniai sukėlė viešų diskusijų. Tai nutiko po to, kai „Lrytas.lt“ pateikė ištraukų iš jos atliktos šventinių sveikinimų analizės, kuri buvo skirta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojams.

„99,8 proc. atvirukų – šablonai. Kaip gaila! Niekas jų juk neskaito. Nei po vieną, nei po tris kartus“, – rašė G. Vitkevičiūtė.

DELFI atsiųstame paaiškinime ministro patarėja teigė, kad atvirukų analizės tikslas buvo atkreipti dėmesį į protokolo ir estetikos reikalavimus profesinėje srityje.

„Analizės etika išlaikyta ir niekur neminimi vardai nei pavardės, išskyrus tuos, kuriais galime džiaugtis ir rodyti kaip pavyzdį visais komunikacijos pjūviais“, – rašė G. Vitkevičiūtė.

Ministro patarėja taip pat paaiškino, kad dokumentas buvo skirtas vidinei komunikacijai.

„Labai vertiname visus socialinius partnerius ir labai dėkojame visiems, parodžiusiems dėmesio. Dar kartą apgailestauju, kad interpretacinė žurnalistiška retorika nuliūdino ir suklaidino. Niekada gyvenime nesu pasielgusi su tikslu tyčia įskaudinti, tad ir analizės stilių pasirinkau nuoširdžiai tikėdama, kad turime humoro jausmą ir esame girdėję posakį „grožis – akyse žiūrinčiojo“, – svarstė G. Vitkevičiūtė.

Sulaukė kritikos viešuosiuose tinkluose

Ministro nuotrauka prie Matuko kapo sulaukė reakcijų viešuosiuose tinkluose. Žurnalistas Andrius Tapinas ministrą išvadino veidmainiu.

„Ministre L. Kukuraiti, jūs tikintis žmogus, todėl turėtumėte gerai žinoti, kas yra fariziejus. Veidmainis, šventeiva. Jūs esate blogiausio plauko fariziejus. Nes nuvažiuoti pasifotografuoti prie vaiko kapo, tada sudėti bereikšmių žodžių, slepiančią institucijos bejėgiškumą ir neįgalumą, trydą, pavadinti tai „Ministro žodžiu“ ir įdėti tai viešai, kad galėtumėte pasipiarinti, koks esate jautrus, yra neįtikėtinas fariziejiškumas. Ką jūs per šituos metus nuveikėt, ką jūs padarėt?“, – klausė A. Tapinas.

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas taip pat teigė, kad jam dėl tokio ministro poelgio gaila ir apmaudu.

„Lino kaip žmogaus truputį gaila, nes jis labai stengiasi, bet plaukia ne savo vandenyse.
„Daugiau tokių tragedijų nebegali būti“ – blogiausia, ką ministras šiame kontekste galėjo pasakyti. Šie žodžiai nėra tiesiog bereikšmiai. Juose užprogramuotas pyktis, nepasitikėjimas ir neviltis ateičiai“, – feisbuke rašė G. Paluckas.

Pasak jo, kiekvieną kartą, kai nutiks nelaimė, ši nuotrauka ir žodžiai žmonių sąmonėje išlįs vėl ir vėl. Kaip politikų veidmainystės ir bejėgiškumo simbolis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA