Kauno gatvėse pasipylė tūkstantis rožinių bėgikų – Kas vyksta Kaune

Kauno gatvėse pasipylė tūkstantis rožinių bėgikų

J. Anusauskienės nuotr.

Pirmąją spalio dieną Kauno senamiestį papuošė tūkstantis rožine spalva pasidabinusių bėgikų. Jie susirinko į jau ketvirtą kartą organizuojamą paramos bėgimą „Pink Run“.

Krūties vėžio prevencijai ir paramai skirtame renginyje bėgo ir pačios su liga kovojančios moterys, ir greičiausi šalies maratonininkai.

Nori atkreipti dėmesį į ligą

„Gera matyti, kad čia susirinko tiek daug neabejingų žmonių, norinčių palaikyti sergančias ir paskatinti sveikas moteris pasitikrinti. Visgi krūties vėžys yra itin klastinga liga, kuri gali užklupti netikėtai, nieko neperspėjusi. Tad itin svarbu visada būti budriems. Kviečiame visus skleisti žinią apie ligą ir skatinti visas mylimas moteris tikrintis. Tikimės, kad susirinkusi bėgikų minia sergančioms primins, kad jos yra reikalingos ir rūpi kitiems“, – pradėdama renginį sakė „Benu vaistinės“ tinklo vadovė Rasa Marcinkevičienė.

Ant scenos užlipusi Regina Malžinskienė, krūties vėžiu sergančių moterų draugijos „Alma“ vadovė, tiesiog pritrūko žodžių, norėdama nupasakoti kaip sergančioms moterims yra svarbu toks palaikymas. Ji patikino, kad kiekvienais metais laukia renginio, kaip didžiausios šventės ir dar kartą priminė visoms merginoms, kad būtina nuolatos tikrintis ir paskatinti tai padaryti savo artimuosius.

Pasak statistikos, Lietuvoje krūties vėžys per metus diagnozuojamas 1,5 tūkst. moterų. O šiuo metu su liga kovoja apie 20 tūkst. Deja, tai yra daugiausia moterų gyvybių pareikalaujanti onkologinė liga. Tad yra itin svarbu, kad ji būtų aptikta kuo anksčiau. Bet renginiu ne tik siekiama atkreipti dėmesį į ligą.

„Kaip ir prieš metus, dalyviai krūties vėžiu sergančių moterų reabilitacijai suaukojo kiek daugiau nei 3 tūkst. eurų. Už juos kartu su krūties vėžiu sergančias moteris vienijančiomis bendrijomis „Alma“ ir „Eivena“ atrinksime moteris, kurioms skirsime reabilitacijas“, – pasakojo renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas Regimantas Tarasevičius.

Moterų bėgo daugiau

Pasak organizatorių, šiemet dalyvių aktyvumas nemažėjo ir susirinko tiek pat bėgikų kiek ir prieš metus. Į 5 km distanciją užsiregistravo netoli 800 dalyvių, o 10 km išbandymą priėmė apie 300 bėgikų.

Įdomu, kad „Pink Run“ bėga daugiau moterų, nei vyrų. Tarp bėgikų buvo galima išvysti ir keletą dešimčių su krūties vėžiu kovojančių moterų ir jų artimųjų.

Kelios krūties vėžiu sirgusios moterys dalyvių dėmesį traukė ir pasipuošusios dirbtinėmis krūtimis. Taip jos norėjo atkreipti dėmesį į ligą. Dauguma dalyvių stengėsi pasipuošti bent keletu rožinės spalvos akcentų. Kas išsidažė plaukus, kas susirado perukus ar rožinės spalvos drabužius. Renginio pabaigoje šmaikščiausiai pasipuošę buvo ir apdovanoti.

10 km trasą įveikė ir olimpiečiai maratonininkai Rasa Drazdauskaitė bei Remigijus Kančys. Nuolatiniai renginio dalyviai šį kartą pasirinko lėtesnį tempą ir kvietė visus norinčius bėgti kartu.

„Šiandien susirinkome čia ne varžytis, o kartu pabūti ir paminėti prasidėjusį rožinio kaspino mėnesį. Šiame renginyje svarbiausia solidarizuotis su sergančiomis moterimis ir pakviesti visas moteris rūpintis savo sveikata, pasitikrinti dėl krūties vėžio. Visgi svarbiausia gera sveikata. Tad nusprendėme bėgti lėčiau ir trasą įveikti su kitais bėgikais, o ne lėkti iš visų jėgų. Su manimi trasą įveikė apie 8 dalyvių būrelis. Net gerklė užkimo nuo raginimų ir pasikalbėjimų“, – sakė olimpietis Remigijus Kančys.

Dalyvius viliojo ir įvairios pramogos

Veiklos renginio metu netrūko ne tik bėgikams, bet ir žiūrovams. Visi norintieji galėjo išbandyti įvairias pramogas, pasitikrinti sveikatą. Visgi svarbiausiais akcentais tapo linkėjimų sienos atnaujinimas ir didžiulis bendro meno kūrinys.

„Prieš metus visi dalyviai bėgo su rožiniais kaspinėliais, ant kurių užrašė palinkėjimus ir sukabino ant stendo. Jį vėliau nuvežėme į onkologinę ligoninę, kur jis džiugino čia gulinčias ir su vėžiu kovojančias moteris. Šiemet visi dalyviai galėjo vėl papildyti stendą savo gražiais žodžiais“, – pasakojo organizatorius.

„Benu“ vaistinės palapinėje visi dalyviai galėjo prisidėti prie bendromis jėgomis kuriamo paveikslo, kuris taip pat teiks stiprybę sergančioms moterims ir primins, kad jos nėra vienos.

Renginio metu gerą nuotaiką palaikė ir grupė „Reflect.us“ iš Vilniaus. Grupės vokalistė Vilmina Navickaitė džiaugėsi, kad „Pink run“ tapo jų pirmuoju pasirodymu Kaune.

„Tiesiog gera koncertuoti ant scenos, prieš tokią minią rožine spalva pasipuošusių žmonių, kurie čia susirinko ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir dėl kilnaus tikslo. Padėti sergančioms ir priminti visiems, kad tikrintis yra itin svarbu. Gera matyti, kaip dalyviai įsitraukę, vaikinai išsidažę barzdas ir plaukus, visi tarsi pasinėrę į renginį“, – įspūdžiais dalinosi Vilmina.

Rezultatai:

10 km nugalėtojai:

Moterys: Loreta Kančytė – 38:38,5; Kamilė Vaidžiulytė – 39:06,2; Austė Janušauskaitė – 41:07,9.

Vyrai: Nerijus Vilutis – 34:42,5; Simonas Krėpšta – 34:57,4; Tadas Bytautas – 36:41,9.

5 km nugalėtojai:

Moterys: Vytautė Pabiržytė – 18:35,9; Ieva Želvytė – 19:29,3; Rūta Praleikaitė – 19:52,1.

Vyrai: Aivaras Čekanavičius – 16:41,1; Saulius Čalkevičius – 17:43,8; Rokas Lipnickas – 17:49,4.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA