Kaune vykusio posėdžio verdiktas: Liberalų sąjūdis nesikurs iš naujo - Kas vyksta Kaune

Kaune vykusio posėdžio verdiktas: Liberalų sąjūdis nesikurs iš naujo

BNS 2017/09/23 19:27
DELFI nuotr.

Teisėsaugos pareigūnams šią savaitę politinės korupcijos byloje pateikus įtarimus opoziciniam Liberalų sąjūdžiui, šeštadienį „Best Baltic“ viešbutyje, A. Mickevičiaus gatvėje, vykusio partijos tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo 200 Liberalų sąjūdžio narių, buvo nuspręsta nekurti naujo juridinio vieneto.

„Pirmiausia konstatavome, kad žala partijai yra padaryta didžiulė. Labai aiškiai pasakėme, kad jaučiame moralinę atsakomybę už savo buvusių kolegų veiksmus. Nuostata nesidangstyti ir neapsimesti kažkuo kitu išlieka“, – BNS po partijos tarybos posėdžio sakė sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius.

„Kad ir kas benutiktų, mūsų nuostata yra aiški. Išliekame ir planuojame išlikti. Jokių planų B šiandien nėra. Tai negali būti naudojama apsimetimui, kad mes esame ne mes“, – pridūrė liberalų lyderis.

Anot jo, liberalai dar nutarė, kad kitas tarybos posėdis bus sušauktas po mėnesio, o jame gali būti nuspręsta Liberalų sąjūdžio suvažiavimą sušaukti anksčiau nei planuota. Tuomet suvažiavimas rinktų naują partijos vadovybę.

„Mes diskutavome, ar reikėtų šaukti anksčiau suvažiavimą negu numatyta. Jis dabar numatytas kitų metų birželį ir jame turėtų vykti pirmininko rinkimai. Iš esmės visiems – valdybai, pavaduotojams ir pirmininkui pasitikrinti mandatą. Kol kas dėl to sprendimas nepriimtas“, – kalbėjo R. Šimašius.

Siūlymą anksčiau surengti partijos suvažiavimą ir iš naujo išrinkti vadovybę pateikęs Seimo narys, Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Vitalijus Gailius mano, kad dabartinei vadovybei reikia iš naujo pasižiūrėti, ar ji gali toliau vadovauti.

„Tai būtų naujos vadovybės rinkimai. Pasitikrintų suvažiavime pasitikėjimą. Dėl to bus apsispręsta sulaukus visų skyrių nuomonės. Situacija nėra paprasta. Reikia pažiūrėti, ar šia vadovybe tikima ir ar ji elgiasi teisingai“, – BNS sakė V.Gailius.

Tyrėjai penktadienį pateikė įtarimus dėl stambaus masto kyšininkavimo ir prekybos poveikiu Liberalų sąjūdžiui kaip juridiniam asmeniui.

Teisėsauga įtaria, kad partijos naudai kyšius iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmė buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulius, eksliberalas Šarūnas Gustainis.

Dar vieno įtariamojo šioje byloje – narystę Liberalų sąjūdyje suspendavusio Seimo nario Gintaro Steponavičiaus – veiklos prokurorai su nauda partijai nesieja.

Liberalų sąjūdis susikūrė 2006 metais, kai tuometinė šios partijos vadovybė atsiskyrė nuo Artūro Zuoko vadovautos Liberalų ir centro sąjungos. Po dviejų metų šios partijos pirmininku tapo E.Masiulis.

2008–2012 metų Seimo kadencijoje liberalai priklausė konservatorių vadovautai valdančiajai koalicijai. Nuo tada jie dirbo opozicijoje. Po teisėsaugos įtarimų pernai gegužę E.Masiulis pasitraukė iš partijos, taip pat iš Seimo. Partijos vairą perėmė R.Šimašius.

Šioje Seimo kadencijoje Liberalų sąjūdis turi 14 atstovų parlamente. Šios partijos nariai yra dešimties Lietuvos savivaldybių merai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA