Buvęs Kauno tardymo izoliatoriaus Ūkio skyriaus vadovas kratosi atsakomybės už pažeidimus?

Asociatyvi / R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Buvęs Kauno tardymo izoliatoriaus Ūkio skyriaus vedėjas Pranas Vaškys teismo prašo panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kuriuo pripažinta, kad jis supainiojo interesus nedeklaruodamas, jog yra akcininkas bendrovių, teikiančių izoliatoriui atliekų vežimo paslaugas.

Bylą antradienį pradėjo nagrinėti Vilniaus apygardos administracinis teismas.

P.Vaškys teigia, kad buvo pažeistos procedūros, jis nebuvo tinkamai informuotas apie kovo 15 dienos posėdį, jam buvo užkirsta teisė duoti paaiškinimus.

„Aš nieko nepažeidžiau“, – teismui sakė P.Vaškys.

Trečiuoju suinteresuotu asmeniu į bylą įtraukta buvusi pareiškėjo darbovietė – Kauno tardymo izoliatorius. Jo atstovas į teismą neatvyko, nors apie posėdžio vietą ir laiką buvo pranešta tinkamai. Izoliatorius taip pat nepateikė ir atsiliepimo į P.Vaškio skundą.

VTEK su skundu nesutinka ir prašo jį atmesti, nes pareiškėjas buvo informuotas apie komisijoje pradėtą tyrimą, apie jį ir vykdomus procesus pranešdavo žiniasklaida.

Kovo 15 dieną VTEK paskelbė nustačiusi, kad P.Vaškys buvo paskirtas izoliatoriaus Viešųjų pirkimų komisijos vadovu, bet nuo sprendimų, keliančių interesų konfliktą, nenusišalino: organizavo su savo įmonėmis susijusius pirkimus izoliatoriuje, pasirašinėjo kai kurias sąskaitas – faktūras už atliktus darbus.

„Komisija nusprendė, kad jis pažeidė įstatymo nuostatas dėl to, kad nedeklaravo ryšių su tam tikromis bendrovėmis ir vykdant tarnybines pareigas nenusišalino nuo tam tikrų sprendimų“, – tada sakė komisijos Tyrimų skyriaus vedėja Areta Miškinienė.

Po VTEK sprendimo P.Vaškys taip pat negalės būti metus skatinamas, perkeltas į aukštesnes pareigas.

Teisingumo ministerija, Viešųjų pirkimų tarnyba, Valstybės kontrolė aiškinosi Specialiųjų tyrimų tarnybos perduotą informaciją apie galimą piktnaudžiavimą Kauno tardymo izoliatoriuje. Teisėsaugos pareigūnams apie pažeidimus pranešusi izoliatoriaus darbuotoja Rasa Kazėnienė teigė, kad Kauno tardymo izoliatoriui atliekų išvežimo paslaugas teikia bendrovės „Vipita“, „Tis“ bei „Tis LT“, jų akcininkas yra P.Vaškys. Šiame tyrime aiškintas ir buvusios tardymo izoliatoriaus vadovės, buvusios Kalėjimų departamento direktorės Živilės Mikėnaitės vaidmuo.

Ji taip pat buvo nušalinta nuo pareigų, tačiau sprendimą apskundė teismui. Tačiau dar nesulaukusi teismo sprendimo Ž.Mikėnaitė pasitraukė iš pareigų. Teismas jos skundą atmetė. VTEK Ž.Mikėnaitės galimo interesų konflikto nenagrinėjo.

R.Kazėnienė Teisingumo ministerijai pateikė ir 2015 metais P.Vaškio pildytą viešųjų ir privačių interesų deklaraciją, joje jis nurodė esantis bendrovės „Vipita“ akcininkas ir nusišalinantis nuo sprendimų susijusių su minėta įmone.

Ž.Mikėnaitė ir P.Vaškys kaip specialieji liudytojai kovą buvo apklausti Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo. Tarnybos atstovė Renata Endružytė BNS antradienį sakė, kad abiejų asmenų statusas byloje nepakitęs, jie tebėra specialieji liudytojai, tyrimas STT tęsiamas.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Netoli Kauno susidūrimo metu nukentėjo motociklo vairuotojas

Seime bus svarstoma idėja įpareigoti informuoti vairuotojus apie „trikojus“

Kauno klinikose – kova dėl milžiniškos vertės pirkinio: tūkstančiai sergančiųjų tapo valdininkų įkaitais

Pamatykite iš aukštai: po kelių mėnesių pertraukos stadione vėl verda darbai

Kauno oro uostas svarsto įrengti saulės jėgainių parką

Keičiasi Registrų centro e. paslaugų kainos

Už vaikų izoliaciją bus mokamos ligos išmokos

Kauno apskrityje užregistruoti du nauji koronaviruso židiniai

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuoti 88 nauji koronaviruso atvejai

Kauno žydai: Izaoko Gliko portretas